22 / 05 / 2024

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, 184 köye fırın inşa edecek!

 Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, 184 köye fırın inşa edecek!

164 Köy Fırını yapan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, 20 köye daha fırın yaparak, köylerdeki fırın sayısını 184’e çıkaracak

Büyükşehir 20 köy fırını daha yapıyor


Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Köylere Fırın Projesi kapsamında köyde vatandaşların ortak kullanacağı fırınlar inşa etmeye devam ediyor. Fırını bulunmayan köylere yapılan fırınlara 20 fırın daha eklenecek. Bu kapsamda Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Hizmet Binasında ihale gerçekleştirildi.


KÖYLÜ TARAFINDAN ORTAK KULLANILIYOR


Büyükşehir Belediyesi köyde yaşayan vatandaşla için hayata geçirdiği Köylere Fırın projesi kapsamında şu ana kadar 164 adet fırın yapımını gerçekleştirdi. Vatandaşların gönül rahatlığıyla ortaklaşa kullanabileceği fırınlarda el yapımı ekmekler, yöresel yemekler yapılmaya başlandı. Gerçekleşen ihale ile fırınlara 20 fırın daha eklenecek. Böylece Büyükşehir Belediyesi’nin köylere inşa ettiği fırın sayısı 184 olacak.


İKİ TEKLİF VERİLDİ


Karamürsel, Gölcük, Başiskele, Kartepe ve İzmit ilçelerindeki köylere yapılacak 20 adet fırın için gerçekleştirilecek ihaleye 2 firma teklif verdi. İhalede Ersun İnşaat 239 bin 372 bin TL ve Özkeskin İnşaat da 249 bin 682 bin TL’lik teklif sundu.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi 


Geri Dön