16 / 06 / 2024

otobüs

otobüs

HAVELSAN ve Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından ortaya konulan "Akıllı Ulaşım Projesi" ile birlikte görüntü işleme teknikleri kullanılıp daha konforlu ve güvenli bir toplu taşıma hizmeti sunulmuş olacak. İşte detaylar…

İETT toplu taşıma ulaşım ücretleri tarifesinde son durum ne? İşte 31 Ağustos 2022 fiyat listesi…

İstanbul trafiğinde her gün kullandığımız otobüs, metrobüs, metro, marmaray, gemi gibi ulaşım araçlarının ücret tarifesi herkesin gündeminde. Yakın zamanda açıklacak olan okullarla birlikte gözler bilet fiyatlarında. İşte, 31 Ağustos 2022 fiyat listesi

Bugün otobüsler ücretsiz mi? 12 Eylül bugün toplu taşıma, İETT bedava mı? Metro bugün ücretsiz mi?

Okulların açıldığı ilk gün yani 12 Eylül, toplu taşımanın ücretsiz olup olmadığı vatandaşlar tarafından sorgulanıyor. İşte merak edilen o detaylar!

Son dakika gelişmesi!  İstanbul'da ulaşım bu saatlerde tamamen ücretsiz olacak!.

Flaş açıklama İBB Genel Sekreteri Can Akın Çağlar'dan geldi! İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Genel Sekreteri Can Akın Çağlar tüm İstanbul halkını yakından ilgilendiren çok önemli bir açıklamada bulundu.

İstanbul’da toplu taşımaya zammı geldi? 2022 İETT tarifesi…

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, yapmış olduğu Ulaştırma Koordinasyon Merkezi (UKOME) toplantısında toplu taşıma fiyatlarına yüzde 40 zam yapıldığı duyurmuştu. İBB, akaryakıt fiyatlarının artmasının ardından toplu taşıma araçlarına zam teklifinde bulunmasıyla yeni rakamlar da ortaya çıkmış oldu.

30 Ağustos otobüsler ücretsiz mi? Bugün toplu taşıma bedava mı? 30 Ağustos metro, metrobüs ücretsiz mi?

30 Ağustos otobüsler ücretsiz mi? Bugün toplu taşıma bedava mı? soruları vatandaşlar tarafından yanıtları aranıyor. İşte detaylar!

Toplu taşıma kullananlara müjdeli haber! Ücretsiz olacak!

Toplu taşımayı kullanan vatandaşlara müjde gibi bir haber verildi. Tamamen ücretsiz oluyor. İşte detaylar!

Tüm İstanbulkart sahiplerini ilgilendiriyor! Bu sene ücretsiz mi?

İstanbulkart sahiplerini ilgilendiren bir haber duyuruldu. Toplu taşımaya binmek ücretsiz olabilir. İşte detaylar!

Türkiye’nin otobüs, minibüs ve midibüs ihracatı arttı! İşte en çok araç ihracatı yapılan ülkeler...

Uludağ Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği, Türkiye'nin otobüs, minibüs ve midibüs ihracatının yılın ilk yarısında 2021'in aynı dönemine kıyasla yüzde 13,98 arttığını açıkladı. İşte en çok

Kurban Bayramı’nda toplu taşıma ücretsiz mi? Bayramda otobüs, metro ve metrobüs bedava mı?

Bayramda toplu taşıma bedava mı olacak sorusu hafızaları meşgul ederken illerden de toplu taşımaya ilişkin peş peşe açıklamalar geliyor. 9 günlük Kurban Bayramı tatilini değerlendirecek binlerce kişinin sorusuna yanıt ise haberimizde. İşte, toplu taşımalarda son durum...

Kurban Bayramı öncesi otobüs biletlerine zam üstüne zam geldi! Bakanlıktan otobüs firmalarına ‘ceza’ açıklaması!

Artan akaryakıt fiyatları ve talebin yükselmesi sebebiyle Kurban Bayramı tatilinde otobüs bileti fiyatlarında da ciddi artış oldu. Kurban Bayramı tatili öncesinde otobüs firmalarına yönelik denetimleri artıran Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı'ndan son dakika açıklaması geldi...

Otobüs biletlerinde son durum ne? Otobüs biletleri tükendi mi?

Otobüs biletleri okulların tatil olması ile gündemdeki yerini aldı. Otobüs biletlerindeki son durum vatandaşlar tarafından araştırılıyor. İşte otobüs biletlerine dair detaylar!

Bu haberi okumadan yolculuk planı yapmayın! Kişi sayısı ve bütçeye göre en uygun ulaşım araçları hangisi? İşte detaylar…

“enuygun.com” yolcuların yaz sezonunda seyahat tercihlerinden yola çıkarak seyahat masraflarını analiz etti. Kişi sayısı hesaplandığında en uygun ulaşım aracı hangisi oluyor? Detaylar haberimizde...

Otobüs biletlerine yeni dönem! Otobüs biletleri ne kadar oldu?

Otobüs biletleri vatandaşlar tarafından araştırılmaya başlandı. Yaz tatilinin gelmesiyle otobüs biletlerine rağbet arttı. Durum böyle olunca otobüs biletlerinde bazı değişikliklerde peş peşe geldi. İşte detaylar!

Erciş Şehirlerarası Otobüs Terminali Tamamlandı!

Türkiye’nin önemli terminalleri arasında yer alacak olan Erciş Şehirlerarası Otobüs Terminali, Van Büyükşehir Belediyesi tarafından bitirilerek açılışa hazır hale getirildi. Tesislere 10 milyon TL harcandı.

