24 / 04 / 2024

Konut kredisinde 'her şey dahil' sistemi

Konut kredisinde 'her şey dahil' sistemi

Finansbank ve Garanti Bankası'nın uyguladığı 'Her şey dahil mortgage' kredisi ile müşteriler 20 ila 30 yıla kadar uzayan vadeler ile peşinatsız ve tüm kredi masraflarını karşılayan kredi kullanabiliyor. Aylık faiz oranları ise yüzde 1.35 ile yüzde 1.39..Son yıllarda özellikle turizm sektöründe sıkça kullanılan 'Her şey dahil' sistemi artık bankacılık ve konut sektöründe de uygulanmaya başladı. Konut kredisinde bankaların faiz oranlarını düşürme yarışı ile yüzde 1.35'e kadar gerileyen konut kredisi faiz oranlarından sonra bankalar şimdi de 'Her şey dahil' mortgage kredisi ile müşterilerine mortgage kredisinde yeni seçenekler sunuyor. Mortgage kredisi ile satın alınacak evin ekspertiz ücreti, ipotek masrafı, konut sigortası ve emlakçı komisyonu gibi tüm kredi masraflarını karşılayan sistemde vadeler 20 ila 30 yıl arasında değişiyor.

Yüzde 100'ünü karşılıyor
Her şey dahil sistemini kullanan ilk bankalar ise Finansbank ve Garanti Bankası oldu. Her şey dahil konut kredisi uygulaması ile Finansbank müşterilerine 30 yıla kadar vadeli, peşinatsız ve ekspertiz değerinin yüzde 100'ünü karşılayan konut kredisi imkanı tanıyor. Sabit ödemeli, ara ödemeli ve esnek ödeme seçenekleri de sunan Her şey dahil sisteminde Finansbank'ın uyguladığı aylık faiz oranı yüzde 1.35. Her şey dahil sistemini uyguluyan diğer bir banka ise Garanti Bankası. Yeni uygulamasında 20 yıla kadar vade ile YTL cinsi mortgage kredisi kullandıran banka müşterilere sabit faizli mortgage kredisi kullanma imkanı sağlıyor. Garanti Bankası'nın uyguladığı aylık konut faiz oranı ise yüzde 1.39.

Benzer uygulamalar var

Yapı Kredi Bankası ise uygulamaya benzerliği ile dikkat çeken % 100 Mortgage kredisi ile müşterilerine mevcut evlerini teminat göstererek satın alacakları evin yüzde 100'üne kredi imkanı tanıyor. Bankanın uyguladığı faiz oranı ise yüzde 1.41.
Kaynak: Sabah Ğazetesi
 

Geri Dön