22 / 04 / 2024

Kadıköy-Kartal metrosu

Kadıköy-Kartal metrosu

Kadıköy-Kartal Metrosu'nun geçtiği semtlerde saha araştırması gerçekleştiren EVA Gayrimenkul Değerleme, 2011 yılı ile kıyaslandığında gayrimenkul fiyatlarının zirveye koştuğunu belirliyor.

Kadıköy-Kartal metrosu Gebze’ye kadar gelmeli!

GTO Başkanı Nail Çiler, Gebze’nin sanayi ve kültürel yönü hakkında samimi açıklamalarda bulundu. Çiler, “Kadıköy-Kartal metrosu Gebze’ye kadar gelmeli” dedi.

Kartal'a havaray ve teleferik geliyor!

Kadıköy-Kartal Metrosu'ndan sonra Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Kartal'ı ulaşım açısından rahatlatacak iki yeni projenin müjdesini verdi. Bunlardan biri havaray, diğeri ise teleferik olarak planlanıyor.

Kadıköy-Kartal Metrosu hızlandı!

16 istasyondan oluşan Kadıköy-Kartal Metro Hattı'nın kazı çalışmaları tamamlanmak üzere

Schindler 67 asansörle Kadıköy- Kartal metrosunda

Kadıköy- Kartal metro hattı projesinin tamamlanmasına az bir süre kaldı

Marmaray, Atatürk ve Sabiha Gökçen'e bağlanacak

Asrın projesi Marmaray, İstanbul Boğazı'nın 60 metre altından geçerek Avrupa yakasını Asya'ya bağlayacak

Kamuya iş yapan 3 müteahhit zorda!

Belediyelere ve kamuya iş yapan şirketler nakit sıkıntısı yaşadığı için zor durumda

Kadıköy-Kartal metrosu 2011´de hizmette!

Kadıköy-Kartal-Kaynarca Metrosu´nda raylara ilk kaynağı atan Başkan Kadir Topbaş, metronun 2011´in sonunda hizmete gireceğini açıkladı

Kadıköy-Kartal metro hattıında kayma oldu!

Kadıköy-Kartal metrosu inşaatının Pendik Köprüsü mevkiinde meydana gelen kayma nedeniyle E-5 karayolu trafiğe kapatıldı

İBB, Kadıköy-Kartal Metrosu hakkında açıklama yaptı!

Anadolu Yakası’nın Kadıköy-Kartal Metrosu’ndan sonra ikinci metro hattı Üsküdar, Ümraniye, Çekmeköy ve Sancaktepe ilçelerini birbirine bağlayacak

Kadıköy-Kartal Metro Hattı teknolojisiyle göz dolduruyor!

17 Ağustos 2012 tarihinde Başbakan tarafından açılan Kartal Kadıköy Metro Hattın teknolojisiyle göz dolduruyor

Kadıköy-Kartal metrosu açıldı, ev fiyatları tavan yaptı!

Metro güzergâhında yükselmeye başlayan konut fiyatları, açılış döneminde tavan yaptı. En yüksek artışın yaşandığı Kozyatağı’nda geçen yıl 355 bin lira olan dairenin fiyatı 450 bin lira seviyesine çıktı

Mimar ve Mühendisler Grubu Kadıköy-Kartal metrosunu anlattı!

Türkiye, raylı sistemlerin inşası noktasında dünyanın en eski ikinci metrosunu Karaköy Tüneli'nde, Karaköy-Beyoğlu arasında 1875 yılında yapmıştır

Kadıköy-Kartal metrosu yarın açılacak!Hangi semtler değerleniyor?

Yarın açılacak olan Kadıköy-Kartal metrosu,16 semte değer katacak. Emlakçılar yapımına 2008'de başlanan çalışmaların ardından gayrimenkul yatırımlarını tetikleyen metronun daha açılmadan konut projelerine yüzde 30 değer kattığını söylüyor

Kadıköy-Kartal metrosu 17 Ağustos'ta seferlere başlayacak!

Cumhuriyet tarihinin en büyük metro yatırımı açılıyor. Rekor sürede biten dünyanın en hızlı kazılan tüneli unvanını alan 22 kilometrelik Kadıköy-Kartal metrosu 17 Ağustos'ta seferlere başlayacak

Kadıköy ve Kartal'da 9 bin 500'e yakın riskli yapının yıkımı tamamlandı! 

Megakent İstanbul'da kentsel dönüşüm çalışmaları tüm hızıyla sürüyor. Bu kapsamda, Kadıköy ve Kartal'da 9 bin 500'e yakın riskli yapının yıkımı tamamlandığı belirtildi. İşte detaylar...

Kadıköy-Sabiha Gökçen Havalimanı metro inşaatı 2021'de tamamlanacak! 

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, 2021 Yılı Bütçesi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda yaptığı açıklamada, Kadıköy-Kartal-Kaynarca Sabiha Gökçen metro hattı çalışmasının 2021'in sonunda tamamlanacağını açıkladı.

Kiralar Kadıköy'de ucuzladı, Ümraniye'de uçuşa geçti!

Kadıköy’de 3 bin TL’ye yaklaşan ev kiraları, 2 bin TL’ye geriledi. Kısa zaman önce açılan Üsküdar-Ümraniye Metrosu ise bölgedeki kira fiyatlarını uçurdu.

