18 / 07 / 2024

Şanlıurfa'da 94.7 milyon TL'ye icradan satılık inşaat halinde 5 yıldızlı otel!

Şanlıurfa'da 94.7 milyon TL'ye icradan satılık inşaat halinde 5 yıldızlı otel!

Şanlıurfa 3. İcra Dairesi Müdürlüğü, Şanlıurfa ili, Eyyübiye ilçesi, Direkli Mahallesi, 3237 ada 1 parselde yer alan inşaat halinde 5 yıldızlı oteli 94 milyon 691 bin 932 TL'ye icradan satıyor...
Şanlıurfa 3. İcra Dairesi Müdürlüğü tarafından Şanlıurfa ili, Eyyübiye ilçesi, Direkli Mahallesi, 3237 ada 1 parselde yer alan inşaat halinde 5 yıldızlı otel 94 milyon 691 bin 932 TL'ye icradan satışa çıkarıldı. İcra ihalesi 10 Mart 2020 tarihinde saat 15:00'te gerçekleştirilecek.

İlan metni:
T.C. ŞANLIURFA 3. İCRA DAİRESİ
2020/12 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Şanlıurfa ili Eyyübiye ilçe Direkli Mahallesi 3237 ada 1 parselde kain 8.573,71 m2 yözölçümlü arsa üzerinde kurulu bina tapu kaydında Arsa vasıflı bulunan taşınmaz Gaziantep karayolu üzerinde Akabe mevkiinde yer almaktadır. Taşınmaz üzerinde kaba inşaatı bitmiş ince işleri %90 oranında tamamlanan OTEL inşaatı bulunmaktadır. Yapı 3 bodrum +zemin+ 19 normal kattan oluşan betonarme karkas tarzında inşaa edilmiştir.Genel olarak otel içerisinde otopark, çamaşırhane, elektrik odası, toplantı salonları, mutfak, kapalı otopark, açık ve kapalı yüzme havuzları, hamam, sauna, alış veriş merkezi, şark odaları, lobi, resepsiyon, idari bölümler, yemekhane, kongre merkezi ve otel odaları bulunmaktadır. Yapının 3. bodrum katında havuz, Türk hamamı ve saunalar, 2. bodrum katında yemekhane, çamaşırhane, 1. bodrum katında makine aksamları bulunmaktadır. Zemin kat giriş katı, 1.Kat restoran bölümü ve diğer normal katlarda her katta 12 adet yatak odasının bulunduğu odalar mevcuttur. Otel binasının dış cephesi alüminyum doğrama camekanlı olup, imalatı tamamlanmıştır. Otelin Isıtma ve soğutma sistemi merkezi olarak düzenlenmiştir. Binanın elektrik tesisatı döşenmiştir. Otel Binasının onaylı mimari projesine göre 34.662,00 m2 kullanım alanına sahip olup,34.410,00 m2 otel alanı ve 252,00 m2 ise petrol istasyonu olarak planlanmıştır. Yapılan gözlemsel incelemelerde söz konusu otel inşaatının %90 oranında tamamlandığı kanaatine varılmıştır. Çevre ve Şehircilik Bakanlığının 2019 yılı Yapı Yaklaşık birim maliyetlerin göre otel 5.sınıf C sınıfı (Oteller ve tatil köyleri (5 yıldızlı) yapı sınıfına girmektedir. Gayrimenkulun geniş evsafı dosyada mevcut bilirkişi raporunda açıklanmıştır.
Adresi : Şanlıurfa ili Eyyübiye ilçe Akşemseddin Mah.İpekyolu Bulvarı
İzol Otel inşaatı bulunan 3237 ada 1 parsel sayılı taşınmaz
Yüzölçümü : 8.573,71 m2
İmar Durumu : İmarlı
Kıymeti : 94.691.932,50 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : tapu kaydındaki gibi
1. Satış Günü : 10/03/2020 günü 15:00 - 15:10 arası
2. Satış Günü : 08/04/2020 günü 15:00 - 15:10 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Sırrın Mah. Recep Tayyip Erdoğan Bulvarı No: 204 İl Göç İdaresi Karşısı Glutensiz Ekmek Fırını Yanı Haliliye Belediyesi Kreş ve Gündüz Bakımevi 1. Zemin Kat Konferans Salonu HALİLİYE / ŞANLIURFA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2020/12 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.


Geri Dön