18 / 04 / 2024

Mustafa Akaydın: Stadı hükümet yapmazsa biz yaparız!

Mustafa Akaydın: Stadı hükümet yapmazsa biz yaparız!

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın, Antalya 'ya hükümet tarafından stat yapılmaması halinde belediye olarak bu stadı yapmaya hazır olduklarını açıkladıAntalyaspor Aşž Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Akıncıoğlu ve yönetim kurulu  üyeleri, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın 'a nezaket  ziyaretinde bulundu.

Antalyaspor Aşž Başkanı Akıncıoğlu ziyarette yaptığı konuşmada, Futbol Federasyonu Başkanı Mahmut Özgener 'in kendisini arayarak Antalya 'da stat yapılması konusunda destek vereceklerini söylediğini de belirtti. Futbol Federasyonu 'nun önümüzdeki günlerde yapacağı Yönetim Kurulu Toplantısı 'nın, Antalya 'ya destek amacıyla Antalya 'da gerçekleştirileceğini de vurguladı. Akıncıoğlu, 'Futbol Federasyonu 'nun böyle bir adım atması Antalya için çok önemli bir şans. Önemli bir adım' dedi.

AKAYDIN: O BÖLGE ORMAN STATÜSÜNDEYDİ

Antalyaspor Aşž 'nin yeni yönetim kurulunu kutlayan Akaydın her zaman Antalyaspor 'a destek verdiklerini söyledi. Duacı köyündeki bin 600 dekar arazi üzerinde yapılacak spor tesisi  planlarının iptal edilmesine üzüldüklerini belirten Akaydın, o bölgenin orman statüsünde olduğu için tahsisisin gerçekleşmediğini kaydetti. Antalyaspor 'un  stadının olmamasının çok üzücü olduğunu ifade eden Akaydın, bunun sorumluluğunun  son 30 yılda Antalya Belediyesi 'nde görev yapanlar olduğunu vurguladı.

Belediyenin görevi olmamasına rağmen Antalya 'da stat yapmak istediklerini anlatan Akaydın, seçimlerin yaklaşmasıyla da siyasi partilerin bir çok vaatlerde  bulunacağını söyledi. Merkezi hükümetin de Antalya 'ya stat yapılması konusunda  söz verdiğini  hatırlatan Akaydın, şöyle konuştu:

'Merkezi hükümet Antalya 'ya stat yapacağına dair söz verdi. Eğer  yapmayacaksa ve yer gösterirlerse belediye olarak yaparım dedim. Antalya 'ya stat  yapılmasını hükümetin gündeme almasına da sevindim ancak merkezi hükümet iki  yıldır Antalya 'ya hiç bir şey yapmadı. Yapmak istemiyorlarsa yol açsınlar, stadı  yapmaya belediye olarak talibim. Hükümetin Antalya 'ya stat yapılması kararını bir  an önce ortaya koymasını bekliyoruz. Antalya 'ya stadı merkezi hükümet  yapmayacaksa, Büyükşehir Belediyesi bu stadı yapmaya hazır. Göreve geldiğimizde belediyeyi çok büyük borçlarla devir almıştık. O  nedenle iki yıldır statla ilgili bir çalışma yapmamız mümkün olmadı. Ancak şu  anda kaynağımız hazır. Yer göstersinler hemen yaparız. Yer göstermezlerse de  Kepez 'de Masadağı 'nda Domuz çukuru denilen alana stat yapmayı düşünüyoruz. Eğer  hükümet bu stadı yapacaksa biz de belediye olarak amatör spora yatırım yapalım.  Hem merkezi hükümet hem belediye ayrı ayrı stat yaparsa bu israflıktır.'

AA


Geri Dön