22 / 02 / 2024

M. Ergün Turan: 2016 Maraş için iyi bir yıl olacak!

M. Ergün Turan: 2016 Maraş için iyi bir yıl olacak!

TOKİ Başkanı Mehmet E. Turan, Kahramanmaraş'ta da emekli ve dar gelirli vatandaşlara yönelik konut yapımına devam ettiklerini belirtti. "Emekli ve dar gelirliler bizi takip etsin" diyen Turan "2016 Maraş için iyi bir yıl olacak" dedi.

Referans Pendik: ilk adımda başlayan masalTOKİ Başkanı Mehmet E. Turan, Kahramanmaraş'ta da emekli ve dar gelirli vatandaşlara yönelik konut yapımına devam ettiklerini belirtti. TOPLU Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Mehmet Ergün Turan, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun gösterdiği hedefler doğrultusunda, emeldi ve dar gelirli vatandaşlarla ilgili konut çalışması başlattıklarını belirtti. Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç'u ziyaret eden  TOKİ  Başkanı Turan, başta emeldiler olmak üzere dar gelirli vatandaşları 250 lira taksitle ev sahibi yapmak için büyük bir çalışma başlattıklannı belirterek "Çevredeki illerde de çok büyük çalışmalarımız var. Arazi üretimi bu konuda çok önemli bir nokta. Arazinin bedelsiz olması gerekiyor İd vatandaşlarımıza ucuz konut alma imkanı tanıyalım. Kahramanmaraş'ta başta emeklüer olmak üzere dar geürli vatandaşlanmıza, asgari ücretle çalışan kardeşlerimize, belki burada çalışan memur kardeşlerimize yönelik büyük bir çalışma içerisine girmiş olacağız" diye konuştu. 


Dar gelirli vatandaşlann hem taksit hem de kira ödemesi yapamayacağına dikkat çeken Turan, bunun da çok önemli bir avantaj olduğunu belirterek "Kahramanmaraş'ta konut sahibi olamamış, konut sahibi olmakta zorlanan başta emeldi ve dar gelirliler olmak üzere tüm vatandaşlanmız bizi taldp etsinler. Büyükşehir Belediyemizi taldp etsinler. Büyükşehir Belediye Başkanımızla söz konusu konutları hangi bölgede yapacağımızı da görüştük. 2016 yılının Kahramanmaraş'ta dar gelirli vatandaşlarımız için güzel bir yü olacağı kanaatindeyiz" diye konuştu. 


Star


Geri Dön