22 / 02 / 2024

Kızılbük GYO Balıkesir devre mülk projesi geliyor! Dev proje için imzalar atıldı!

Kızılbük GYO Balıkesir devre mülk projesi geliyor! Dev proje için imzalar atıldı!

Kızılbük GYO Balıkesir devre mülk projesi için imzalar resmen atıldı. Söz konusu proje, Balıkesir Susurluk'ta inşa edilecek. İşte o son dakika gelişmesi...

Referans Pendik: ilk adımda başlayan masalKızılbük Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO), Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda (KAP) Güney Marmara Gayrimenkul Yatırımları A.Ş.'nin Bağlı Ortaklığı Kızılbük Kuşgölü Gayrimenkul Yatırımları A.Ş.'ye ait yeni iş ilişkisi hakkında açıklama yaptı. 

Kızılbük GYO iştiraki Marmara Gayrimenkul Yatırımları A.Ş.'nin yüzde 100 bağlı ortaklığı olan Kızılbük Kuşgölü Gayrimenkul Yatırımları A.Ş.'nin Balıkesir ili, Susurluk ilçesi, Okçugöl Mahallesi, Muradiye Yolu mevkiinde bulunan toplam 343 bin 151,54 metrekare büyüklüğündeki arsalar için arsa sahibi ile "Düzenlenme Şeklinde Taşınmaz Satış Vaadi ve Arsa Payı Karşılığı İnşaat Yapımı ve Hasılat Paylaşımı Sözleşmesi" imzalandı. 

Sözleşme kapsamında arsa üzerinde Kızılbük Kuşgölü Gayrimenkul Yatırımları A.Ş. tarafından bir devre tatil projesi hayata geçirilecek. 

Kızılbük GYO Balıkesir devre mülk projesi geliyor! Dev proje için imzalar atıldı!

Arsa payı karşılığında yapılacak yapıların devretatil olarak satışından elde edilecek hasılatın yüzde 12'si arsa sahibine verilecek olup, kalan yüzde 88'i  Kızılbük Kuşgölü Gayrimenkul Yatırımları A.Ş' ye ait olacak.

Kızılbük GYO tarafından Güney Marmara Gayrimenkul Yatırımları A.Ş'nin kurulmasına geçtiğimiz Eylül ayında karar verilmişti. Söz konusu şirketin ortakları arasında ortakları arasında MÜSİAD Genel Başkanı ve Akyapı Genel Başkanı Mahmut Asmalı da yer alıyor. 

Kızılbük GYO Balıkesir devre mülk projesi geliyor! Dev proje için imzalar atıldı!

Bu kararın ardından Güney Marmara Gayrimenkul Yatırımları Anonim Şirketi, 22 Eylül'de 500 bin TL sermaye bedeli ile Avni Çelik, Ahmet Çelik, Hüseyin Dinçel, Mahmut Sefa Çelik, Mahmut Asmalı ve Fatih Kıvanç ortaklığında Beşiktaş'ta kuruldu. 

Söz konusu şirketin kendine ait gayrimenkulün alınıp satılması (kendine ait binalar, devre mülkler, araziler, müstakil evler, vb.) faaliyetini sürdüreceği ifade edildi. 

Kızılbük GYO'dan 500 bin TL'lik yeni şirket! Akyapı da ortak oldu!

Sinpaş Kızılbük Thermal Wellness Resort projesinin yapı ruhsatı iptali davalarında son durum ne? 

Kızılbük GYO Balıkesir devremülk projesi için düğmeye bastı! Yeni şirket kuruluyor! 


Geri Dön