05 / 03 / 2024

Re-Pie Portföy Yönetimi gayrimenkul yatırımlarında hız kesmiyor!

Re-Pie Portföy Yönetimi gayrimenkul yatırımlarında hız kesmiyor!

Gayrimenkul yatırım fonları (GYF) ve girişim sermayesi yatrıım fonları (GSYF) kurmak ve yönetmek için 2015 yılında kurulan Re-Pie Portföy Yönetimi; yeni yatırımlar yaparak portföy büyüklüğünü sene sonunda 4 milyar TL'ye ulaştırmayı amaçlıyor.Gayrimenkul yatırım fonları (GYF) ve girişim sermayesi yatrıım fonları (GSYF) kurmak ve yönetmek için 2015 yılında kurulan Re-Pie Portföy Yönetimi; yeni yatırımlar yaparak portföy büyüklüğünü sene sonunda 4 milyar TL'ye ulaştırmayı amaçlıyor.

Ekonomist Dergisi'nde yer alan habere göre; geçtiğimiz süreçte Getir, Turknet, GTC Güneş Sistemleri ve Sina Biyoteknoloji gibi şirketler başta olacak şekilde 19 fonla yatırım fonunun 11'inin gayrimenkul alanında olduğuna dikkat çeken Re-Pie Portföy Yönetim Kurulu Başkanı Dr. M. Emre Çamlıbel, bu senenin ilk 4 ayında 2.5 milyar TL'lik bir portföyü yönettiklerine vurgu yaptı. Fon büyüklüğünü sene sonunda 4 milyar Türk Lirasına ulaştırmak istediklerinin altını çizen Çamlıbel, aktif fon sayısı ise 30'a yükselteceklerini dile getiriyor. M. Emre Çamlıbel, planlarını anlattı.

Re-Pie Portföy Yönetimi gayrimenkul yatırımlarında hız kesmiyor!

PORTFÖY GENİŞLEYECEK

Özel sermaye ve risk sermayesi alanlarında yaptığımız yatırımlarla sermaye piyasalarıyla reel sektör arasında bir köprü rolü üstlenmeyi ve yatırımcılarımıza sürdürülebilir yüksek getiri sağlamayı amaçlıyoruz. 2020 başında 464 milyon TL olan portföy büyüklüğümüzü bir yılda pandemiye rağmen 866 milyon TL'ye, 2021'in ilk dört ayında 2,5 milyar TL'ye yükselttik. 19 yatırım fonu var. 11'i GYF, sekizi ise çeşitli şirketlere yatırım yapan GSYF. Büyüme hedeflerimiz doğrultusunda farklı alanlarda yaptığımız yeni satın alma ve yatırımlarla portföyümüzü genişletmeye devam ediyoruz.

Re-Pie Portföy Yönetimi gayrimenkul yatırımlarında hız kesmiyor!

ÖNE ÇIKAN ALANLAR 

Pandemide enerji, gıda, tarım ve teknoloji girişimlerine yatırımlarımız arttı ve bu alanlarda fonlar kurduk. Ayrıca bir gıda fonu da kurduk ve halka arz öncesi olarak azınlık hissesi için bir ihracat şirketine yatırım yapmayı planlıyoruz. Hibrit teknoloji fonuna da 25 milyon değerinde yatırım yaparak buradaki fon büyüklüğümüzü de 125 milyon TL'ye yükselteceğiz. Gayrimenkul, teknoloji ve yenilikçilik odaklı iş modellerine yatırım yapmaya devam edeceğiz. Fintech, nesnelerin interneti, eğitim ve inşaat teknolojileri gibi büyüme potansiyeline sahip alanlarda 20've yakın girişime daha yatırım hedefliyoruz.

Re-Pie Portföy, portföy büyüklüğünü 4 milyar TL'ye yükseltecek!


Geri Dön