03 / 03 / 2024

Malatya-Yeşilyurt Yolu bulvara dönüştürülüyor!

Malatya-Yeşilyurt Yolu bulvara dönüştürülüyor!

15-20 metre genişliğindeki Malatya - Yeşilyurt Yolu’nun Fahri Kayahan Kavşağı ile Tecde Mezarlığı arasındaki yaklaşık 3700 metre uzunluğundaki kısmının 50 metre genişliğe çıkarılarak adeta bir bulvara dönüştürüleceği kaydedildi...
Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından sürdürülen çalışmalar kapsamında, 15-20 metre genişliğindeki Malatya-Yeşilyurt Yolu 50 metre genişliğe çıkarılarak bulvara dönüştürülüyor.


Konuyla ilgili olarak Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan açıklamada, Yeşilyurt Yolu’nda genişletme çalışmalarına başlandığı belirtilerek, çalışmalar kapsamında öncelikle orta refüj içerisinde bulunan, 5-12 yaş aralığında olan toplam 74 adet mavi selvi, ladin çam, sedir çam ve mazı çamının ağaç sökme makinesi ile söküldüğü ve Park Bahçeler Şube Müdürlüğü’ne getirilerek tekrar kullanılmak üzere büyük saksılara alındığı ifade edildi.


Yapılan açıklamada, mevcut 15-20 metre genişliğindeki Malatya - Yeşilyurt Yolu’nun Fahri Kayahan Kavşağı ile Tecde Mezarlığı arasındaki yaklaşık 3700 metre uzunluğundaki kısmının 50 metre genişliğe çıkarılarak adeta bir bulvara dönüştürüleceği kaydedildi.


Açıklamada, Yeşilyurt Yolu’ndaki çalışmalar kapsamında, alt temel dolgu işleri ile 4 bin metreküplük taş duvar ve Horata Deresi üzerine 40 metre uzunluğunda kutu menfez yapımının da yoğun bir şekilde sürdürüldüğü belirtildi.Malatya Güncel


Geri Dön