27 / 02 / 2024

Kocaeli Kandıra hizmet binasının inşaatı tamamlanıyor!

Kocaeli Kandıra hizmet binasının inşaatı tamamlanıyor!

Yatırımlarına son sürat devam eden Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Kandıra Belediyesi için projelendirdiği yeni hizmet binasının inşaatına devam ediyor.
Şehir genelinde ihtiyaç duyulan noktalarda eksiklikleri bir bir gideren Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Kandıra Belediyesi için yapımına devam ettiği yeni hizmet binasını üç blok halinde inşa edecek. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nde yer alan habere göre, çalışmaları hummalı şekilde süren yapının tabliye kalıp/demir ve kolon-perde demir/kalıp imalatları devam ederken 1’inci kısım kolon perdelerin beton dökümü tamamlandı. Gittikçe yükselen hizmet binasının kat inşaatlarına da yakın zaman içerisinde başlayacak. 2’nci kısmın kolon perdelerin demir imalatı biterken, kolon perdelerinin beton dökümüne başlanmış olacak.

ÜÇ BLOK ŞEKLİNDE YAPILIYOR


Bina 3 bodrum, zemin ve 3 kat şeklinde hayata geçirilecek ve tam donanıma sahip olacak. Yapının en alt ve orta bodrum katlarında otopark bulunacak. En alt bodrum 44 araçlık otopark ve sığınak olarak, orta bodrum kat da 40 araçlık otopark ve depo, arşiv alanları olarak düzenlenmiş olacak. Üst bodrum katta ise giriş fuayesi, bekleme salonu ve hizmet birimleri bulunacak. Yapının zemin katında başkanlık girişi, bekleme salonu ve hizmet birimleri yer alacak. İkinci katta belediye meclis salonu ve meclis grup odaları bulunacak. Üçüncü kat ise başkanlık makamı olarak düzenlenecek ve bu katta ayrıca personel dinlenme terası da yer alacak.

13 BİN 893 METRE KARE KULLANIM ALANI


Toplam 13 bin 893 metrekare kullanım alanına sahip olacak dev yapı, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin ilçelere kazandırdığı belediye hizmet binalarından birisi olacak. Kandıra Belediyesi için hayata geçirilen yeni yapı da diğer hizmet alanları gibi modern bir bina olacak.


Geri Dön