18 / 07 / 2024

Krea Gayrimenkul 5 projeye 650 milyon dolar harcayacak

Krea Gayrimenkul 5 projeye 650 milyon dolar harcayacak

Merrill Lynch'in Türkiye'deki ortağı Krea Gayrimenkul, 5 proje için 650 milyon dolarlık yatırım bütçesi açıkladı. Şirketin ilk konut projesi ise 2008'de başlayacak.


Yatırım fonu Merrill Lynch'in Türkiye'deki yerel ortağı Krea Gayrimenkul, '5 yılda 5 milyar dolarlık yatırım' hedefinin çalışmalarına hız verdi. Şirket, bir kısmının bu yıl içinde, bir kısmının ise 2008'de başlayacağı 5 proje için 650 milyon dolarlık yatırım tutarı açıkladı. Krea Gayrimenkul'ün 1'inci kuruluş yıldönümü nedeniyle basınla bir araya gelen Krea İcra Kurulu Başkanı Hakan Kodal, yeni projeleri anlattı. Kodal, ön sözleşmeler yapılan iki projeleri daha olduğunu ve bunlar da eklendiğinde yatırım bütçesinin 900 milyon dolara çıktığını söyledi.


Kodal, şöyle devam etti: "Bizim 5 yılda 25 proje, 5 milyar dolar yatırım hedefimiz vardı. Bunlardan biri Eskişehir'deki Neo Alışveriş Merkezi. Pendik'te 31 bin metrekarelik kiralanabilir alanı olan ve Ekim 2008'de açılacak bir alışveriş merkezinin inşasına başladık. Bahçeşehir'de de inşaatına gelecek ay başlanacak bir alışveriş ve eğlence merkezi yapacağız. Bir diğer alışveriş merkezi de Anadolu'da yapılacak ve temeli yılbaşında atılacak. İlk konut projemiz de güneyde gerçekleşecek. Lansmanını 2008'in ikinci yarısında yapmayı planlıyoruz. İçinde bir de beş yıldızlı otel olacak ve 700-800 konuttan meydana gelecek."


5 yılda 10 alışveriş merkezi sayısına ulaşarak piyasada önemli bir oyuncu olmayı amaçladıklarını kaydeden Kodal, henüz yatırım kapasitelerinin yüzde 40'ını kullandıklarını ve kapasitelerinin çok daha fazla olduğunu belirtti.


(Sabah)


Geri Dön