16 / 04 / 2024

Rus milletvekilleri Türkiye'de 20 yazlık birden aldı

Rus milletvekilleri Türkiye'de 20 yazlık birden aldı

Rusya Federasyonu Parlamentosu'nun 20 milletvekili birden Türkiye'de yazlık sahibi oldu. Vekillerin yazlığı nerede? Nasıl aldılar? Türkiye'deki site komşuları ağırlıklı olarak hangi milletlerden? 

Mersin sahillerinde Liparis adı altında 10 yılda 7 bin konut üreten Sinan Group, müşteri portföyüne 20'si milletvekili 100'ün üstünde Rus turist de kazandırdı.

Sinan Group Yönetim Kurulu Üyesi, Satış-Pazarlama Genel Müdürü Adem Yükselgüngör, 10 yıl önce Mezitli'de inşa etmeye başladıkları Liparis yazlık konutlarını 5 yıldır Alman, Hollandalı, Belçikalı turistlere de pazarladıklarını kaydetti.

Modern yazlıklarda gürültü ve stresten uzak tatil keyfi yaşayan yabancı konukların, konut satışlarını bir anda yurt dışına kaydırmalarına yol açtığını ifade eden Yükselgüngör, şöyle devam etti:

''Son konutlarımızda bu oran yüzde 50'nin de üstüne çıktı. Yabancılara yönelik çalışmamız burada aylarca yabancı turist konaklamasını sağladığı için yöre turizmine büyük katkı sağladı. Almanya, Belçika, Hollanda eksenli yurt dışı satış ağını genişletme yolundaki çalışmalarımıza Türk turizminde önemli yeri olan Rus turistleri de katmayı başardık.''

Yükselgüngör, Moskova'ya giderken tanıştığı Rus parlamenter, 47 ülkede faaliyet gösteren Globus International Business Club'un yöneticisi MammaMamaev'in Rusya'ya açılımlarında büyük katkı sağladığını ifade etti.

Yükselgüngör, Rusya'da yaptığı tanıtım çalışmalarında şu anda inşaatı devam eden ve Haziran 2008'de teslim edilecek 750 konutlu Liparis 5'te 20 Rus milletvekili, 100'ün üstünde de üst düzey Rus'a deluxe konutlardan sattıklarını bildirdi.

Mamaev'in yöneticisi olduğu kulüp ile işbirliği yaptıklarını da belirten Yükselgüngör, bu sitede satışların yüzde 70-80'ini yabancılara gerçekleştirdiklerini kaydetti.

-RUSYA'YA 3 OFİS-

Yükselgüngör, üst düzeydeki Rus müşterilerin Doğu Akdeniz, dolayısıyla Türkiye turizmine büyük katkı sağlayacağını vurgulayarak, şunları söyledi:

''Yabancı turistler, turizmin doruğa ulaştığı Antalya, Ege sahilleriyerine artık daha bakir, deniz, kumu daha güzel olan Doğu Akdeniz'i keşfetmeye başlıyor. Rusya'da 3 ofis birden açtık. Burada önemli olan kaliteli turisti çekebilmek. Biz de bunu başarıyoruz, Rus milletvekilleri ve üst düzey Ruslarla bir süre önce Mamaev'in de katılımıyla yaptığımız toplu satış sözleşmesi bu hedefte ilk adım, devamı gelecek.''


Geri Dön