14 / 06 / 2024

Skyland İstanbul'dan cazip yatırım fırsatları!

Skyland İstanbul'dan cazip yatırım fırsatları!

Skyland İstanbul, dünyaca ünlü yapılara attığı imza ile adından söz ettiren mimari, şehircilik ve tasarım şirketi Broadway Malyan’ın tasarladığı rezidans, ofis ve konsept bir alışveriş merkezinden oluşuyor.Eroğlu Gayrimenkul’un hayata geçirdiği en yeni karma projesi Skyland İstanbul, ikonik tasarımıyla çok yakın bir zamanda İstanbul’un benzersiz mimari yapıları arasında yerini almaya hazırlanıyor. Skyland İstanbul, dünyaca ünlü yapılara attığı imza ile adından söz ettiren mimari, şehircilik ve tasarım şirketi Broadway Malyan’ın tasarladığı rezidans, ofis ve konsept bir alışveriş merkezinden oluşuyor.


Eroğlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nurettin Eroğlu’nun ev sahipliğinde, Skyland İstanbul’da düzenlenen toplantıda Ocak 2017’de teslimatı yapılacak olan projenin geldiği nokta hakkında bilgi verildi. Nurettin Eroğlu, konuşmasında, “Skyland İstanbul, kalitesi ve seçkinliğiyle İstanbul’un yeni simgelerinden birisi olacak,” dedi.


Toplantıya katılan konuklar Skyland İstanbul’un zirvesinden ilk kez İstanbul’u 360 derece seyretme fırsatını elde etti.  

 

Benzersiz yaşam kolaylığı

Her geçen gün büyüyen ve gelişen çevresiyle Skyland İstanbul projesi, konumu ve içerdiği fonksiyonlar sayesinde benzersiz bir yaşam kolaylığı sağlıyor. Proje, havaalanları, metro istasyonuna ulaşım kolaylığı, köprü ve ana yollara yakınlığı ile çatısı altında yaklaşık 15 bin kişiyi buluşturan ve yatırım değeri her geçen gün artan hareketli bir merkez olmaya hazırlanıyor. 


Eroğlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nurettin Eroğlu Skyland İstanbul projesinin gözbebeği olduğunu vurgulayarak sözlerine şöyle devam etti:


“Skyland İstanbul projemiz ile geleceğin İstanbul’una bugünden kapıları açarak İstanbul’a farklı bir bakış açısı getiriyoruz. Bölgedeki nitelikli karma proje ihtiyacını ve Seyrantepe’nin şehrin yeni cazibe merkezi olacağını öngördük. Kısa zamanda İstanbul’un yeni zirvesi haline gelecek olan Seyrantepe, Skyland İstanbul sayesinde daha da değer kazanacak ve yeni İstanbul’un yüzü konumuna gelecek. Skyland İstanbul, kalitesi ve seçkinliğiyle İstanbul’un yeni simgelerinden birisi olacak.”


Tasarım, konsept ve mimarisi ile İstanbul’un gözde karma projelerinden biri olan Skyland İstanbul, sakinlerine çok canlı bir yaşam vaad ediyor. Her geçen gün çehresi değişen ve prestij kazanan Seyrantepe bölgesinde, Seyrantepe TT Arena Stadı’na’ya komşu bir lokasyonda hayata geçirilen proje, konumuyla cezbediyor. TEM yoluna direkt bağlantılı olması ve metro istasyonunun hemen yanında yer almasının yanı sıra havaalanlarına, köprü ve ana arterlere kolayca ulaşım imkanı sağlıyor.


360 derece seyir deneyimi 

Toplantının ikinci yarısında ise Skyland İstanbul’un seyir katına çıkan basın mensupları Karadeniz’den Marmara’ya 360 derece benzersiz bir manzarayı izlediler.


Konuşmasına burada devam eden Nurettin Eroğlu: “Ocak 2017’de teslim edilecek projemizde yatırım değeri her geçen gün artan rezidanslar, yaklaşık 90.000 m2 kiralanabilir  alana sahip dikey ve yatay ofislerin yanı sıra 40.000 m2’lik kiralanabilir alanda sosyal yaşam alanları lüks restoran ve kafelerden oluşan meydanın yanı sıra bir çok özel markalara ev sahipliği yapacak bir de konsept AVM’miz yer alacak. Bu AVM, Skyland İstanbul’u hareketli bir merkez yapacak hem de o bölgeye ciddi bir katma değer sağlayacak diğer bir önemli özellik olacak.” dedi.

