29 / 02 / 2024

Ne kadar emekli maaşı alırım? SGK 4A, 4B ve 4C maaş hesaplaması!

Ne kadar emekli maaşı alırım? SGK 4A, 4B ve 4C maaş hesaplaması!

Aralık ayı enflasyon rakamlarının açıklanması ile emekli maaşları belli oldu. En düşük emekli maaşı 1500 liradan 2500 liraya yükseltildi. Peki bugün emekli olanlar ne kadar maaş alır? İşte 4A, 4B ve 4C emekli maaşı hesaplaması...Aralık ayı enflasyon rakamları açıklandı, enflasyon oranlarının belli olmasıyla emekli maaşları da belli oldu. En düşük emekli maaşı 1500 liradan 2500 liraya çıkarıldı. Peki, bugün emekli olsam ne kadar maaş alırım? İşte 4A, 4B ve 4C emekli maaşı hesaplaması…

Günboyu Gazetesi'nde yer alan habere göre; milyonşarca vatandaş bugün emekli olsam ne kadar maaş alırım? sorusunun cevabını araştırıyor. 4A, 4B ve 4C emekli maaşı oranları enflasyon rakamlarının açıklanmasıyla en çok araştırılan konu oldu.

Ne kadar emekli maaşı alırım? SGK 4A, 4B ve 4C maaş hesaplaması!

TÜİK tarafından ocak başında açıklanan enflasyon oranına göre emeklilere yüzde 25,48 oranında zam yapıldı, en düşük emekli maaşı da 2500 lira oldu. SSK ve Bağ-Kur emeklisi için zam yüzde 25,48, memur ve memur emeklisi için 2022 maaş zammı yüzde 5+22,48 oldu. 

Ne kadar emekli maaşı alırım? SGK 4A, 4B ve 4C maaş hesaplaması!

4B VE 4C EMEKLİ MAAŞI HESAPLAMA4A (SGK) emeklisi olacaklar sgk.gov.tr/AylikHesap adresine giderek "TC Kimlik Numarası, SSK Sicil Numarası, Baba Adı, Nüfus İl ve Doğum Tarihi" gibi bilgiler ile sorgu yapabiliyor. 4B Bağ-Kur emekli maaşı için vatandaşlar e-Devlet sistemine giriş yaparak alacakları maaşın tutarını görebilirler. Sayfadan hizmet dökümü sayfasında yer alan 4B emekli maaşı hesaplama linkine tıklayarak esnaf veya tarım işçisi seçenekleri tercih edilmelidir.

Milyonlarca kişiyi ilgilendiriyor! Emekli olmak isteyen kadınlara SSK'dan müjde!

SSK ve Bağ-kur aylık ödemeleri için flaş karar! Mağduriyet gideriliyor!

Emeklilik ile ilgili kritik karar! SSK, Bağkur, Emekli Sandığı hepsini ilgilendiriyor! Resmen değişti!

Dolar/TL atak yaptı! Bugün dolar ne kadar?

Altında büyük fırtına geliyor!

Bitcoin için kritik tarih belli oldu!

2022'de emlakta ne prim yapacak? Ne prim yapmayacak?


Sorumluluk Reddi Beyanı: Emlakkulisi.com.tr’de yer alan haberler ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Emlakkulisi.com.tr herhangi bir emtia veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez. Emlakkulisi.com.tr bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Emlakkulisi.com.tr'de yer alan haber ve makalelerin editörleri yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, haberlerdeki emtia, şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.
Geri Dön