23 / 05 / 2024

KİPTAŞ'ın arsası resmen ihalede

KİPTAŞ'ın arsası resmen ihalede

Gökdelen imarlı TEM kenarındaki arsa resmen ihale masasında. İhale 27 Temmuz'da yapılacak. Ayrıntılar için tıklayınİstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB)'nin iştiraki KİPTAŞ Gaziosmanpaşa Küçükköy'deki arsanın satışı için resmi ihale sürecini başlattı.

Tahmini bedeli açıklanmayan arsayla ilgili teklifler 27 Temmuz'da kapalı zarf ile alınacak. Şirketin yapacağı ön değerlendirmenin ardından katılımcı şirketler pazarlık ve açık artırmaya davet edilecek.

muhammen bedeli açıklanmayan arsa 82 bin 33 metrekare. Atatürk Havalimanı ile Fatih Sultan Mehmet köprüsü arasında yer alan arsanın toplam inşaat alanı 246 bin 99 metrekare. Arazi üzerine inşa edilecek gökdelende yükseklik serbest. Edirnekapı-Arnavutköy metro güzergahında yer alan arsa üzerine alışveriş merkezi, otel, residence, hastane, spor tesisi, transfer merkezi inşa edilebilecek.

KİPTAŞ Genel Müdürü İsmet Yıldırım araziyle yerli ve yabancı grupların ilgilendiğini, geçen yıl 150 milyon YTL'ye aldıkları arsaya 175 milyon dolar teklif edildiğini belirtmişti. Arsayı belediyenin iştiraki oldukları için ihalesiz satmalarının mümkün olmadığını ifade eden Yıldırım arsanın satışından elde edilecek gelirin orta ve alt gelir grubuna 30 bin konut inşasında kullanılacağını kaydetmişti.


Geri Dön