21 / 04 / 2024

Selçuklu Belediyesi emlak vergisi sorgulama 2021!

Selçuklu Belediyesi emlak vergisi sorgulama 2021!

Milyonlarca kişi her yıl iki taksit şeklinde emlak vergisi ödüyor. Peki Selçuklu Belediyesi emlak vergisi sorgulama 2021 işlemleri nasıl yapılıyor? İşte tüm merak edilenler....Selçuklu Belediyesi emlak vergisi sorgulama 2021!

Milyonlarca kişi her yıl iki taksit şeklinde emlak vergisi ödüyor. Emlak vergisi belediyeler tarafından bina, arazi ve arsalar için alınıyor. GİB tarafından yayınlanan vergi takvimi kapsamında emlak vergisi ödemeleri Mayıs ayı sonuna kadar devam edecek.

Selçuklu Belediyesi emlak vergisi sorgulama 2021!

Selçuklu Belediyesi emlak vergisi sorgulama 2021

Selçuklu Belediyesi emlak vergisi sorgulama 2021 işlemleri belediyenin internet sitesi üzerinden ya da e devlet sisteminden gerçekleşiyor. 

- 2020 yılı emlak değerleri muhtarlıklardan veya belediyelerden öğrenebiliyor.

- Emlak vergisi borcu olup olmadığını sorgulamak ve teyit etmek isteyenler de yine bu işlem için belediyeden veya online işlemlerden öğrenebiliyor.

- Belediyenin "e-belediye" sistemini kullanıyor olması halinde, bu sistem ile sorgulama yapılabiliyor. Aynı zamanda ödemeler de internet üzerinden online bir şekilde gerçekleşebiliyor.

- Ayrıca Gelir İdaresi Başkanlığı İnternet Vergi Dairesi'nden de sorgulama işlemi yapılabiliyor.

- T.C. Kimlik No, Nüfus Cüzdanı Seri No ile Annenizin Kızlık Soyadı gibi bilgilerin girilmesi ve güvenlik kodunun onaylanması gerekiyor. Akabinde açılan ekranda borç sorgulanabiliyor.

Selçuklu Belediyesi emlak vergisi sorgulama 2021!

Selçuklu Belediyesi emlak vergisi sorgulama 2021 için tıklayınız

Emlak vergisi sorgulama 2021!

Nuran AYDIN/Emlakkulisi.com


Geri Dön