14 / 06 / 2024

Panorama 1326 Bursa Fetih Müzesi açılış için gün sayıyor!

Panorama 1326 Bursa Fetih Müzesi açılış için gün sayıyor!

Osmangazi Belediyesi'nin inşa ettiği Panorama 1326 Bursa Fetih Müzesi açılış için gün sayıyor.Osmangazi Belediyesi tarafından Bursa’ya kazandırılan ‘Panorama 1326 Bursa Fetih Müzesi’ açılış için gün sayarken dev müzenin kent turizmine önemli bir ivme kazandırması hedefleniyor. Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Bursa Turist Rehberler Odası Başkanı Denizhan Sezgin ile görüşerek, Fetih Müzesi’nin kent turizmine ve tanıtımına getireceği hareketlilik noktasında istişarede bulundu. 

BAŞKAN DÜNDAR: “FETİH MÜZESİ İLE BURSA ADINI DÜNYAYA DUYURACAK” 

İnşaat çalışmaları tamamlanan ve önümüzdeki günlerde açılışı gerçekleştirilecek olan Panorama 1326 Bursa Fetih Müzesi’nin Bursa’ya gelecek yerli ve yabancı ziyaretçilerin sayısının artmasına önemli katkı sağlaması hedefleniyor. Konum itibarı ile son derece stratejik bir noktada yer alan Panorama 1326, Bursa’nın Tarihi Çarşı ve Hanlar Bölgesi’nin hareketlenmesine de ciddi katkı koyacak. 

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Bursa Turist Rehberleri Odası Başkanı Denizhan Sezgin ile birlikte Fetih Müzesi’nde bir araya gelerek dev müzenin kent turizmine kazandıracağı ivme konusunda fikir alışverişi yaptı. Sezgin’e müzeyi gezdirerek hem mimari hem de sanatsal çalışmalar hakkında bilgi veren Başkan Mustafa Dündar, “Müzemiz, gerek mimarisi, gerekse de tarihsel ve sanatsal boyutu ile özel bir yapı. Bu dev müze, Bursa ekonomisine ciddi bir ekonomik katkı ile tanıtım desteği sağlayacak. Müze etrafında yer alan otopark sayesinde yerli ve yabancı turistler araçlarını buraya bırakarak yürüme mesafesindeki Ulucami ve Tarihi Çarşı ve Hanlar Bölgesi'ne gidebilecek” diye konuştu.

SEZGİN: “KENTİN TANITIMI ADINA ÖNEMLİ BİR ŞAHESER”

Bursa Turist Rehberleri Odası Başkanı Denizhan Sezgin de, Panorama Bursa 1326 Fetih Müzesi’nin Bursa’nın tanıtımı adına taşıdığı öneme değinerek, “Bu müze Bursa’nın fethediliş tarihini yeniden bizlere canlandırmış oldu. Müzenin mimarisi oldukça güzel. Bu yapıdan çok etkilendim. Kentimize gelen yerli ve yabancı turistlerin de müzeyi gezdiklerinde oldukça etkileneceklerini düşünüyorum. Fetih Müzesi, gerek Türkiye içerisinde gerekse dünyada Bursa’nın tanıtımına önemli katkı koyacaktır. Osmanlı Devleti’nin ilk başkenti olmasından dolayı Bursa önemli. Müzenin şehrimiz adına hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Başkan Dündar, Fetih Müzesi’nin Bursa turizmi adına etkin ve verimli değerlendirilmesi için kent turizmine yön veren dinamiklerle görüşmelerinin ve fikir alışverişinin süreceğini de dile getirdi.


Geri Dön