17 / 04 / 2024

''Mersin fuarlar kenti'' olsun önerisi

''Mersin fuarlar kenti'' olsun önerisi

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Macit Özcan, fuarların kentin gelişimi üzerindeki etkisine dikkati çekerek, ''Mersin, fuarlar kenti olmalı'' önerisinde bulundu.Özcan, Mersin Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Fuar Komitesi Başkanı Şahin Öder ve yönetim kurulu üyelerinin ziyaretti sırasında yaptığı konuşmada, düzenlenecek fuarlara destek sözü verdi.

Fuar tanıtımlarının yeni alınacak belediye otobüsleriyle gerçekleştirileceğini ifade eden Özcan, kentin gelişimi için fuarların önemine değinerek, bu önemin bilinci içinde olduklarını ve çalışma yaptıklarını söyledi.

Yenişehir Fuar Alanı ve Kongre Binası projelerinin eş zamanlı olarak kente kazandırılmasıyla Mersin'in turizm alanında önemli atılımlar yapacağını belirten Özcan, şöyle konuştu: "Fuar organizasyonları, üzerinde çok yoğun şekilde çalışılan bir proje. Kentin tanıtımında önemli rol oynayan fuarlara tam destek veriyoruz.

Yenişehir Belediyesinin fuar alanı çalışması son aşamaya geldi. Biz de projeyi elimizdeki tüm imkanlarla destekliyoruz. Fuar Komitesindeki arkadaşlarımızın çabalarına ek olarak sene sonunda yıllardır eksikliği hissedilen Kongre Merkezini bitirerek hizmete açacağız. Tüm bu çalışmalardaki amacımız, fuarlar sayesinde kentin ne kadar hareketleneceği bilincinde olmamız. Bu nedenle Mersin, fuarlar kenti olmalı."

Komite Başkanı Şahin Öder de başlattıkları RIS-Mersin Projesi ile ortaya konulan eylem planındaki turizm çeşitliliğinin başında fuar turizminin yer aldığını anımsattı.

Bu kapsamda 2006 yılından itibaren başlayan fuarcılık çalışmalarının geliştiğine ve kente önemli kazanımların sağlandığına dikkati çeken Öder, şunları kaydetti:

"Bu çalışmalar sırasında yerel ve idari yönetimlerle birlikte çalışmalarımıza hız verdik. Çünkü 'Fuarlar Kenti Mersin' hedefinin gerçekleşmesi için valilik, belediyeler ve sivil toplum örgütlerinin işbirliği yapması gerekiyor. Bu amaçla ziyaretlerimizi sürdürüyoruz.

Fuar Komitesi adına çalışmalarımızı yürekten destekleyen tüm yöneticilerimize teşekkür ediyorum. Hepimizin ortak amacı Mersin'i Doğu Akdeniz'de ve Türkiye'de önemli bir yer haline getirmektir."


Geri Dön