15 / 06 / 2024

Şahinbey'de kentsel dönüşüm hızla devam ediyor!

Şahinbey'de kentsel dönüşüm hızla devam ediyor!

Şahinbey Belediyesi kentsel dönüşüm ve restorasyon çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor. Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, çalışmalar hakkında bilgiler aldı. 
Şahinbey İlçesi’nin çehresini yaptığı restorasyon ve kentsel dönüşüm çalışmalarıyla değiştiren Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Kabasakal Cami ve Ahmet Çelebi Okulu etrafında yapılan çalışmaları ekibiyle birlikte inceledi. 

 

Milliyet Gazetesi'nde yer alan habere göre; Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, ilçedeki tarihi dokuya önem verdiklerini belirterek, “Şahinbey bölgesinde dokuz ayrı bölgede kentsel dönüşüm çalışmalarımıza devam ediyoruz. Aynı zamanda tarihi dokuyu da gün yüzüne çıkarmak için çalışıyoruz. Gaziantep’in tarihi dokusuna Şehreküstü bölgemizde yoğun olarak rastlayabilirsiniz. Özellikle Kabasakal Cami ve Ahmet Çelebi İlkokulu’nun çevresindeki yapılar, çarpık yapılaşmanın baskısı altındaydı. Bu çarpık yapıları yıkarak, Kabasakal Cami ve Ahmet Çelebi İlkokulu’nun yakınındaki yapıları gün yüzüne çıkarmış olacağız. Kentsel dönüşüm alanında yaptığımız çalışmalarla şu ana kadar 7 bin 435 evin kamulaştırmasını ve yıkımını gerçekleştirdik. Özdemirbey Caddesi’ni 2 şeritten 6 şeritte çıkardık. Ayrıca İnönü Caddesi’nin yükünü hafifletmek için eski garajlar bölgesine 40 metre genişliğinde bulvar açıyoruz, oda İnönü Caddesinin yükünü hafifletecek. Diğer alanlarda da çalışmalarımız tam hızla devam ediyor” dedi.


Geri Dön