Kadıköy-Sabiha Gökçen Havalimanı metrosu 2019'da açılacak!

İSG CEO'su Ersel Göral, "Metromuzun inşaatı 2019 yılının başında bitmiş olacak. Böylelikle İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanından Pendik-Kadıköy metrosuna direkt bağlantı sağlanmış olacak. " dedi .

Kadıköy-Kartal Havaray Hattı çalışmaları ne durumda?

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Maltepe’ye yapılan projeleri hakkında bilgi verdi. Topbaş, "Kadıköy-Kartal Havaray projesinin hazırlıkları sürüyor” dedi.

Kadıköy-Maltepe-Kartal havaray çalışmaları başladı!

Kadıköy'de iki büyük proje için düğmeye basıldı. Kadıköy-Maltepe-Kartal Havarayı projesinde çalışmalar başladı. İBB, güzergahını belirlediği Kadıköy-Üsküdar Havaray Projesi'ni ise hayata geçirmeye hazırlanıyor.

Pendik-Kadıköy arası metro ile 35 dakikaya iniyor!

Kadıköy-Kartal metro hattı Tavşantepe'ye kadar uzatıldı. Pendik-Kadıköy arası ‘M4 Hattı Tavşantepe, Pendik ve Yakacık’ metro istasyonları ile 35 dakikaya inecek.

Kadıköy - Sultanbeyli Metro Hattı'nın ihalesi bugün!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kadıköy Sultanbeyli metrosu için düğmeye bastı. Kadıköy Sultanbeyli metro hattının uygulamaya esas kesin proje hizmetleri işi ihaleye çıkıyor. 19 kilometre uzunluğundaki hattın ihalesi bugün gerçekleşecek.

Kadıköy-Ataşehir-Ümraniye-Bostancı Metrosu imar planı askıda!

Kadıköy-Ataşehir-Ümraniye-Bostancı Metro Hattı Projesine ilişkin 1/5000 ve 1/1000 ölçekli nazım ve uygulama imar planı tadilatı askıya çıkarıldı...

Pendik-Kadıköy arası metro ile 38 dakika oldu!

Kadıköy-Kartal metro hattının devamını oluşturan Kartal-Tavşantepe hattı dün sabah seferlerine başladı. Vatandaş metroya akın etti. Trafik yoğunluğu nedeniyle zaman zaman saatleri bulan Pendik-Kadıköy arası 38 dakika oldu.

Kadıköy-Kaynarca Metro Hattı bir hafta içinde açılıyor!

Kadıköy-Kartal hattının devamı olan ve test sürüşleri tamamlanan, Kadıköy-Kaynarca arasını 35 dakikaya düşürecek metro hattı bir hafta içinde hizmete açılacak.

Kadıköy-Kartal metrosu yüzde 60 kazandırdı!

Kadıköy-Kartal Metrosu'nun geçtiği semtlerde saha araştırması gerçekleştiren EVA Gayrimenkul Değerleme, 2011 yılı ile kıyaslandığında gayrimenkul fiyatlarının zirveye koştuğunu belirliyor.

Kadıköy ve Kartal'da icradan 3.4 milyon TL'ye 3 daire!

İstanbul Anadolu 4 İcra Dairesi, Kadıköy ve Kartal'da bulunan 3 daireyi satışa sundu. Kartal Dragos Sahil Sitesi, Kadıköy Sadık Ergin Apartmanı ve Altay Apartmanı'nda yer alan dairelerin toplam satış bedeli 3 milyon 400 TL olarak belirlendi.

Kadıköy-Kartal metrosu Haberi

Kadıköy-Kartal metrosu

EVA Gayrimenkul Değerleme Proje Koordinatörü Fatih Doğan, İstanbul'da ulaşımı kolaylaştırmak ve hızlandırmak amacıyla hayata geçirilen metro, tramvay ve Marmaray  gibi raylı sistemlerin konut fiyatlarını doğrudan etkilediğini belirtiyor. Doğan, bunun en açık örneği olan Kadıköy-Kartal Metrosu üstündeki güzergahlar olan Kartal, Maltepe, Küçükyalı, Bostancı, Kozyatağı, Acıbadem ve Kadıköy çevresinin geçmişte hiç görülmediğini kadar değer kazandığını kaydediyor.


Hattın önümüzdeki dönemde yeni ulaşım projeleriyle entegre edilmesine paralel olarak gayrimenkulde değer artışının devam edeceğini söyleyen Doğan, hattın Kaynarca’ya kadar uzatılması için inşaat çalışmaları devam ettiğini, inşaatı devam Üsküdar-Çekmeköy Metro hattı ile Kadıköy-Kartal Metro hattını birleştirecek Bostancı İDO-Kozyatağı-Küçükbakkalköy-İçerenköy-Dudullu metro hattında ise inşaat çalışmalarının başladığını dile getiriyor.


Metro ağı genişliyor, değer artışı sürüyor

Kadıköy-Kartal Metrosu üstündeki güzergahlar olan Kartal, Maltepe, Küçükyalı, Bostancı, Kozyatağı, Acıbadem ve Kadıköy semtleri arasında değer...