17 / 06 / 2024

Milyonlar maaşlara zam haberi beklerken Bakan Bilgin'den tarihi itiraf: Geciktik yarın çok geç olacak

Milyonlar maaşlara zam haberi beklerken Bakan Bilgin'den tarihi itiraf: Geciktik yarın çok geç olacak

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, 3600 ek gösterge düzenlemesi, asgari ücrete ek zam, emekli maaşlarının iyileştirilmesi ve EYT konuları hakkında açıklamalar yaptı. Bilgin, katıldığı toplantıda tarihi bir itiraf da bulundu: Geciktik yarın çok geç olacakÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, Türkiye Gıda ve Şeker Sanayi İşçileri Sendikası (ŞEKER-İŞ) “Gıdanın Geleceği Ellerimizde" Zirvesi’nde tarihi açıklamalarda bulundu.  Bakan Bilgin, Türkiye'de dengelerin bozulduğunu ve yeniden inşa etmenin gerekliliğine vurgu yaptı.

Bilgin, "Bizler bu ülkede dengeleri yeniden kurmak durumundayız” diyerek çok önemli konuları gündeme getirdi.

Rusya Ukrayna savaşı ve öncesinde yaşanan pandemi süreci dünyada gıda güvenliği ve tedariği konusunu yeniden gündemin üst sıralarına taşıdı. Teknoloji ve yazılımın etki gücünün artıracağı öngörülen gelecekte gıdanın da ne kadar stratejik bir konu olduğu yeniden hatırlandı.

 


Sorumluluk Reddi Beyanı: Emlakkulisi.com.tr’de yer alan haberler ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Emlakkulisi.com.tr herhangi bir emtia veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez. Emlakkulisi.com.tr bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Emlakkulisi.com.tr'de yer alan haber ve makalelerin editörleri yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, haberlerdeki emtia, şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.
Geri Dön