04 / 03 / 2024

Selçuklu Belediyesi emlak vergisi ödemeleri için mesai yapacak!

Selçuklu Belediyesi emlak vergisi ödemeleri için mesai yapacak!

Emlak ve Çevre Temizlik Vergisi’nin ilk taksitlerinin ödeme süresi 31 Mayıs’da sona eriyor. Selçuklu Belediyesi tarafından yapılan açıklamada, emlak veznelerinin 30 Mayıs Cumartesi ve 31 Mayıs Pazar günü de hizmet vereceği belirtildi.Emlak ve Çevre Temizlik Vergisi’nin ilk taksitlerinin ödeme süresi 31 Mayıs’da sona eriyor. Selçuklu Belediyesi tarafından yapılan açıklamada, vatandaşların vergi ödemelerini kolaylaştırmak amacıyla emlak veznelerinin 30 Mayıs Cumartesi ve 31 Mayıs Pazar günü de hizmet vereceği belirtildi.


Selçuklu Belediyesi’nce yapılan açıklamada, Emlak ve Çevre Temizlik Vergisinin Mayıs ve Kasım aylarında olmak üzere 2 taksitte ödendiği hatırlatılarak; “Mükelleflerimizin ödemelerini kolaylaştırmak amacıyla belediye veznelerimiz 30 Mayıs Cumartesi ve 31 Mayıs Pazar Günü saat 08.00-17.00 saatleri arasında açık olacak. Vatandaşlarımız mesai bitimine kadar emlak vergisinin ilk taksitini, TC kimlik numarası veya mükellef sicil numarası ile Selçuklu Belediyesi hizmet binası veznelerine, Konya Büyükşehir Belediyesi Koski Binası’nda bulunan Selçuklu Belediyesi veznelerine nakit veya kredi kartı ile ödeyebilecekler. Ayrıca vatandaşlarımız kredi kartı ile yapılan işlemlerde isterlerse anlaşmalı bankaların (Maximum, Word, Paraf kartlarına 6 ay, Bonus karta da 3 ay olmak üzere) kredi kartlarına, isterlerse hiçbir vade farkı oluşmadan taksitle ödeme imkanından faydalanabilirler. Ayrıca Türkiye’nin her yerindeki postanelerden 474142 nolu posta çeki hesabına mükellef sicil numarası ve T.C kimlik numarası eklenerek ödeme yapılabileceği gibi, isteyen mükelleflerimiz e-belediyecilik uygulaması kapsamında internet üzerinden www.selcuklu.bel.tr web adresinden de kredi kartı veya banka kartı ile vergilerini ödeyebilirler. Ayrıca internet üzerinden yapılan ödemelerde Halkbank Paraf kredi kartına 6 taksit imkanı bulunuyor ” denildi.


Atm ve İnternetten Vergi Ödeme Kolaylığı

Vergi ödemeleri için ATM ve İnternet bankacılığı uygulamasıyla mükelleflere kolaylıklar sağlandığına dikkat çekilen açıklamada, Halk Bankası, Ziraat Bankası ATM ve internet bankacılığı sisteminden de mükellef sicil numarası ile vergi ödenebileceği belirtildi. Sunulan hizmetlerle vatandaşların zaman kaybetmeden, hızlı bir şekilde ödeme yaptığı belirtilerek; “Geçmiş dönemlerde veznelerde oluşan uzun ödeme kuyrukları da artık oluşmuyor ”denildi. Açıklamada, mükelleflerimizin gecikme zammına maruz kalmamaları için belirtilen süre içinde vergilerini ödemeleri menfaatlerine olacaktır. Ödeme süresi içinde ödenmeyen vergiler için 6183 sayılı kanun gereğince gecikme zammı uygulanacak.” denildi.

Selçuklu Belediyesi vezneleri 30 Mayıs Cumartesi ve 31 Mayıs Pazar günleri de vatandaşların vergilerini ödeyebilmeleri amacıyla hizmet verecek.


Hakimiyet


Geri Dön