03 / 03 / 2024

Keçiören'de kentsel dönüşüm projeleri devam ediyor!

Keçiören'de kentsel dönüşüm projeleri devam ediyor!

Keçiören'de kentsel dönüşüm projeleri devam ediyor. Başkent Ankara KEÇİÖREN'İ gecekondu sorunundan kurtararak modern şehir yapılarına kavuşturacak Yükseltepe Kentsel Dönüşüm Projesi' nde çalışmalar tüm hızıyla sürüyor.Keçiören'de kentsel dönüşüm projeleri devam ediyor. KEÇİÖREN'İ gecekondu sorunundan kurtararak modern şehir yapılarına kavuşturacak Yükseltepe Kentsel Dönüşüm Projesi'nde çalışmalar tüm hızıyla sürüyor. 5 bin 600 modern konutun yükseleceği 1 milyon 73 bin metrekarelik dönüşüm alanının ilk etabında bin 600 konut inşa ediliyor. Projenin Keçiören'in hayallerinden birisi olduğunu belirten Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, Yükseltepe'deki değişimi ve büyük gelişmeyi hep beraber göreceklerini söyledi. Kentsel dönüşüm hakkında bilgi veren Başkan Ak, birçok unsuruyla sosyal konut mantığının dışma çıkan bir projeyi gerçekleştirdiklerini kaydederek, 'Burada 750 gecekondu bulunuyordu. Proje kapsamında inşa edilecek 5 bin €00 konut ile burası yeni bir cazibe merkezi olacak. 


Özel şahıslar müteahhitlerle anlaşıyor ve bu dönüşüm gerçekleşiyor. Bu da yeni bir model. Bu modelde inşallah Türkiye'ye örnek bir model olacak" dedi. 

Yükseltepe Kentsel Dönüşüm projesi ile Keçiören'in metruk yapılardan da kurtulduğunu hatırlatan Başkan Ak, "Bu yapılarda vatandaşlarımıza zarar verebilecek kişiler de barınıyor, mal sahibinden izinsiz olarak oturanlar da bulunuyor. Metruk binaları bizde tespit ediyoruz, vatandaşlarımız da bize ihbar ediyor. Mal sahiplerinin de iznini alarak vatandaşlarımızın güvenliğini ve sağlığını tehdit eden bu metruk yapılardan Keçiören kurtuluyor' ifadelerini kullandı. 

Keçiören'in yeni yüzü Yükseltepe Kentsel Dönüşüm Alanı'nda imar, kamulaştırma, gecekondu yıkım ve konut inşaatı çalışmaları devam ediyor. Alanda kentsel dönüşüm planına uygun yeni imar yollan da açılıyor. 


Zafer


Geri Dön