16 / 04 / 2024

turizm projeleri

turizm projeleri

Turizm sektörünün temsilcileri 2017’de Turizme Bakış etkinliğinde bir araya geldi.Turizm hedeflerinin konuşulduğu toplantıda turizmcinin otellerin kirasında indirim beklediği söylendi.

Turizmde proje yok teşvik birliği var!

Hilton Dalaman Genel Müdürü Batum, sektördeki STK’ların birlikte hareket edemediğine dikkat çekerek, “Kriz patlayınca, devletin kapısını çalıp teşvik istediler. Ancak çok geç kalındı” dedi.

Turizm gelirleri yüzde 6,2 arttı!

Turizm gelirleri yüzde 6,2 arttı. Türkiye'nin turizm geliri, 2014 yılında, bir önceki yıla göre yüzde 6,2 artarak 34 milyar 305 milyon 904 bin dolar oldu.

Ömer Faruk Çelik turizm sektörü temsilcileriyle bir araya geldi!

Kültür ve Turizm Bakanı Çelik ' Bu sene de etrafımızda çeşitli krizler var. Rusya'ya uygulanan birtakım yaptırımlar var. Bunların sonucunda almamız gereken tedbirler var ' dedi.

Abdurrahman Arıcı: Turizmde herhangi bir olumsuzluk öngörmüyoruz!

Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Abdurrahman Arıcı, Kumluca Belediyesi ve AK Parti İlçe Başkanlığını ziyaret etti. Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Abdurrahman Arıcı, "Önümüzdeki sezon için turizmde herhangi bir olumsuzluk öngörmüyoruz" dedi.

Bakanlık turizm için harekete geçti!

Bakanlık, Türkiye'deki tabii güzellikleri turizme kazandırmak için Doğa Turizmi Gelişme Planını uygulamaya koydu, Samsun ve diğer illerde turizm alanları belirlendi, rotalar ve aktiviteler tespit edildi.

Topkapı Sarayı'nı korumak tarihi bir sorumluluk!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Topkapı Sarayı'nın tarihi bir eser olmanın ötesinde anlamı olduğunu belirterek, "Topkapı Sarayı'nı çok iyi korumak durumundayız. Bu tarihi bir sorumluluk" dedi.

Turizmcilerin imdadına fuarlar yetişecek!

RUSYA'daki ruble krizinden endişe eden turizm sektörü, 2015'in kayıp yıl olmaması için yurtdışı tanıtım faaliyetlerine ve fuarlara ağırlık verecek. Türkiye bu yıl toplam 122 turizm fuarına katılacak.

Türkiye, dünya mirası listesinde 20. sıraya yükseldi!

UNESCO Dünya Miras Listesi'ne kabul edilen Bergama ve Cumalıkızık'ın berat töreninde konuşan Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik Çelik: Türkiye, dünya mirası listesinde 20. sıraya yükseldi.

Turizmde Rusya krizine tanıtım atağı!

Rusya’ daki krize bağlı olarak turizmin etkilenmemesi için bu ülkeye ziyarette bulunacağını ifade eden Kültür ve Turizm Bakanı Çelik, sektöre her türlü desteğin verileceğini söyledi.

Rus turizmciler, Tükiye satışlarında düşüş beklemiyor!

Rus turizmciler, Tükiye satışlarında düşüş beklemiyor. Rusya Seyehat Acentaları Birliği Başkanı olan Gavrilov " Genel olarak önümüzdeki sezon Türkiye'ye olan talepte düşüş beklemiyoruz " dedi.

Turizmcilerin Rusya için B planı olmalı!

Yaşar Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Pırnar: "Rusya pazarında 'her şey dahil' paket sistemler yerine, gelir düzeyi daha yüksek turistlerin tercih ettiği yat, sağlık, kültür gibi alternatif turizm ürünleri pazarlanmalıdır"

Yılbaşında 140 bin kişi tatile gidecek!

Yılbaşı tatilinin Perşembe gününe denk gelmesi nedeniyle, birçok çalışan Cuma günü de izin alarak 4 günlük tatil programı yapmayı tercih etti. Yılbaşında 140 bin kişinin tatile çıkması bekleniyor

Turizme 5 yıldızlı destek tanıtıldı!

Toplantıya turizmcilerin yanı sıra Perakende Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Ertürk ve de Şekerbank Başekonomisti Ozan Çağrı Gazitürk, Akdeniz Bölge Müdürü Mustafa Özer katıldı.

Otellerde maliyet artışı yüzde 11,2 oldu!

AKTOB tarafından yapılan araştırmaya göre, 12 aylık ortalamalara göre ülke enflasyonu yüzde 8,8 olurken, otellerde yiyecek ve içecek maliyetlerinde yaşanan yükseliş yüzde 11,2 olarak gerçekleşti.

İsra Holding'in AVM ve turizm projeleri bakanlara tanıtıldı!

Anadolu Aslanları İşadamları Derneği üyesi olan İsra Holding’in alışveriş merkezi ve turizm projelerini tanıttı.

Türk Turizminin Mega Projeleri Turizm Yatırımcıları Forumu 2020’de buluşuyor!

Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği 28-29 Ocak 2020'de hayata geçireceği Turizm Yatırımcıları Forumu-TIF 2020, ülke turizmine yön verecek olan mega projeleri bir araya topluyor...

İkinci 100 Günlük Eylem Planı'nda öncelik ulaşım projelerinde!

