18 / 07 / 2024

Malatya depremi sonrası uzmanlardan iki yeni açıklama geldi! Depremlerin olması olağan!

Malatya depremi sonrası uzmanlardan iki yeni açıklama geldi! Depremlerin olması olağan!

Dün akşam Malatya'da 4.4 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Depremin ardından Prof. Dr. Osman Bektaş, ve Prof. Dr. Ahmet Ercan'dan kritik açıklama geldi. Uzmanlar, Malatya için uyarılarda bulundu.
Malatya'da dün saat 20:24'te deprem meydana geldi. Depremin hemen ardından deprem uzmanları Prof. Dr. Osman Bektaş, ve Prof. Dr. Ahmet Ercan'dan açıklama geldi. Prof. Dr. Osman Bektaş, Malatya Fayı'nı işaret ederek "Malatya için bir tehdit unsuru olduğunu hatırlatıyor" uyarısında bulundu. Prof. Dr. Ahmet Ercan ise depremlerin bölgede olağan olduğunu söyledi.

SON DAKİKA MALATYA'DA DEPREM OLDU! 

Afet ve Acil Durum Yönetimi (AFAD) Başkanlığı, merkez üssü Malatya'nın Akçadağ ilçesi olan 4,4 büyüklüğünde deprem meydana geldiğini  duyurdu. 

Dün gece saat 20.24'te meydana gelen depremin 7 kilometre derinlikte meydana geldiği ortaya çıktı. Depremin ardından deprem uzmanları ı Prof. Dr. Osman Bektaş, ve Prof. Dr. Ahmet Ercan'dan açıklama geldi. 


O FAY HATTINA DİKKAT! MALATYA İÇİN TEHTİT UNSURU!

Prof. Dr. Osman Bektaş, sosyal medya hesabı X'ten yaptığı açıklamada, depremi artçı olarak değerlendirirken Malatya Fayı'na dikkati çekti. Bektaş, son depremleri "Malatya için tehdit unsuru" olarak yorumladı. Bektaş şunları söyledi:

"2023 Maraş deprem çiftinden sonra 16 Şubat 2024 de gerçekleşen 4,1 artçı depreminin benzeridir. Her iki deprem Malatya Fayı'nın gerilme altında olduğunu ve Malatya için bir tehdit unsuru olduğunu hatırlatıyor. Artçılar devam edebilir." dedi.

''YENİ KAHRAMANMAŞLAR OLMASIN''

Prof. Dr. Övgün Ahmet Ercan ise Malatya'daki depremi "artçı" olarak değerlendirdi.  Ercan ise söz konusu depremle ilgili şu açıklamalarda bulundu: "2023'de olan 11 il depremi artık sönüşe geçti. Sönüş evresinde M5,5'dan küçük yıkımsız depremlerin olması olağandır. Çok hızlı bir biçimde yapılan deprem konutları yaraları bir ölçüde dindirecektir. Depremin T.C'ye çıkışı 130 milyar dolar dolayındadır. Yeni K.Maraşlar olmasın." dedi.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı açıkladı: 2025'in sonunda hak sahiplerinin konut ve iş yerleri teslim edilecek!

Deprem çalışmaları için 2 trilyon Türk lirası kaynak ayrıldı

Son dakika! Muğla Marmaris'te 4.7 büyüklüğünde deprem meydana geldi!

Geri Dön