24 / 02 / 2024

Odeabank genel müdürlük binası Levent'e taşındı!

Odeabank genel müdürlük binası Levent'e taşındı!

Türkiye'nin genç bankalarından Odeabank yılın ilk çeyreğinde Maslak'taki genel müdürlük binasını Esentepe'deki Levent 199 Plaza'ya taşıdı.

Referans Pendik: ilk adımda başlayan masalTürkiye'nin genç bankalarından Odeabank yılın ilk çeyreğinde Maslak'taki genel müdürlük binasını Esentepe'deki Levent 199 Plaza'ya taşıdı.  Bankayı yakından takip edenler bilirler, 2012 yılında kurulan ve o günden bu yana hızlı büyümesini sürdüren Odeabank, 49'uncu sırada girdiği sektörde yaklaşık üç yıl sonra 13'üncü mevduat bankası, 10'uncu büyük özel mevduat bankası unvanlarını kazandı.


Son verilere göre bankanın halen 54 şubesi ve bin 500 çalışanı bulunuyor. Bunların 500'e yakını ise genel müdürlük binasında çalışıyor. Tabii bu hızlı büyüme nedeniyle banka neredeyse kurulduğu günden bu yana eski binasına sığmakta güçlük çekmeye başlamıştı.


Yaklaşık bir yıl önce yeni bina arayışına giren Odeabank 2015 Nisan ayında muradına erdi ve Esentepe'de yer alan Zorlu Gayrimenkul İmzasını taşıyan Levent 199 Plaza'ya taşındı.


Para dergisinden Esin Çetinel'in haberine göre, banka şu anda 33-39'uncu katlar arasında toplam 8 bin 500 metrekare ofis alanı üzerinde faaliyet gösteriyor. "Neden yedi kat kiraladınız, bu bina size yetecek mi?" sorusuna yanıt veren bankanın üst düzey bir yetkilisi, geçen yıl yeni genel müdürlük binasının Levent 199'a taşınmasına yönelik karar aldıklarını belirterek, "Bu tarihten sonra genel müdürlükteki tüm birim yöneticilerine ‘2018 yılında kaç kişi olursunuz?’ diye sorduk. Onların verdiği çalışan sayısına göre Levent 199'da kat kiraladık" dedi. "Peki 2018 yılından sonra ne olacak?" sorusuna ise yöneticiler, o günkü ihtiyaca göre yeni kat kiralamaları yapabileceklerini ancak bugünden bir şey söylemek istemediklerini ifade ettiler.


Para 


Geri Dön