 

Skyland İstanbul’da Teras Keyfi

Her ihtiyaca uygun farklı daire seçenekleri sunan Skyland İstanbul’da, ister Belgrad Ormanı’nı isterse İstanbul Boğazı’nı görmek isteyenlere göre tasarlanan teraslar, sahiplerine huzur ve mutluluğu yakalatıyor. 


Geniş balkonlarıyla yaşam alanlarını büyüten ve yaz-kış sakinlerine yemyeşil manzaraya karşı uyanma imkanı veren Teras Evler, yaklaşık 12.000 m2 toplam alanı, ince detaylarla döşenmiş daireleri ve sosyal yaşam alanlarıyla stresten uzak bir hayat sunuyor. 


Yüzde 0,69 faizle ödeme kolaylıkları

Skyland İstanbul lokasyonuyla dikkat çekerken,  sağladığı imkanlarla da karma bir yaşam alanı sunuyor. Skyland İstanbul, rezidans sakinlerine, akıllı ev teknolojileri, restoran, fitness, wellness ve spa mekanlarının yanı sıra 3500 araçlık otoparkı ve proje alanına iki farklı giriş gibi ince düşünülmüş detaylarla konforlu bir yaşam vadediyor. Teknolojiyle doğallığın, ihtiyaçla huzurun harmanlanarak geleceğin konut projesinin yaratıldığı Skyland İstanbul, hiç peşinatsız yüzde 0,69 faiz oranıyla cazip bir yatırım fırsatı sunuyor.


İstenilen büyüklükte ofisler

Skyland İstanbul’un ofis kulesi ise konumu, 360 derece kapanmayan manzarası, teknolojik altyapısı ve benzersiz sosyal olanaklarıyla, çalışmaktan keyif alınacak bir ortam sunuyor. 504 ofisten oluşan proje, modern iş dünyasının günlük ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılayacak bölümler ve daha birçok farklı ince detaya sahip. Proje, Büyükdere Caddesi ve Maslak paralelinde merkezi iş alanı üzerinde olması ve TEM otoyolundan direkt bağlantı sağlamasıyla trafik sorununu da ortadan kaldırıyor.


Skyland İstanbul’un ofis kulesi yüksek yatırım değeri ve birleştirilerek her katta 83 m2 ila 2000 m2 arasında istenilen büyüklükte tasarlanabilen ofisleriyle benzersiz fırsatlar sunuyor. Yaklaşık 90.000 m2. kiralanabilir alana sahip yatay ofisleri ise 8 metre tavan yüksekliği ile ferah bir çalışma alanı yaratıyor.


Skyland İstanbul projesi, banka kredisiz 48 ay sıfır faizli vade imkânı ile rezidanslarına 165.000 TL, ofislerine ise 249.000 TL peşinat ile sahip olma fırsatı veriyor.


Konuşmasında Skyland İstanbul’un yatırım değerine vurgu yapan Nurettin Eroğlu:

“Skyland İstanbul’da rezidans ve ofis sahibi olmak isteyenlere ayrıcalıklı bir kampanya sunuyoruz. Skyland İstanbul konumu, kaliteli bir yaşamı bir arada sunan ve hayatı kolaylaştıran olanakları sayesinde her geçen gün değeri artarak yatırımcılarına kazanç sağlayacak bir proje. Kampanyamız, İstanbul’un merkezinde akılcı ve cazip yatırım yapmak isteyenleri bekliyor” dedi.


Bugüne kadar İstanbul Lounge, İstanbul Lounge 2, Oksizen Konutları, Florya Ekşinar Konakları, Harmony Towers, Platform Merter ve Yeni Moda Evleri projelerini tamamlayarak müşterilerine teslim eden Eroğlu Gayrimenkul, lokasyonu ve ödeme fırsatlarıyla fark yaratan Skyland İstanbul projesi ile İstanbul’u dünya markası konumuna getirecek prestijli bir işe imza atıyor. 


