24 / 04 / 2024

Şahinbey Kongre Merkezi’nin inşaatı tamamlanıyor!

Şahinbey Kongre Merkezi’nin inşaatı tamamlanıyor!

Gaziantep Valisi Davut Gül ve Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Şahinbey Belediyesi tarafından Akkent Mahallesi'ne inşa edilen Şahinbey Kongre Merkezi'nin inşaat çalışmalarında incelemelerde bulundu.Gaziantep Valisi Davut Gül ve Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Şahinbey Belediyesi tarafından Akkent Mahallesi'ne inşa edilen Şahinbey Kongre Merkezi'nin inşaat çalışmalarını yerinde inceledi.

Habertürk Gazetesi'nde yer alan habere göre, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Şahinbey ilçesine kazandırdığı en önemli projelerden biri olan Şahinbey Kongre Merkezi’nin inşaat çalışmalarını Gaziantep Valisi Davut Gül ile birlikte inceledi. Gül, kongre merkezi ile ilgili bilgiler verdi.

Şahinbey Kongre Merkezi’nin inşaatı tamamlanıyor!

Şahinbey Kongre Merkezi’nin Gaziantep’in çok önemli bir ihtiyacını cevaplandıracağını söyleyen Gaziantep Valisi Davut Gül, "Akkent Kongre Merkezi’nde çalışmalarda sona gelinmiş. Yaklaşık 1.5 ay içerisinde tamamlanmasını bekliyoruz. Olağan üstü bir yer. 1.600 kişilik büyük, iki tane orta ölçekte salonları bulunuyor. Çeşitli toplantıların ve yemeklerin verileceği alanlar mevcut. Gaziantep’te önemli bir eksikliği gidereceğine inanıyorum. Buranın inşaatı tamamlanıp gezdiğimizde iyi ki yapılmış diyeceğimiz bir proje. Belediye Başkanımızı tebrik ediyorum. Gezdiğimizde çok heyecanlandık" diye konuştu.

Gaziantep Valisi Davut Gül, Akkent Kongre Merkezi’ni gezdikten sonra Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu ile birlikte Şahinbey Belediyesi Spor ve Eğitim Merkezi’ni ve Karataş Kültür Merkezi’ni ziyarette bulundu. Vali gül daha sonra Tahmazoğlu ile masa tenisi oynadı. 


Geri Dön