12 / 04 / 2024

Konut promosyonu doları 1.40'a yükseltti

Konut promosyonu doları 1.40'a yükseltti

KENTPLUS Mimarsinan projesini üreten Emay İnşaat dolara zam yaptı. Şirketin kampanyasına göre Kentplus'tan ev alanların dolar kuru 1.4 YTL olarak kabul ediliyor.Kentplus Mimarsinan'da 700 YTL taksitle! Hemen taşının!

Toplam 660 konutu kapsayan kampanya ile satışların hızlandığını söyleyen şirket yetkilileri ev sahibi olmak isteyen ama ekonomik koşulları peşinatı ödemeye yetmeyenler için yaptıkları kampanya ile daha rahat ev alınabildiğini hem de dövizin düştüğü bu dönemde insanların, `belki artar' dolarını bozdurmaktan çekinirken böyle bir alternatif sunduklarını belirttiler. Kentplus'un dolar kurunu 1.4 YTL'den hesaplamasıyla projeden ev almak isteyenlerin ellerindeki 1.18'lerdeki doların değeri de bir anda 1.4 YTL'ye çıkıyor. Yani hem konut alanlar düşük dolarını uygun fiyata satıyor hem de şirketin satışları hızlanıyor. Yarısının satıldığı projede 120 adet 1+1, 60 adet 2+1, 160 adet 4+1 ve 320 adet 3+1 daire yer alıyor. Alışveriş merkezleri, sosyal tesisler, cafe-restaurant gibi alanların da yer aldığı projede yalnızca Kentplus için değil çevrenin ihtiyaçları da karşılanıyor.


ESKİ EV PEŞİNATA SAYILIYOR


KENTPLUS'IN ikinci kampanyasında ise mevcut evler teminata sayılarak kredi alınıyor. Vakıfbank işbirliği ile yapılan kampanya Mimarsinan ve çevresindeki Emlak Bankası konutlarında oturan daire sahiplerini kapsıyor. Evini yenilemek isteyen konut sahipleri Vakıfbank aracılığıyla 6 ay faizsiz kredi kullanmak suretiyle eski evlerinin yüzde 75'ini peşinata saydırıyor. Geri kalan para için ise yine Vakıfbank'tan Kentplus'a özel düşük faizli konut kredisi kullanılarak ödenebiliyor.


İBRAHİM ACAR 
 
 
 
 Geri Dön