Türk Telekom Arena Stadı VIP Girişi Yanı, Seyrantepe, Şişli/İstanbul 

Tel: 0212 289 89 99 

Çağrı Merkezi: 444 5 SKY (759) 

Web sitesi: http://www.skylandistanbul.com/ Haber Star'da şu şekilde yer aldı


Eroğlu Gayrimenkul’un hayata geçirdiği karma proje Skyland İstanbul, ikonik tasarımıyla İstanbul’un önemli mimari yapıları arasına girmeye hazırlanıyor. Seyrantepe'de TT Arena'ya komşu olan Skyland İstanbul, ünlü yapılara imza atan tasarım şirketi Broadway Malyan’ın tasarladığı rezidans, ofis ve konsept bir alışveriş merkezinden oluşuyor. Eroğlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nurettin Eroğlu, projenin tanıtım toplantısında Ocak 2017’de teslimatı yapılacak olan projedeki son durumu değerlendirdi. Eroğlu, "Skyland İstanbul, kalitesi ve seçkinliğiyle İstanbul’un yeni simgelerinden birisi olacak. Değeri artarak yatırımcılarına kazanç sağlayacak bir proje" değerlendirmesini yaptı.  


YÜZDE 65’İ SATILDI BİLE

Projenin yatırım maliyetinin 800 milyon dolar olduğunu belirten Eroğlu, "Projenin 800 milyon dolarlık yatırım değeri var. Skyland bizim 15. projemiz ama hepsine bedel. Projenin yüzde 50'sini satışa çıkardık ve satışa çıkan alanların da yüzde 65'ini sattık. Rezidansların yüzde 70’inin, ofislerin ise yüzde 40’nının satışını gerçekleştirdik" dedi. 


1 milyar liralık üç yeni proje

1 milyar TL değerinde 3 yeni projeye hazırlandıklarını belirten Eroğlu, "İstanbul’da Güneşli ve Kartal’da ve Antalya’da yeni projelerimiz olacak. Güneşli ve Kartal projesi konut, Antalya projemiz ise AVM konseptinde olacak. 3 projenin yatırım maliyeti 1 milyar TL. Yıl sonuna doğru bu projelerimize de start vermeyi planlıyoruz" diye konuştu.


TT Arena'ya komşu proje 

Skyland İstanbul, Seyrantepe'de TT Arena'ya komşu konumda yükseliyor. Proje peşinatsız yüzde 0,69 faiz oranıyla cazip bir yatırım fırsatı sunuyor. Skyland İstanbul’un ofis kulesi de her katta 83 m2 ila 2000 m2 arasında istenilen büyüklükte tasarlanabilen ofisleriyle dikkat çekiyor. Proje, banka kredisiz 48 ay sıfır faizli vade imkânıyla rezidanslarına 165 bin TL, ofislerine ise 249 bin TL peşinatla sahip olma fırsatı veriyor.


StarHaber Vatan Gazetesi'nde şu şekilde yer aldı;


Skyland İstanbul’u tamamlamak üzere olan Eroğlu, 1 milyar liralık yeni yatırıma hazırlanıyor. Eroğlu, Güneşli ve Kartal’da konut, Antalya’da da AVM’ye başlayacak.


Tekstil ile birlikte gayrimenkul sektöründeki yatırımlarına devam eden Eroğlu, Seyrantepe’de yer alan 800 milyon dolar yatırım değerine sahip Skyland İstanbul projesinde inşaata devam ederken, 1 milyar liralık yeni yatırım planlıyor. Yaklaşık 290 metrelik yüksekliğiyle tamamlandığında İstanbul’un en yüksek binalarından biri olacak Skyland İstanbul, rezidans, ofis, otel ve konsept bir alışveriş merkezinden oluşuyor.

