24 / 05 / 2024

Mermerler Şirketler Grubu otel projesine 30 milyon Euro yatıracak!

 Mermerler Şirketler Grubu otel projesine 30 milyon Euro yatıracak!

Mermerler Şirketler Grubu, Beşiktaş’ta tarihi bir yapıyı otele dönüştürmek için harekete geçti. Anıtlar Kurulu’ndan onay bekleyen grup, proje için yaklaşık 30 milyon Euro yatırım yapmayı ve 385 kişiye istihdam yaratmayı planlıyor.AVM, otomotiv ve turizm gibi farklı sektörlerde faaliyet gösteren Mermerler Şirketler Grubu, yeni yatırım atağında. Ekonomist'ten Ayşegül Sakarya Pehlivan'ın haberine göre, Mermerler Şirketler Grubu, pandemi sürecine rağmen turizm ve AVM sektöründeki Carousel markasına yatırım yapmak için çalışmalarını sürdürüyor. Grup, öncelikli olarak pandemi döneminde yeni bir otel yatırımı için harekete geçti.

 Mermerler Şirketler Grubu otel projesine 30 milyon Euro yatıracak!

İSTİHDAM YARATACAK

Beşiktaş'ta hayata geçirilmesi planlanan proje için 30 milyon Euro'luk yatırım yapılması planlanıyor. Projenin grubun göz bebeği olacağını söyleyen, Mermerler Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Yüksel Mermer, "Projeye başlamak için Anıtlar Kurulu'ndan onay bekliyoruz. Tarihi çok eskilere dayanan ve Osmanlı döneminde çevre bölgelerin yönetiminde stratejik roller üstlenen bir yapıyı ülkemize kazandıracağız" diyor. Onay çıkması halinde projenin üç yıl içinde bitmesi hedefleniyor. Otel projesi tamamlandığında yaklaşık 385 kişiye istihdam yaratacak."

 Mermerler Şirketler Grubu otel projesine 30 milyon Euro yatıracak!

AVM'LER DİJİTALLEŞİYOR

Carousel markasıyla AVM sektöründe faaliyet gösteren grup, burada da dijitalleşme yatırımlarına odaklanıyor. Mermerler Şirketler Grubu YKB Yüksel Mermer, "Özellikle dijital dönüşümün en önemli yapı taşlarından biri olan akıllı uygulamalar hayatımızın her noktasında yer alıyor. Yakın zamanda mağazacılıkta ve perakendede de bu uygulamaları daha sık göreceğimizi düşünüyorum" diyor. Perakende sektöründeki markaların da yatırımlarını ciddi oranda bu yöne kaydırdığına dikkat çeken Mermer, mağazalardaki hizmetlerin de akıllı uygulamalarla desteklendiği bir sürece girileceğini söylüyor.

Carousel, kısa vadedeki yatırımları arasında yer alan yeni uygulaması ile hem müşterilerini hem de iş ortaklarının online ortamda buluşturarak özel kampanyaları hayata geçirmeye devam edecek. Grup, geliştirilen özel uygulama ile hem AVM giriş sayılarında hem de ciro hacminde önemli oranda büyüme elde etmeyi hedefliyor. Diğer yatırım alanı ise pandemi nedeniyle iyice önem kazanan havalandırma sistemlerine yapıldı. Carousel'de pandemiye özel yaklaşık 200 bin dolar civarında yeni teknolojik yatırıma imza atıldı.
 


Geri Dön