25 / 04 / 2024

Sabancı Holding

Sabancı Holding

Sabancı Holding enerji ve iklim teknolojileri konusunda Türkiye ve ABD'de kurduğu iki yeni şirketle ilgili KAP'a açıklama yaptı. Açıklama kapsamında ABD'de gerçekleştirilerek güneş enerji projesi hakkında bilgi verildi. İşte detaylar...

Sabancı Holding iki dev dijital pazarlama şirketini bünyesine kattı

Sabancı Holding, veri odaklı dijital pazarlama alanında faaliyet gösteren SEM ile siber güvenlik (operasyonel teknolojiler) konusunda dünyanın önde gelen startuplardan birisi olan Radiflow'u bünyesine kattı.

7. Uluslararası Enerji ve İklim Forumu gerçekleşti!

Sabancı Üniversitesi tarafından düzenlenen 7. Uluslararası Enerji ve İklim Forumu'nda konuşan Güler Sabancı, iklim sorunları ile mücadelede konusunda önceliğin enerji sektörünün dönüşümü olduğunu ifade etti.

Enerjisa sektöre 11 milyar dolarlık yatırım yaptı!

Sabancı Holding Başkanı Güler Sabancı, Türkiye’de orta ve uzun vadede sağlıklı bir enerji piyasası oluşacağına inandığını söyledi. Sabancı, ''Enerjisa olarak, ortağımız E.ON ile birlikte, sektöre 11 milyar dolar yatırım yaptık'' dedi.

Sabancı Holding, Carrefour'daki 946 bin 985 adet payını satacak!

Hacı Ömer Sabancı Holding, 946 bin 985 adet Carrefoursa Carrefour Sabancı Ticaret Merkezi AŞ paylarını Borsa'da satacağını açıkladı. KAP'ta yapılan açıklamalar şöyle...

Sanayi ve çimento Sabancı Holding'te birleşti!

Sabancı Holding dünden geçerli olmak üzere Sanayi Grup Başkanlığı ve Çimento Grup Başkanlığı organizasyonlarını, Sanayi Grup Başkanlığı bünyesinde birleştirme kararı aldı.

Brisa ikinci fabrikasını Aksaray'da açacak!

Brisa; ikinci fabrikasını Aksaray’da açmaya hazırlanıyor. Genel Müdür Yiğit Gürçay, “Bu 300 milyon dolarlık bir yatırım. İlk etapta bu yıl için 140 milyon dolar haracayacağız. İstihdam sağlamaya başladık” dedi.

Temsa yüzde yüz yerli otobüs üretmeyi planlıyor!

Sabancı Holding'in otomotiv şirketi Temsa; yerli otobüs üretmeyi planlıyor.Otobüs ve minibüs segmentinde Türkiye'nin önde gelen otomotiv şirketlerinden Temsa, elektrikli otobüsü MD9 electriCITY'i dün Adana fabrikada tanıttı.

Enerjisa 2018'de halka açılmayı hedefliyor!

Sabancı Holding Enerji Grubu Başkanı Göçmen, Enerjisa’nın 2018 başında halka açılacağını belirtti. Göçmen, azınlık hissesi satıp halka arzı desteklemek istediklerini söyledi.

Sabancı Holding çimentoda güçlendi!

Sabancı Holding CEO’su Zafer Kurtul, çimento şirketlerinin geçen yılki güçlü performanslarının da üzerine çıkarak net karlarını geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 14 artırdığını belirtti.

Sabancı Holding Adana'daki fabrikayı AVM yapacak!

Adana'daki eski Tekel Fabrikasını AVM yapmak için girişimlerde bulunan, CarrefourSA'daki imar değişikliğini Büyükşehir Belediye Meclisinden geçirmeyi başaran Sabancı Holding, tekstil krizinden sonra kapanan fabrikaları AVM yapmaya hazırlanıyor.

Sabancı Holding elektrik faturasız ilk fabrikayı kuracak!

Sabancı Holding Çimento Grubu Başkanı Hakan Gürdal, bünyelerindeki Akçansa ve Çimsa’ya ait fabrikaların elektrik ihtiyaçlarını tamamen kendilerinin karşılaması hedefi için çalıştıklarını söyledi..

Sabancı Holding’in çimento cirosu 2,5 milyar TL'ye ulaştı!

Sabancı Holding’in, stratejik iş kollarından biri olan çimento sektöründe 2014 yılında toplam cirosu yüzde 16 artışla 2,5 milyar tl’ye ulaştı. Akçansa ve Çimsa’nın toplam karı ise 450 milyon TL oldu.

Sabancı'dan hisse başına 0.10 TL kâr payı!

Sabancı Holding hisse başına brüt 0.10 TL, net 0.085 TL nakit kâr payı dağıtımını genel kurula sunacak. Tarihin 31 Mart olduğu belirtildi.

Sabancı Holding 3,5 milyar lira yatırım yapacak!

Sabancı Holding CEO'su Zafer Kurtul, 2015'te 3,5 milyar liralık kombine yatırım yapacaklarını açıkladı. Zafer Kurtul, düzenlenen basın toplantısında şirketin hedeflerini açıkladı.

Sabancı Holding CEO'su kentsel dönüşümü hızlandıracak yöntemi açıkladı! Binalar yıkılmayacak...

Sabancı Holding CEO’su Cenk Alper kentsel dönüşüm çalışmaları ile ilgili öneri geldi. Alper, binaları yıkmadan, karbon fiber malzemeyle güçlendirmenin iyi bir alternatif olduğunu aktardı. 