 

Skyland yükseliyor
 

Eroğlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nurettin Eroğlu, “10 projeye bedel” dediği Skyland İstanbul’da inşaatın hızla devam ettiğini belirterek, “Projenin inşaatı uzun sürer gibi oldu ancak şimdi hızlandık. Çok sert bir zeminle karşılaştık ve bizi 6-7 ay uğraştırdı. Bu nedenle 2-3 ay gecikmemiz olsa da projeyi Ocak 2017’de teslim edeceğiz” diye konuştu. Projede satışa açtıkları bölümün yüzde 65’inin satıldığını ifade eden Eroğlu, “1.000 rezidansın yüzde 70’ini sattık, 504 ofiste de yüzde 40’lardayız. Rezidanslarda metrekare fiyatımız 10 bin 500 ile 12 bin 500 lira arasında değişiyor. Satışa başladığımızda bu rakam 5 bin 500 lira seviyesindeydi” dedi.

 

Eroğlu, projenin oteline de Körfez Bölgesi’nden talep olduğunu, otelin tamamını alıp ‘serviced apartment’ konseptiyle işletmek isteyen yatırımcıların olduğunu belirtti. Eroğlu, yıl sonuna kadar 3 yeni projeye başlayacaklarını açıkladı.

 

1 milyar lira yatırım değerine sahip projeler Güneşli ve Kartal’da yer alacak, bir de Antalya bölgesinde alışveriş merkezi başlayacak. Şu anda Edirne’de de bir alışveriş merkezi projelerinin olduğunu ifade eden Eroğlu, “200 bin metrekarelik kiralanabilir alana ulaşıyoruz. 2017 yılında gayrimenkul yatırım ortaklığı kurma hedefimiz var” dedi.

 

Mexx yıl sonuna hazır

 

Tekstil sektöründe Türkiye’de ve uluslararası pazarda Loft ve Colin’s markalarıyla faaliyet gösteren Eroğlu Holding, 2014 yılı sonunda iflas ettiğini açıklayan Hollanda menşeli moda devi Mexx’i satın almıştı.

 

Mexx için yıl sonunda büyük bir lansmana hazırlandıklarını açıklayan Nurettin Eroğlu, “Şu ana kadar 10 tane yer kiraladık. 5’inin dekorasyonu devam ediyor. İstiklal Caddesi ve bazı büyük alışveriş merkezlerinde yer alacağız” dedi. Eroğlu, Colin’s markasının 760 mağazaya ulaştığını, bu mağazaların 200’ünün Türkiye’de geri kalanının yurt dışında yer aldığını söyledi.


Vatan
Haber Akşam Gazetesi'nde şu şekilde yer aldı...Eroğlu Gayrimenkul, Skyland İstanbul projesinin yarısını satışa çıkardı ve bu ünitelerin yüzde 65'i satıldı. Nurettin Eroğlu, "Skyland bizim 15. projemiz ama hepsine bedel" dedi.


Eroğlu Gayrimenkul’un hayata geçirdiği karma proje Skyland İstanbul, ikonik tasarımıyla İstanbul’un önemli mimari yapıları arasına girmeye hazırlanıyor. Seyrantepe'de TT Arena'ya komşu olan Skyland İstanbul, ünlü yapılara imza atan tasarım şirketi Broadway Malyan’ın tasarladığı rezidans, ofis ve konsept bir alışveriş merkezinden oluşuyor. Eroğlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nurettin Eroğlu, projenin tanıtım toplantısında Ocak 2017’de teslimatı yapılacak olan projedeki son durumu değerlendirdi. Eroğlu, "Skyland İstanbul, kalitesi ve seçkinliğiyle İstanbul’un yeni simgelerinden birisi olacak. Değeri artarak yatırımcılarına kazanç sağlayacak bir proje" değerlendirmesini yaptı.  


YÜZDE 65’İ SATILDI BİLE


Projenin yatırım maliyetinin 800 milyon dolar olduğunu belirten Eroğlu, "Projenin 800 milyon dolarlık yatırım değeri var. Skyland bizim 15. projemiz ama hepsine bedel. Projenin yüzde 50'sini satışa çıkardık ve satışa çıkan alanların da yüzde 65'ini sattık. Rezidansların yüzde 70’inin, ofislerin ise yüzde 40’nının satışını gerçekleştirdik" dedi. 


1 milyar liralık üç yeni proje


1 milyar TL değerinde 3 yeni projeye hazırlandıklarını belirten Eroğlu, "İstanbul’da Güneşli ve Kartal’da ve Antalya’da yeni projelerimiz olacak. Güneşli ve Kartal projesi konut, Antalya projemiz ise AVM konseptinde olacak. 3 projenin yatırım maliyeti 1 milyar TL. Yıl sonuna doğru bu projelerimize de start vermeyi planlıyoruz" diye konuştu.