Başkan Erdoğan tarafından ilan edilen ikinci 100 günlük icraat programında İstanbul’daki ulaşım, çevre şehircilik ve turizm projeleri ön planda tutuldu. Gebze-Halkalı banliyö hattı açılacak. AKM inşaatına başlanacak. Kanal İstanbul ve Üç Katlı Büyük İstanbul Tüneli projeleri ihaleye çıkarılacak.

Şile devlet hastanesi ve liman yenileme projeleri ile değişecek!

İstanbul'un yaz döneminde en çok tercih edilen turizm merkezlerinden biri olan Şile'de, Yeni Devlet Hastanesi ve Liman Yenileme ve Rekreasyon projeleri hayata geçiyor.

Üsküdar'da markalı konut projeleri tam gaz!

Avrasya Tüneli ve Marmaray gibi dev ulaşım yatırımları sayesinde Avrupa yakasındaki tarihi yarımadaya yakınlaşan Üsküdar, yatırımcıların yeni gözdesi oldu. Üsküdar’da markalı konut projeleri, sağlık ve turizm yatırımları tam gaz sürüyor. Belediye ise, tarihe ve doğaya saygılı bir dönüşüm planlıyor.

Aydın’a turizm projeleri geliyor!

Habertürk Gazetesi köşe yazarı olan Esra Boğazlıyan bugünkü yazısında Aydın Belediye Başkanı Özlem Çercioğlu ile röportaj gerçekleştirdi. Çercioğlu, bölgedeki projeleri anlattı.

Adıyaman'da turizm projeleri hız kazandı!

Yeni sanayi yatırımlarının adresi olan Adıyaman, yükselişini sürdürmek için kalkınma projelerine hız verdi. Şehrin hedefinde turizm, tekstil ve tarım var.

Veysel Eroğlu: İzmir'de Serbest Turizm Ticaret Merkezi kuracağız!

İzmir'i ihracat, turizm ve üretim alanında lider yapacak projeleri hayata geçireceklerini vurgulayan Veysel Eroğlu, "Serbest Turizm Ticaret Merkezi planlıyoruz. Coğrafyamız müsait ve potansiyelimiz var" dedi.

Yalova'da ulaşım projeleri turizmi artırdı!

Yalova, Körfez Geçiş Köprüsü ve İstanbul - Bursa - İzmir Otoyolu projeleri ile özellikle turizm yatırımlarının odağı haline geldi. Yalova'da yatak kapasitesi yüzde 23 arttı.

Afyonkarahisar'da Kültür ve Turizm projeleri görüşüldü!

Kültür ve Turizm Çalıştayında Belirlenen Projeler Vali Hakan Yusuf Güner Başkanlığında yapılan toplantıda görüşüldü. Gerçekleştirilen toplantıya ilgili kamu kurum ve kuruluşları yetkilileri, sivil toplum örgütü temsilcileri ve iş adamları katıldı.

Aktaş Turizm İnşaat Kıbrıs'a 800 yataklı yurt yapacak!

İnşaat sektöründe hayata geçirdiği markalı konut projeleri ile sektöründe önemli bir kurum haline gelen Aktaş Turizm İnşaat turizm sektöründe de yatırımlarını hızlı bir şekilde sürdürüyor.

Balıkesir, MIPIM 2015 Fuarı'nda tanıtılacak!

Fransa’nın Cannes şehrinde düzenlenecek gayrimenkul fuarı MIPIM’e Balıkesir Büyükşehir Belediyesi de katılacak. Yatırımcıların buluşma noktası olan fuarda, Balıkesir’in enerji ve turizm projeleri tanıtılacak.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi MIPIM'e katılacak!

Fransa’nın Cannes şehrinde düzenlenecek gayrimenkul fuarı MIPIM’e Balıkesir Büyükşehir Belediyesi de katılacak. Yatırımcıların buluşma noktası olan fuarda, Balıkesir’in enerji ve turizm projeleri tanıtılacak.

turizm projeleri Haberi

turizm projeleri

Moralsiz geçen iki yılın ardından sektöre yönelik atılan ‘teşvik’ adımlarıyla bu yıl toparlanma beklentisinin güçlendiği turizmde, erken rezervasyonda ciddi doluluk oranlarına ulaşılırken, yabancı turist için arayışlar sürüyor. Sektör, 2017’de büyük atak yaparak, 2018 yılında geçmişteki güçlü rakamlarına yeniden ulaşmayı hedefliyor. İlk beklentisi ‘moral’ olan sektör temsilcileri, yabancı turist için de ‘güvenlik’ algısının güçlenmesine ihtiyaç duyuyor.Milliyet Gazetesi’nin Beyoğlu’ndaki “Demirören İstiklal Palas” otelinde önceki gün düzenlediği “2017’de Turizme Bakış” konulu etkinlikte sektörün önde gelen isimleri ile Milliyet’in yazar ve yöneticileri bir araya geldi.


Türkiye Turizm Acenteleri Birliği (TÜRSAB) Başkanı Başaran Ulusoy, Türkiye’nin şimdilerde çok iyi pazarlanması gerektiğini söyledi.


Ulusoy, bu nedenle bakanlıklar nezdinde yapılması gereken yurtdışı tanıtımlarına sektör olarak her noktada destek vermek için çok çalıştıklarını anlatarak, “Sektörün tüm paydaşları, hepimiz aynı masa...