19 / 06 / 2024

Keten İnşaat Nişantaşı'nda yeni projeye başladı!

Keten İnşaat Nişantaşı'nda yeni projeye başladı!

Firma: Keten İnşaat

Proje: Keten İnşaat Nişantaşı projesi

Nişantaşı'nda yer alan beş katlı Ceylan Apartmanı yıkıldı. Keten İnşaat yıkılan bina yerine Nişantaşı'nda yaptığı yenilemelerin bir benzeri olarak rezidans şeklinde yeni projeye başladı...Para Dergisi editörleri, dergi çalışanlarından Çiğdem Yücesoy Subaşı'nın Nişantaşı'nda yıkılmış hale gördüğü binanın peşine düştü. Araştırma sonucunda, yıkılan alanda Keten İnşaat'ın yeni projeye başladığını öğrenen editörler, detayları şu şekilde anlattı;

Geçenlerde yolu Nişantaşı'na düşen arkadaşımız Çiğdem Yücesoy Subaşı, yıkılmış bir binayı görünce merak etmiş. Bina Nişantaşı'nın dünya markalarının mağazalarının olduğu ve en pahalı olarak bilinen Abdi ipekçi Caddesi'ndeymiş.

Beş katlı Ceylan Apartmanı Abdi İpekçi'nin heykelinin tam arkasında Beymen Brasserie'nin de karşısında yer alıyormuş. Yıkılmış bina metal levhalarla çevrilerek kapatılmış. Üzerinde sahibiyle ilgili bilgi bulunmayınca merak edip öğrendik. Mal sahibi Keten İnşaat'mış. 1977'den bu yana inşaat sektöründe faaliyet gösteren Keten inşaat, kentsel dönüşümü ilk başlatan şirketlerden biri. Nişantaşı, Ulus ve Suadiye gibi İstanbul'un gözde semtlerinde yaptığı bina yenilemeleriyle dikkat çekiyor. Semt sakinleri binanın birkaç ay önce yıkıldığını söylemişler. Biraz araştırınca Keten İnşaat'ın yıkılan bina yerine Nişantaşı'nda yaptığı yenilemelerin bir benzeri olarak rezidans şeklinde yapacağını öğrendik. Bakalım Nişantaşı'nın mimarı bu binayı yenilemek için ilk kazmayı ne zaman vuracak?


Tel: 0 212 233 49 10
Web: http://keteninsaat.com.tr/


projeye sorGeri Dön