TT Arena'ya komşu proje 


Skyland İstanbul, Seyrantepe'de TT Arena'ya komşu konumda yükseliyor. Proje peşinatsız yüzde 0,69 faiz oranıyla cazip bir yatırım fırsatı sunuyor. Skyland İstanbul’un ofis kulesi de her katta 83 m2 ila 2000 m2 arasında istenilen büyüklükte tasarlanabilen ofisleriyle dikkat çekiyor. Proje, banka kredisiz 48 ay sıfır faizli vade imkânıyla rezidanslarına 165 bin TL, ofislerine ise 249 bin TL peşinatla sahip olma fırsatı veriyor.


 


AkşamHaber Taraf Gazetesi'nde şu şekilde yer aldı ;


Türkiye'nin en büyük hazır tekstil üreticisi ve ihracatçılarından olan Eroğlu Holdingcin bünyesindeki Eroğlu Gayrimenkul tarafından inşa edilen Skyland İstanbul projesinin son durum değerlendirmesi yapıldı. Eroğlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nurettin Eroğlu yaptığı değerlendirmede 800 milyon dolarlık yatırım bedeli olan Skyland İstanbul projesinin kendileri için çok önemli olduğunu, bu projenin 8-10 projeye bedel olduğunu belirtti.Eroğlu, 'Skyland İstanbul projesi gerek lokasyonu gerekse tasarımı ile İstanbul'a bambaşka bir değer katacak' dedi. 


2 yüksek 1 kısa kuleden oluşan Skyland projesi rezidans, ofis ve otel konseptinden oluşuyor. Eroğlu proje ile ilgili yaptığı değerlendirmede projenin otel konseptinde olan kısa kulesine körfez yatırımcısından ciddi talep aldıklarını belirtti. Eroğlu, 'Buranın otel konsepti olmasına rağmen blok olarak bu kuleyi satın alarak dünyaca ünlü bir işletmeci tarafından konut-devremülk olarak hizmet vermek istediklerini belirtti. Bu teklif bizim için de oldukça ilginç oldu. Kısa kulenin blok satışını ciddi olarak düşünüyoruz ve görüşmelerimiz devam ediyor' dedi. 


Eroğlu ofislerin satışları ile ilgili yaptığı değerlendirmede dikey O ofislerin yanında yatay ofislerin de bulunduğunu, bu yatay ofislerin metrekaresinin 4 bin ile 20 bin metrekare arasında 5 adet yatay ofis olduğunu belirtti. 20 bin metrekare olan ofisin de Eroğlu Holding tarafından kullanılacağını açıkladı. Projede bulunan AVM'nin çok farklı bir konsepti olacağını, diğer AVM'lerden tamamen farklı bir görünümü olacağını belirtti. AVM mağazalar bölümünde yüzde 50 kısmının kendileri tarafından satışa çıkartıldığını ve bu bölümün yüzde 65'inin satıldığını söyleyen Eroğlu rezidans dairelerin yüzde 70'inin, dikey dairelerin ise yüzde 40'ının satıldığını belirtti. Daha önceki ofis projesi tecrübelerini de paylaşan Eroğlu, ofislerde genellikle proje bitiminden sonra hızlandığını, bunu diğer projelerinde net bir şekilde gördüklerini belirtti. Projenin bitme aşamasında ofislere ciddi bir satış talebi geleceğini beklediklerinin altını çizdi. Projeyi 2016' nın 9. ayında teslim edeceklerini söyleyen Eroğlu inşaat sırasında zeminde beklenmedik bir sert zeminle karşılaştıklarını söyledi. Temel atma işlemlerinin bu sert zeminde sadece 1-1,5 yıl sürdüğünü belirtti.


Eroğlu, böyle sağlam zeminde bu projeyi gönül rahatlığı içerisinde gerçekleştirdiklerini de söyledi. Teslimlerin 2017 Ocak ayında yapılması planlanan projenin 3-4 ay gecikmesinin sebebi zemin çalışmalarının uzun sürmesinden kaynaklandığını belirtti. 


TarafGeri Dön