18 / 07 / 2024

Sarp Apak da mağdur ev sahipleri kervanına katıldı: Ünlü oyuncunun kiracısı 65 bin TL'lik eve 12.500 TL ödüyor!

Sarp Apak da mağdur ev sahipleri kervanına katıldı: Ünlü oyuncunun kiracısı 65 bin TL'lik eve 12.500 TL ödüyor!

Oyuncu Sarp Apak, Sarıyer'deki lüks dairesinde oturan kiracısını, ücrette anlaşamadıkları nedeniyle mahkemeye verdi ve kira tespiti talep etti. İşte ayrıntılar...
Kira anlaşmazlıklarıyla dolup taşan mahkemelerde kiracı fazla para vermemek için uğraşırken, konut  sahipleri ise yüksek kira almak için adeta mücadele başlatıyor. Konuyla ilgili son örnek de magazin dünyasından geldi. 

Ünlü oyuncu Sarp Apak İstanbul'un Sarıyer ilçesinde yer alan lüks dairesinde oturan kiracısını, kira bedelinde anlaşamadıkları sebebiyle mahkemeye verdi. 

Sabah'tan Atakan Irmak'ın haberine göre; Sarp Apak'ta 14 senelik kiracısının verdiği kiranın düşük olduğunu belirterek mahkemeye başvurdu. 

Sarp Apak da mağdur ev sahipleri kervanına katıldı: Ünlü oyuncunun kiracısı 65 bin TL lik eve 12.500 TL ödüyor!

KİRA TESPİTİ İSTENDİ 

2010 senesinde konutunu kiraya veren Sarp Apak kiracısı ile 3 bin TL karşılığında anlaştı. Özellikle son iki yıl konut satışlarındaki artış kiralara da yansıyınca ünlü oyuncu kira bedeline zam uygulamaya karar verdi. 

Fakat dairede yaşayan kiracı istenilen zammı kabul etmeyince taraflar mahkemelik oldu. Sarp Apak avukatı aracılığıyla Sulh hukuk Mahkemesine verdiği dilekçesinde kiracısının olduğu konuma göre çok düşük kira verdiğine dikkat çekerek, bu sebeple mahkemenin kira tespitinde bulunmasını istedi. 

Sarp Apak da mağdur ev sahipleri kervanına katıldı: Ünlü oyuncunun kiracısı 65 bin TL lik eve 12.500 TL ödüyor!

45-65 BİN TL'LİK EVE 12.500 TL KİRA ÖDÜYOR

Söz konusu evin  Sarıyer'in lüks sayılan bir yerinde site içerisinde yer aldığına vurgu yapan Sarp Apak, yaptıkları araştırmada aynı sayılan dairelerin ortalama 45 - 65 bin TL'lik değerinde kiraya verildiğini ancak kiracısının kendisine 12 bin 500 TL ödediğini dile getirdi. 

Sarp Apak, bölgenin en güzel siteleri arasında yer alan dairesinin içinde spor kompleksi ve otopark gibi imkanların da olduğunun altını çizerek, enflasyon artışıyla birlikte zam yapma zaruretinin doğduğunu belirtti. 

Dilekçenin devamında bölgede rayiç kira bedeli araştırması yaptıklarına dikkat çeken ünlü oyuncu Apak, kiracısının son olarak 2022 yılında 10 bin lira kira ödediğini, noter aracılığıyla yapılan ihtarda bu bedelin 35 bin TL'ye yükselmesi için talepte bulunduğunu ancak kiracının 12 bin 500 liralık kira bedeli ödediğini aktardı. 

Bu sebeple mahkemenin kira tespiti yapmasını talep eden ünlü oyuncu sorunun çözüme kavuşmasını istediğini söyledi. 

Mahkeme tarafından da kira tespiti için dosyaya bilirkişi atanarak rayiç bedel çıkarılmasına karar verildi. 

Azalan gelir ve küçülen aileler geleceğin konut piyasasını şekillendiriyor!

Ünlü ekonomist krediyle ev almak isteyenleri uyardı: Aylık taksitleri ödeyemeyecekseniz bankaları konut sahibi yapmayın!

Merkez Bankası'ndan flaş dolar açıklaması. Kış uykusundan uyanacak. 37,7463 TL


Geri Dön