24 / 04 / 2024

Kurtköy'de büyük konuta rağbet arttı!

Kurtköy'de büyük konuta rağbet arttı!

Kurtköy bölgesi 1+1 konutlara doydu. Bölgede gelişen iş kolları tüketicinin küçük daire talebini büyüklere yöneltti. Bu nedenle birçok projede 1+1 konuttan ziyade büyük daireler üretilecekBirkaç yıl öncesine kadar yatırım amaçlı konut satın alımlarının yapıldığı Kurtköy, gelişen iş koşulları ile birlikte artık İstanbul'un oturum için öne çıkan yerleşim yerleri arasında yerini aldı. Genellikle yeşil ağırlıklı ve yatay mimarili konut projelerinin bulunduğu bölge geniş sosyal alanları ile şehir merkezine kıyasla tercih sebebi oluyor. Sürekli olarak kapasitesini genişleten Sabiha Gökçen Havalimanı'nın yanı sıra son dönemde birbiri ardına açılan üniversiteler, iş ve alışveriş merkezleri, oteller ile yatırımına başlanan Teknopark İstanbul'un da cazibesini artırdığı Kurtköy'de günlük olarak bulunan kişi sayısı hızla artış gösteriyor. Bu artış da yapım halinde olan metro ve köprü projeleriyle destekleniyor. Bölgede daha önce 1+1 veya stüdyo dairelere talebin canlı olduğunu söyleyen sektör temsilcileri, artık tüketicinin büyük metrekareli daireleri tercih ettiğini söylüyor. 


TÜKETİCİ OTURUM İÇİN ALIYOR 

Still markasıyla Kurtköy'de 4 projede 721 konut hayata geçiren Yeşilyurt İnşaat'ın Yönetim Kurulu Başkanı Metin Yeşilyurt, bölgenin gelecekte yıldızının daha da parlayacağına dikkat çekti. Sürekli olarak yeni iş koşullarının yaratılmasının bölgedeki projelerde büyüyen konut büyüklükleri olarak karşılarına çıktığını ifade eden Metin Yeşilyurt, "Daha önce 1+0 ve 1+1 daire tiplerine yönelik oluşan talep şimdi yerini daha geniş konutlara bırakıyor. Bu da bölgenin konut profilinin oturuma yönelik kaydığını gösteriyor" dedi. 


1+1 KONUT YOK

Kurtköy'de bugüne kadar 250 bin metrekare inşaat alanına imza atan Demirbaş Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Sefa Demirbaş, "Bölgede eskiden yüzde 80 yatırımcı, yüzde 20 oranında oturumcu vardı. Şimdi bu oranlar tam tersine döndü. Artık oturumluk daireler tercih ediliyor. Biz de bu nedenle 1+1 ve stüdyo daire tiplerine yeni projemiz 360 Kurtköy'de yer vermedik" diye konuştu. 


Sabah
Geri Dön