18 / 04 / 2024

Sakarya Demokrasi Meydanı bugün açılıyor!

Sakarya Demokrasi Meydanı bugün açılıyor!

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, kentte hayata geçirilen Demokrasi Meydanı'nın bugün açılacağını söyledi.
Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Sakarya Valisi Ahmet Hamdi Nayir, İl Emniyet Müdürü Fatih Kaya’yla birlikte Demokrasi Meydanı’nda incelemeler yaptı. Sakarya Büyükşehir Belediyesi'nde yer alan habere göre, bugün Demokrasi Meydanı’nın yenilenen haliyle ilk kez tarihi bir buluşmaya ev sahipliği yapacağını belirten Başkan Zeki Toçoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı huzur ve kardeşlik coğrafyası Sakarya’da büyük bir coşkuyla karşılayacaklarını dile getirdi. Toçoğlu, tüm Sakaryalıları saat 14.00’da yapılacak olan tarihi buluşmaya davet etti.

Demokrasi Meydanı’nda ilk miting


Demokrasi Meydanı’nın tarihi miting öncesinde hazır hale getirildiğini dile getiren Başkan Toçoğlu, “Şehrimizin vitrini konumunda olan ve 15 Temmuz hain darbe girişiminin ardından ismi Demokrasi Meydanı olarak değişen meydanımızda dönüşüm çalışmalarımızı başlatmıştık. Zemini yeniledik, oturma alanları ve akıllı şehir uygulamaları ile donattık. Sayın Cumhurbaşkanımızın 19 Mart Salı günü şehrimizde gerçekleştireceği miting öncesinde de hazır hale getirdik. İnşallah Cumhurbaşkanımızı, Genel Başkanımızı yeni meydanımızda büyük bir coşku ile karşılayacağız. Demokrasi Meydanı yenilenen yüzüyle ilk kez Cumhurbaşkanımızın mitingine ev sahipliği yapacak. Sakarya ve hemşehrilerimiz bu büyük buluşmaya hazır” şeklinde konuştu.


Geri Dön