29 / 02 / 2024

Lemi Gülman için 3 yıl hapis cezası istendi!

Lemi Gülman için 3 yıl hapis cezası istendi!

SG İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş.,nin kurulu toplantısında, Genel Kurul üyesi olan eski eşi Reyhan İpekel’in yerine imza atıldığı gerekçesiyle, işadamı Lemi Gülman için 3 yıl hapis istendi.Genel kurul üyesi olduğu şirketin yönetim kurulu toplantısında eski eşi Reyhan İpekel’in yerine imza atıldığı gerekçesiyle, işadamı Lemi Gülman için 3 yıl hapis istendi


SG İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş.,nin ortakları Lemi Gülman, Reyhan İpekel, Alparslan Sözer, Murat Kaan Sözer ve Selami Sözer aynı zamanda firmanın genel kurul üyeleriydi. Geçtiğimiz yıllarda Reyhan Açıkel'den boşanan Lemi Gülman, olay tarihinde Reyhan İpekel'le arasındaki geçimsizlik nedeniyle ayrı yaşıyordu. İddiaya göre, Lemi Gülman eşiyle ayrı yaşadığı sırada firmada eşinden habersiz bir genel kurul toplantısı yaptırdı. Genel kurulda alınan kararlar Reyhan İpekel'in onayı varmış gibi gösterildi ve kararın altına Reyhan İpekel adına imza bile atıldı. Olaydan daha sonra haberdar olan Reyhan İpekel, alınan kararlara itiraz ederek toplantıya katılmadığını ve imza atmadığını iddia etti. Sonuç alamayan İpekel, savcılığa başvurdu.


İMZA KİME AİT BELİRSİZ

Savcılıkça başlatılan soruşturmada söz konusu yönetim kurulu toplantısındaki imza bilirkişi tarafından incelendi. Bilirkişi, imzanın Reyhan İpekel'e ait olmadığını belirtirken, imzanın kim tarafından atıldığının da tespit edilemediğini kaydetti. Yürütülen soruşturma sonunda Lemi Gülman'ın da aralarında bulunduğu üç yönetim kurulu üyesi hakkında "özel belgede sahtecilik" suçu kapsamında dava açıldı. 3'er yıla kadar hapsi istenen şüpheliler, önümüzdeki günlerde Asliye Ceza Mahkemesi'nde hâkim karşısına çıkacak.


Sabah


Geri Dön