24 / 06 / 2024

Pamukkale'de termal tedavi ve kür merkezi hizmete açıldı!

Pamukkale'de termal tedavi ve kür merkezi hizmete açıldı!

2 bin 500 yıl öncesinin tedavi merkezi Pamukkale' de, TOKİ' nin kentsel dönüşüm çalışmaları yürüttüğü bölgede " termal tedavi ve kür merkezi " hizmete açıldı...2 bin 500 yıl öncesinin tedavi merkezi Pamukkale'de, TOKİ'nin kentsel dönüşüm çalışmaları yürüttüğü bölgede "termal tedavi ve kür merkezi" hizmete açıldı.

 

Türkiye'nin turizm simgelerinden biri olan Pamukkale'nin Karahayıt bölgesinde TOKİ'nin kentsel dönüşüm çalışmalarını yürüttüğü mevkideki "Termal Tıp Merkezi" projesi tamamlandı.

 

2 bin 500 yıl öncesinde termal tedavi merkezi olarak kullanılan Pamukkale'de, 6 milyon liralık yatırımla sağlık turizmi tekrar canlandırılacak. Projenin tamamlanmasının ardından açılışı yapılan merkezde kırmızı ve beyaz su ile sadece fizik tedavide değil, kaplıca tedavisiyle, bölgeye has çamuru kullanarak dermatoloji, dahiliye, nöroloji gibi branşlarda da yerli ve yabancı hastalara sağlık hizmeti veriliyor.

 

TOKİ, bölgede kentsel dönüşüm projesiyle yeni konut ve pansiyon alanları inşa ederken kür parkları, orman içinde ve Çürük Su Vadisine bakan yürüyüş ve rekreasyon alanları da oluşturuluyor. Ayrıca termal su dağıtım hatları ve yol, çevre düzenlemesi gibi birçok altyapı çalışması da yürütülüyor.

 


TOKİ Haber


Geri Dön