22 / 02 / 2024

Sevim Yıldız Mesleki Eğitim Kampüsü'ne 60 milyon TL'lik yatırım!

Sevim Yıldız Mesleki Eğitim Kampüsü'ne 60 milyon TL'lik yatırım!

Bursa"nın İnegöl ilçesinde hayırsever iş adamı Mehmet Yıldız tarafından yapımına başlanan, ancak 3 yıldır atıl durumda bekleyen "Sevim Yıldız Mesleki ve Teknik Eğitim Kampüsü"nün, 2012-2013 eğitim öğretim döneminde hizmete gireceği bildirildi

Referans Pendik: ilk adımda başlayan masalTürkiye"nin ortaöğretimdeki 'en büyük kampüsü' olduğu belirtilen ve çalışmaların yeniden başladığı mesleki eğitim kampüsünde, 6 bin öğrenci eğitim görecek.

İnegöl İlçe Kaymakamı Aziz İnci, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Sevim Yıldız Mesleki Eğitim Kampüsü"ndeki yarım kalan işlerin çeşitli kurumlara bölüştürüldüğünü söyledi. Türkiye"nin ortaöğretim alanındaki 'en büyük kampüsü'nda yaklaşık 6 bin civarında öğrencinin eğitim göreceğini belirten İnci, şunları kaydetti:

'İlçemizde iş adamı Mehmet Yıldız tarafından başlatılan bir eğitim kampüsü var. Bu kampüs çeşitli nedenlerle yarım kalmıştı. Bu kampüsün son 3 yıldır herhangi bir inşaat faaliyeti yoktu. Bunun tekrar başlatılması ve tamamlanması için bazı girişimlerde bulunduk. Bu girişimlerimizi sürdüreceğiz. Buradaki önemli altyapı hizmetlerini idare olarak çeşitli kurumlara bölmüş bulunmaktayız. İlçe belediyemiz orada ilçe suyu ve kanalizasyon hizmetlerini gerçekleştirebileceklerini ifade ettiler. Bununla beraber Telekom hizmetleri, elektrik, doğalgaz, peyzaj ve su giderleri, tretuvar yapılması gibi çeşitli hizmetler ve düzenlemeler olacak. Bütün bunları kurumlara hizmet olarak veriyoruz. Onların yatırım programlarına girecek. Önümüzdeki 2 yıllık süreç içerisinde buradaki kampüsün da tamamlanacağı ve hizmete gireceğini düşünürsek, burada yaklaşık 6 bin civarında öğrencinin okuması söz konusu. Burası mesleki ve teknik eğitim kampüsü olduğu için ilçemizde yeni okul yapmak yerine orada okul açacağımız için merkezdeki okulların bazı bölümleri ve bazı okullar oraya taşınacağı için biz 5-6 binlik bir kapasiteye daha ulaşmış olacağız. Bu da ilçemizi rahatlatacak.'

Bursa Valisi şžahabettin Harput da 2005-2006 yıllarından itibaren yapılan protokolle hayırsever iş adamı Mehmet Yıldız tarafından inşaatına başlanan, ancak inşaatı yüzde 55 seviyesindeyken duran 'Sevim Yıldız Mesleki ve Teknik Eğitim Kampüsü'nün, yaklaşık 60 milyon liraya mal olacağını bildirdi.

DEV KAMPÜS

Toplam 305 dönüm üzerinde 62 bin metrekare kapalı alanı olan Sevim Yıldız Mesleki ve Teknik Eğitim Kampüsü"nde, şu birimler yer alıyor:

24 derslikli Anadolu Teknik ve Anadolu Meslek Lisesi, 24 derslikli Endüstri Meslek Lisesi, Mobilya Dekorasyon Bölümü Atölyesi, Telekomünikasyon Atölyesi, Bilgisayar Bölümü Atölyesi, Elektronik Bölümü Atölyesi, Elektrik Bölümü Atölyesi, CNC Bölümü Atölyesi, Motor Bölümü Atölyesi, Hidrolik Pnomatik Bölümü Atölyesi, Tekstil ve Konfeksiyon Bölümü Atölyesi, Metal İşleri Bölümü Atölyesi, Halk Eğitim çok Amaçlı Atölye, 480 öğrenci kapasiteli Anadolu Otelcilik Turizm Meslek Lisesi, Yönetim Binası, Anadolu Otelcilik Turizm Meslek Lisesi Atölye Binası, 180 öğrenci kapasiteli Anadolu Otelcilik Turizm Meslek Lisesi pansiyon binası, 120 yataklı Anadolu Turizm Otelcilik Meslek Lisesi otel bölümü, 24 derslikli İlköğretim Okulu, anaokulu, Erkek Öğrenci Pansiyonu, Kız Öğrenci Pansiyonu, Büyük Tip Yemekhane, Spor Salonu, Açık Basketbol ve Voleybol Sahası, Futbol Sahası, Yarı Olimpik Açık Yüzme Havuzu ve 400 kişilik çok Amaçlı Salon.

AA


Geri Dön