14 / 07 / 2024

Konut alamayanlar arsaya yöneldi! Arsa yatırımı yaparken nelere dikkat edilmeli?

Konut alamayanlar arsaya yöneldi! Arsa yatırımı yaparken nelere dikkat edilmeli?

Son dönemde konut alamayan yatırımcılar arsaya yöneldi. Arsa yatırımları giderek artarken, yatırımcıların arsa alırken dikkat etmesi gereken kriterler ortaya çıktı. Konuta erişim her geçen gün azalırken, yatırımcılar rotayı arsa yatırımına çevirdi. Peki arsa alırken neye dikkat edilmeli? En doğru arsa yatırımı nasıl olmalı? İşte arsa yatırımı yaparken dikkat edilmesi gerekenler... 

ARSA YATIRIMI YAPARKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER NELER?

Arsa yatırımı yaparken yatırımcıları dikkat etmesi gereken kriterler ortaya çıktı.  Altın Emlak Global Genel Müdür Yardımcısı Olcay Selvi, Özellikle arsa yatırımı yaparken dikkat edilmesi gerekenleri açıkladı. Selvi, “Arsasının imar durumu, ulaşım akslarına yakınlığı, taşınmazın yakın çevre durumu, geleceğe yönelik prim potansiyeli, yasal kontrolleri, müstakil ve hisseli mülkiyet gibi birçok deneyim ve tecrübe gerektiren konu olduğunu söyledi. 

KONUTA ERİŞİM AZALDI

Altın Emlak Global Genel Müdür Yardımcısı Olcay Selvi’ Konuta erişim özellikle yeni yapılarda yüksek seviyelere çıktığını belirtti. 

''Vatandaşlarımızın mevcut bütçeleri ile arsa ve arazi türündeki gayrimenkul türlerine yatırım yapabilmelerini sağlayacağız'' diyen Selvi  ''Modelimiz sadece bazı bölgelerde gayrimenkul geliştirerek değil, 2. elde alternatif bölgeleri müşterilere sunarak geniş bir ürün yelpazesi ile hareket etmek.

Özellikle Trakya, Çanakkale, Yalova, Balıkesir, Aydın gibi çeşitli illerimizde yeni markamız ile faaliyet gösterecek yeni temsilciliklerimiz ile yola çıkacağız. Bu kapsamda ön başvuruları almaya başladık ve ilk Altın Arsa temsilciliğimiz çok yakın zamanda başlayacak” dedi.

Konut alamayanlar arsaya yöneldi! Arsa yatırımı yaparken nelere dikkat edilmeli?

ALTIN EMLAK'TAN ALTIN ARSA MODELİ 

Altın Emlak Global, arsa almak isteyen yatırımcılara hizmet edecek yeni markası Altın Arsa'yı duyurdu. Konuya ilişkin değerlendirmelerde bulunan Altın Emlak Global Genel Müdürü Mustafa Hakan Özelmacıklı, “Pandemi sonrasında özellikle depremin de tüketici tarafındaki algısı nedeniyle arsa ve arazi yatırımlarına ilgili gün geçtikçe artıyor.

Yeni ev alamayan vatandaş en azından bir arsa alıp, ilerde üzerine müstakil bir ev yapmayı değerlendiriyor. Ya da yolu olan bir arazi alarak taşınabilir ev koymayı düşünüyor.

Yeni markamız Altın Arsa ile özellikle bu dönemde konut alamasa da, arsa alarak alternatif bir yaşam alanı arayışında olan müşterilerimize hizmet sunacağız. Altın Arsa özellikle 2. el arsa pazarında farklı ve yenilikçi bir model ile hizmet verecek” dedi.

Arsa alacaklar aman dikkat: Yatırım amaçlı arsa nasıl seçilir? İmarsız arsa almak mantıklı mı? 

Arsaev'den yeni kampanya! Yatırımcılar, 270 bin TL peşinat 24 ay vade fırsatıyla arsa sahibi olacak!

Geri Dön