25 / 07 / 2024

Seyrantepe'de 7. kez verilen süre doluyor

Seyrantepe'de 7. kez verilen süre doluyor

İstanbul Seyrantepe'de yapılacak spor kompleksi ihalesinde kritik bir noktaya gelindi. 7. kez verilen süre bugün saat 11.00'de doluyor.
Toplu Konut İdaresi (TOKİ), Ali Sami Yen Stadyumu'nun yeriyle bağlantılı olarak yapılan ihalede projenin değer kazanması halinde en yüksek teklifi veren firmadan hasılat payını artırmasını isterken, yüzde 7 oranı üzerinde anlaşmaya varıldı.

Ancak en yüksek teklifi veren Eren Talu-Alke ortak girişim grubunun henüz taahhütnamesini vermediği, teminat mektuplarını da sunmadığı öğrenildi.

7. KEZ SÜRE VERİLDİ

TOKİ Başkan Vekili Erdoğan Bayraktar, A.A'ya yaptığı açıklamada, ihalede en yüksek teklifi veren gruba taahhütname ve teminat mektuplarını vermesi için yarın saat 11.00'e kadar süre verdiklerini bildirdi. Bayraktar, "Bu bizim verdiğimiz 7. süre, işin nezaketi gereği en yüksek teklifi verenle anlaşmak istiyoruz. Ama şartlar yerine getirilmezse 2. firmayı çağırmak durumunda kalabiliriz'' dedi.

Projeyi cazip hale getirmek için imar durumunu düzelttiklerini, ticaret merkezi alanını 34 binden 70 bin metrekareye çıkardıklarını ifade eden Bayraktar, şöyle devam etti: "Orası para kazandıracak bir proje. Arkasında  TOKİ  güvencesi var. Hasılat paylaşımının gereği, (eğer projenin değeri artarsa bize biraz daha pay ver) dedik. Peşin vermesi gereken 11 milyon YTL var. Değer artarsa istediğimiz 14-15 milyon YTL civarında. Yüzde 7 hasılat payı üzerinde zımnen anlaşıldı, ama bir taahhütname verilmedi. Şu aşamaya kadar bir gelişme yok. Yarın tekrar görüşeceğiz. Şartnameye aykırı bir durum olursa, şartlar yerine getirilmezse ikinci firmayı çağırabiliriz. Onunla da görüşmeler birkaç gün sürer anlaşma olmazsa ihale iptal edilir.'' 

(Akşam)


Geri Dön