05 / 03 / 2024

Şile Akçakese Köyü'ndeki otel inşaatı tepki çekti!

Şile Akçakese Köyü'ndeki otel inşaatı tepki çekti!

İstanbul'un doğa harikası kıyılarından biri olan Şile'deki Akçakese Köyü'nde yapılaşma tehdidi dikkat çekiyor. Sahile yakın mesafede bir otel inşa eden firmanın faaliyetleri köylünün tepkisini çekti.İstanbul'un doğa harikası kıyılarından biri olan Şile'deki Akçakese Köyü'nde yapılaşma tehdidi dikkat çekiyor. 

Sözcü'den Ümit Türk'ün haberine göre; sahile yakın mesafede bir otel inşa eden firmanın, sahile uzanan yola beton dökerek kumsalda kamelyalar inşa etmesi, kumsalda foseptik çukuru açması köy sakinlerinin tepkisini çekti. 

Şile Akçakese Köyü ndeki otel inşaatı tepki çekti!

CİMER'E BAŞVURDULAR

Şile'ye 17 kilometre uzaklıkta yer alan Akçakese Köyü'nün sakinleri, bir otel inşaatının uzantısı olarak kumsalın bazı kısımlarına beton dökülüp foseptik çukuru açıldığını, kamelyaların kayalıkların tahrip edilerek yapıldığına, tüm bunlar yapılırken de milli koruma altında olan kum zambaklarına hasar verildiğine vurgu yaptı. 

AKP'li Şile Belediyesi Başkanı İlhan Ocaklı ise “Akçakese sahilinde yapılan çalışmalar nitelikli turizm hedefimizin bir yansımasıdır. Belediyenin kontrolü altındadır. Kanun dışı bir durum yoktur” diye konuştu.

Bodrum Ortakent'teki külliye inşaatına dernek ve STK'lardan tepki!


Geri Dön