05 / 03 / 2024

Sinpaş Queen Bomonti'de ön satışlar başladı!

 Sinpaş Queen Bomonti'de ön satışlar başladı!

Sinpaş GYO Genel Müdürü Seba Gacemer, Bomonti’de Anthill ile Hilton Oteli arasında başlayacakları Bomonti projesinin isminin Sinpaş Queen Bomonti olarak belirlediklerini söyledi..Rezidanslarda net ve brüt alanların çok önem taşıdığını, işletme giderlerinin çok önemli olduğunu belirten Gacemer, “Kirası kadar aidatı olduğu için günümüz rezidanslarından uzak duran kitle var” dedi. Gacemer, şöyle konuştu:

“Sembol olabilecek bir proje yapmak istiyoruz. Bomonti’de şu anda şehrin siluetine olumlu etki edecek yapılar bulunmuyor. İstanbul yükselecekse böyle başyapıt bir proje olmalı dedik. Ön satışlara başladık. Projede yaklaşık 800 konut bulunacak.”


Satış şampiyonu oldu

Sinpaş GYO, Sinpaş Yapı ile birlikte ilk çeyrek sonuçlarına göre özel şirketler içinde en fazla konut satışı yapan şirket oldu. Sinpaş GYO Genel Müdürü Seba Gacemer, “Geçen yılın en çok tercih edilen özel sektör gayrimenkul markası olarak, bu yıl da zirvedeki yerimizi koruyoruz. Mart ayında Sinpaş GYO ve Sinpaş Yapı toplam 415 konut satışıyla en fazla satış adedine ulaşan özel sektör şirketi oldu. emlak Konut GYO 15 aktif projede 480 birim, biz ise 9 projede 415 birim satışı gerçekleştirdik” dedi.


Sinpaş Yapı ile birlikte geçen yıl aynı dönemde 416 adet satışla 200 milyon liralık ciro elde ettiklerini kaydeden Gacemer, bu yıl yüzde 30 ciro artışıyla, mart ayı sonu itibariyle 700 adet birimde 360 milyon liralık satış gerçekleştirdiklerini söyledi.


Fiyatlara döviz etkisi

Seçimlerin ardından yılın ikinci yarısında sektörde daha hareketli bir dönemin başlayacağını vurgulayan Gacemer, eylül-aralık arasında satışlarda bu hareketin daha net görüleceğini dile getirdi. Gacemer, konut kredisi kullanımının da artmayı sürdürdüğünü belirterek, şunları söyledi:

“Konut kredilerinde rakam, 119 milyar liraya kadar çıktı. Bunlar inşaat sektörüne yönelik olarak ‘durdu’ görüşlerine en güzel cevabı veriyor. Döviz ise şu anda fiyat artırmaya mecbur bırakıyor. Dövize bağlı imalat oranımız ise yüzde 50’leri buluyor. Dolayısıyla fiyatlara da yansıyacak. Haziran ayından sonra bu mevcut projelerde görülecek. Bununla birlikte yeni projelerde de dövizdeki mevcut maliyet artışları otomatikman yansıyacak.”
 


Ankara’da yeni projeler yapacak

Seba Gacemer, birkaç ay önce satışına başlanan Aydos Country projesinin birinci etap satışlarının tamamlanmak üzere olduğunu dile getirdi.  Ankara  projeleriyle ilgili de bilgi veren Gacemer, Ankara’daki ‘İncek Dünyası’ projesinde geliştirilen 900 konuttan yüzde 90’ının satıldığını aktardı. Gacemer, şunları söyledi:

“Satışları ve teslimi tamamlanan İncek Life etabını görenler zaten hiç tereddütsüz İncek Blue ve Green’den seçim yapıyor. İncek Life öyle başarılı oldu ki, İncek Dünyası’nın diğer bölümlerinde satışlarımızı bir hayli kolaylaştırdı. 3 yeni projemizin lansman hazırlıkları içindeyiz. Ankara’daki projelerimize olan yoğun talep, bizi başkentimizde yeni projeler geliştirmeye yöneltti. Çankaya Oran ve Gaziosmanpaşa’daki arazilerimizde yeni projelerimiz yükselmeye başlayacak. Çankaya Oran’daki konsept projemizle çok yakında Ankara’da yepyeni bir rüzgar estirmeye hazırlanıyoruz.”


Duygu Erdoğan-Milliyet


Geri Dön