Sabancı Holding dünya iş liderlerine yatırım çağrısı yaptı!

Sabancı Holding Sanayi Grup Başkanı Cevdet Alemdar, "Türkiye’nin küresel inovasyon endekslerinde ve patent başvuruları göstergelerinde üst sıralara tırmanması, ülkemizde girişimciliğin bir iş kültürü olduğunu ortaya koyuyor" dedi.

Sabancı Holding 2023 yılında kan kaybediyor!

Sabancı Holding, 2023 yılında kan kaydetti. 2023 yılının ilk çeyreğinde 6,09 milyar TL kar elde eden holding, geçen yıla göre yüzde 26 geriledi. İşte detaylar!

Skandal fotoğraf sonrası Sabancı Holding'den açıklama

Skandal fotoğraf sonrasında Sabancı Holding'den "2 milyar dolarlık kaynak ayırdık, sonuna kadar sahada olacağız" açıklaması geldi.

Sabancı Holding karını üçe katladı

Sabancı Holding son üç aylık döneme ait finansal tablolarını KAP'a açıkladı. Şirketin son üç aylık karı piyasa beklentilerinin üzerinde gelirken geçen yıla göre ise üçüncü çeyrek ve 9 aylık dönemlerde sırasıyla yüzde 220 ve 296 oranlarında artış gösterdi.

Sabancı Holding Türkiye ve ABD'de iki yeni şirket kurdu

Sabancı Holding enerji ve iklim teknolojileri konusunda Türkiye ve ABD'de kurduğu iki yeni şirketle ilgili KAP'a açıklama yaptı. Açıklama kapsamında ABD'de gerçekleştirilerek güneş enerji projesi hakkında bilgi verildi. İşte detaylar...

556 kat değerlendi! Koç Holding’i de geride bıraktı

Sabancı Holding bünyesinde bulunan ve 2015 yılında 102 milyon dolarlık fiyatla Erdemoğlu Holding'e satışı yapılan SASA Polyester'in borsada hisse değeri ciddi şekilde yükseliş göstermeye devam ediyor. SASA bu değeri ile Koç Holding'i de geride bıraktı.

Sabancı Holding'den dev satış

Sabancı Holding'in iştiraki Çimsa, Kayseri ve Niğde Fabrikalarını 110 milyon Euro bedelle Fernas Şirketler Grubu’na satma kararı aldı. 

Sabancı Holding'ten sürpriz satış kararı! O fabrikaları elden çıkaracak

Konut sektöründe artan maliyetlere paralel olarak çimento sektöründe satışların düşmesi Sabancı Holding'e iki fabrikayı satma kararı aldırdı. Holding iştiraki Çimsa, Kayseri ve Niğde'deki çimento fabrikalarını satışa çıkardı. İşte detaylar...

Sabancı Holding iki dev dijital pazarlama şirketini bünyesine kattı

Sabancı Holding, veri odaklı dijital pazarlama alanında faaliyet gösteren SEM ile siber güvenlik (operasyonel teknolojiler) konusunda dünyanın önde gelen startuplardan birisi olan Radiflow'u bünyesine kattı.

Esas Holding kurucusu Şevket Sabancı vefat etti!

Bir süredir tedavi gören Sabancı Holding'in önemli isimlerinden ve Esas Holding'in kurucusu Şevket Sabancı 85 yaşında vefat etti.

Sabancı Holding'te bayrak değişimi: Barış Oran ve Tamer Saka ayrılıyor!

Sabancı Holding'in Finans Grup Başkanı Barış Oran ve Yapı Malzemeleri Grup Başkanı Tamer Saka, kariyer tercihleri sebebiyle bayrağı devrediyor.

Sabancı Holding'ten yurt dışı çimento yatırımları için 87 milyon Euro sermayeli yeni şirket!

Hacı Ömer Sabancı Holding, Hollanda'da yerleşik 87 milyon euro sermayeli yeni bir şirket kurulmasına karar verildiğini açıkladı. 

Sabancı Holding Haberi

Sabancı Holding

Sabancı Holding, yenilebilir enerji ve iklim teknolojileri alanlarında yatırım yapmak üzere Türkiye ve ABD’de yeni şirketler kurduğunu açıkladı. Sabancı Holding’ten Kamu Aydınlatma Platformu'na yapılan açıklamada; Sabancı Grubu'nun yeni ekonomi odaklı büyüme stratejisi, küresel ayak izini pekiştirme ve geleceğin teknolojilerini geliştirme hedefleri doğrultusunda, şirketin tek başına ya da kurucu ortağı olduğu, yenilebilir enerji ve iklim teknolojileri alanlarında yatırım yapılması amacıyla Sabancı İklim Teknolojileri A.Ş. unvanlı yeni bir şirket kurulduğu ifade edildi. Yapılan açıklamaya göre; yeni kurulan Sabancı İklim Teknolojileri A.Ş. çatısı altında yurt dışında yenilebilir enerji santral yatırımları ile başta ABD ve Avrupa merkezli olmak üzere çeşitli girişim sermayesi fonlarına ve start-up’lara yönelik stratejik yatırımlar yapılmasının hedeflendiği kaydedildi.

Sabancı Holding'den KAP'a yapılan açıklamada, söz konusu hedef kapsamında Sabancı İklim Teknolojileri A.Ş....