05 / 03 / 2024

Ortahisar Belediyesi köyden mahalleye dönen yerler için 25 yeni proje hazırladı!

Ortahisar Belediyesi köyden mahalleye dönen yerler için 25 yeni proje hazırladı!

Ortahisar Belediyesi köylerden mahallelere dönüşen yerler için 25 ayrı mimari proje hazırladı. Ortahisar Belediyesi köylerden mahalleye dönüşen yerleşim yerleri için, 25 ayrı mimaride hazırlanan projeleri ücretsiz olarak vatandaşa verecek.6360 sayılı kanunda belirtilen tüzel kişiliği kaldırılarak köylerden mahalleye dönüşen yerleşim alanlarında yeni yapılacak olan evler için 25 adet alternatif projeler ürettiklerini söyleyen Ortahisar Belediye Başkanı Av. Ahmet Metin Genç, "Köyden mahalleye dönüşen yerleşim alanlarında yeni yapılacak evlerin, depreme dayanıklı olması ve yerleşim alanlarının mimari özelliklerini taşıması amacıyla Ortahisar Belediyesi olarak vatandaşa teknik destek vereceğiz. Halkın kaliteli bir yaşam sürmesi için yeniliklere açık bir belediyeyiz. 


Ben Ortahisar Belediye Başkanı olarak bu şehirde bir metrekare daha yeşili artırabilirsem kendimi mutlu hissedeceğim. Bu minvalde köylerden mahalleye dönüşen alanlar ile ilgili de kapsayıcı mimari güzelliği olan 25 ayrı proje hazırladık. 


Köylerden mahalleye dönüşen yerlerde ev yaptıracak vatandaşlarımız bu projelerden birini seçerek yapabilecekler. Son tarihli tapu kaydı, imar durumu, plankote, hisseli tapulardan hissedar onayı, ölçülü ve ölçekli çap harita aplikasyon dosyası, jeolojik jeofizik raporu olan her vatandaş bu mimari projelerden ücretsiz olarak faydalanabilecektir.


Vatandaşımızın mutluluğu, şehrin geleceği bizim için çok önemli. Yapılan projeler özellikle yörenin mimarisine uygun projeler hazırladık. Bu projeleri Etüt Proje Müdürlüğü ve İmar ve Şehircilik Müdürlüğü birlikte yürütecek" dedi. 


Projelerin ücretsiz olarak belediyeden temin edilebileceğini kaydeden başkan Genç, açıklamasına şöyle devam etti: "Trabzon'da son dönemdeki çarpık yapılaşmadan ötürü kentsel dönüşümlere ciddi manada paralar ödeniyor.


Karadeniz'den Güne Bakış 


Geri Dön