29 / 02 / 2024

Limak Gaziantep'te Çimentepe projesiyle 5 bin 500 konut inşa edecek!

Limak Gaziantep'te Çimentepe projesiyle 5 bin 500 konut inşa edecek!

Gaziantep'ten Kilis'e taşınan eski çimento fabrikasının yer aldığı arazinin imar planları tamamlandı. Limak Holding söz konusu arazide Çimentepe Projesi ile 5 bin 500 konut inşa edilecek. Gaziantep'in Şehitkamil bölgesinde 1.5 milyon metrekarelik arazide konut inşası için düğmeye basıldı. Hürriyet'te yer alan habere göre; Bölgede bulunan çimento fabrikasının Kilisê taşınmasının ardından alanın revizyon planları tamamlandı.  68 parselin yer aldığı alanda hem Limak hem de farklı firmalar gayrimenkul projeleri hayata geçirecek. 

‘Çimentepe’ ismi verilen bölgede konuttan ticari alana, eğitim ve sağlık alanlarından kent ormanına kadar pek çok sosyal donatı bulunuyor. Limak Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mehmet Serhan Bacaksız Gaziantep'te hayata geçirilecek projeleri anlattı.

Limak Gaziantep te Çimentepe projesiyle 5 bin 500 konut inşa edecek!

60 senelik fabrika 

2006 yılından bu yana Limak tarafından işletmesi yapılan 60 yıllık çimento fabrikasını Kilis’e taşınması yönünde karar aldıklarını söyleyen Mehmet Serhan Bacaksız, “Gaziantep’in sosyal ve ticari hayatının merkezinde bu kadar büyük bir fabrika alanının olmaması gerektiği kanaatine vardık. Yeni çimento fabrikasının toplam yatırım tutarı ise 250 milyon doları buldu. Kilis fabrikasında yaklaşık bir yıl önce deneme üretimlerini tamamladık ve üretime geçtik” şeklinde konuştu. Gaziantep’in bölgesel bir başkent özelliğine sahip olduğunu söyleyen Bacaksız, eski fabrika arazisini, şehrin ekonomik, sosyal ve kültürel dokusuna uygun bir şekilde değerlendirmek istediklerini söyledi. Bacaksız açıklamasının devamında şunları söyledi: 

“Gaziantep, Ortadoğu ve Avrasya’ya açılan konumu ve güçlü bağlantı yollarıyla bölgenin önemli bir merkezi. Aynı zamanda kültür, turizm ve sosyal yaşamıyla da yatırım açısından önemli bir destinasyon. Yerli ve yabancı yatırımcı açısından önem taşıyan bu bölgeye örnek teşkil edecek bir planlama kazandırdığımız için mutluyuz. Limak olarak kentsel dönüşüme de özel bir örnek oluşturmayı hedeflediğimiz bu yeni planlamada biz de proje geliştirmeyi düşünüyoruz. Kısa zamanda yerli ve yabancı yatırımcının büyük ilgisini beklediğimiz arazinin 3 yıl sonra bugünden çok farklı ve çok daha değerli bir bölge olacağına inanıyoruz.” 

Bölgede hem yerli hem de yabancıların yeni konut için yapmak istediğini piyasa beklentilerini ölçerek tasarım yaptıklarını dile getiren Bacaksız, yerel firmalardan da proje geliştirme talepleri gelmeye başladığını belirtti. 

Gaziantep'te satılık 21 gayrimenkul!

Limak Çimentepe Projesi 7 soruda tüm detaylarıyla!


Geri Dön