Erciş Şehirlerarası Otobüs Terminali tamamlandı!

Türkiye’nin önemli terminalleri arasında yer alacak olan Erciş Şehirlerarası Otobüs Terminali, Van Büyükşehir Belediyesi tarafından bitirilerek açılışa hazır hale getirildi.

Erciş Şehirlerarası Otobüs Terminali tamamlandı!

Türkiye’nin önemli terminalleri arasında yer alacak olan Erciş Şehirlerarası Otobüs Terminali, Van Büyükşehir Belediyesi tarafından bitirilerek açılışa hazır hale getirildi.

Bilecik Şehirlerarası Otobüs Terminali çalışmaları sürüyor!

Bilecik Belediyesi Şehirlerarası Otobüsü Terminali’nde çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Terminalde kapalı alanda 10 adet bilet satış ofisi, bekleme salonları, kafeler, seyir terası, revir bulunuyor.

Ulusoy Otobüs İşletmeciliği Seyahat Nakliyat Anonim Şirketi kuruldu!

Ulusoy Otobüs İşletmeciliği Seyahat Nakliyat Anonim Şirketi, Haluk Ulusoy Yönetim Kurulu Başkanlığı' nda 250 bin TL sermaye ile 9 Haziran' da Bayrampaşa' da kuruldu.

Kırşehir Şehirlerarası Otobüs Terminali 24 Mayıs'ta açılıyor!

Kırşehir Belediyesi tarafından Kırşehir’e yeni bir vizyon katacak Şehirlerarası Otobüs Terminali’nde çalışmalar tamamlandı. Terminal 24 Mayıs Pazar günü saat 14.00’te törenle açılacak.

Harmancık Şehirlerarası Otobüs Terminali açıldı!

Harmancık’ta Büyükşehir Belediyesi’nin desteğiyle yapılan ve yaklaşık 2.5 milyon TL’ye mal olan şehirlerarası otobüs terminaliyle futbol sahasının açılışı, Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe tarafından gerçekleştirildi.

Mersin Otobüs Terminali 28 Şubat'ta açılıyor!

2014 yılında hizmete girmesi beklenen, ancak 3 kez ihalesi iptal edilen Mersin’in yeni otogarı, bu ay sonunda açılıyor. Burhanettin Kocamaz, yeni Mersin Otobüs Terminali’nin 28 Şubat 2015 tarihinde hizmete gireceğini bildirdi.

1981 yılında Kadıköy ile Bostancı arasında özel otobüs yolu yapılacakmış!

1981 yılında İstanbul Belediyesi, Kadıköy - Bostancı arasında özel otobüs yolu yapacakmış. Özel otobüs yolu projesi İçişleri Bakanlığı tarafından onaylanarak belediyeye göndermiş ve Kadıköy Meydanı da yeniden düzenlenecekmiş.

Düzce Belediyesi'nden kiralık Otobüs Terminali!

Düzce Belediye tarafından Düzce İli, Merkez İlçesi, Darıcı Mahallesi, G26A19A3C Pafta 1416 Ada, 1 Parsel numarasına kayıtlı inşaatı devam eden Şehirlerarası ve İlçeler Otobüs Terminali kiraya verilecektir.

1978 yılında Taksim - Mecidiyeköy arasında özel otobüs yolu yapımına başlanmış!

1978 yılında Taksim'le Mecidiyeköy arasında özel otobüs yolu yapımına başlanmış. 45 - 50 dakikada gidilen Taksim - Mecidiyeköy arası, yol yapıldıktan sonra 12 dakikaya inecekmiş.

Mersin Büyükşehir Belediyesi 60 otobüsü teslim aldı!

MERSİN Büyükşehir Belediyesinin, halkın hizmetine sunacağı 60 adet engelsiz toplu taşıma aracının devir teslim töreni yapıldı. 2015 yılında da otobüs alımlarının devam edeceği bildirildi.

Beylikdüzü Belediyesi metrobüse ulaşım için otobüs seferi düzenliyor!

Beylikdüzü Belediyesi, yoğun kar yağışının bölgeyi etkisi altına alması sonucu ilçe içi ulaşımını sorunsuz sağlamak amacıyla belirlenen noktalardan metrobüse kadar ring otobüs seferleri düzenliyor.

otobüs Haberi

otobüs

HAVELSAN Alan Bazlı Yazılım Uzmanı ve Eyeminer (Şehrin Akıllı Kutusu) Yapay Zeka Tabanlı Video Analiz Sistemi Ürün Yöneticisi Büşra Özbay Başeski, görüntü işleme sektöründe birbirinden farklı uygulamalar gerçekleştirdiklerini, askeri alanlarda ve emniyet güçlerinin ihtiyaçları için farklı çözümler oluşturduklarını ifade etti.

Geliştirmiş oldukları plaka tanıma sistemlerinin güvenlik güçleri eli ile yüksek başarı oranı ile kullanıldığını ifade eden Başeski, ayrıca araçların marka, model bilgisini tanıyabildiklerini söyledi. Başeski, araçlar haricinde insanların eşkal bilgilerini tespit edebildiklerini, bu kapsam bütününde de davranış analizi gerçekleştirebildiklerini açıkladı.

Gelinen son noktada görüntü işleme tekniklerinde oluşmuş olan bilgi ve tecrübeleri farklı alanlarda da kullanılmak üzere harekete geçtiklerini söyleyen Başeski, Ankara Büyükşehir Belediyesi EGO Genel Müdürlüğü ile yapmış oldukları iş birliği ile ilgili şu açıklamaları kullandı:

"Güvenlik güçlerine yapmış olduğumuz projeleri,...