24 / 04 / 2024

Taksim'de yeni bir proje arayanlara; Elysium Cool

Taksim'de yeni bir proje arayanlara; Elysium Cool

İstanbul'un eğlence merkezi Taksim'e yakın olmak ve yeni bir evde oturmak isteyenler bu proje sizin için.Ofton İnşaat, Kurtuluş'ta yapımına başladığı 'Elysium Cool' projesi ile İstanbul'un merkezinde üstün bir yaşam standardı arzulayan yatırımcıları hedefliyor.

210 dairenin bulunduğu projede fiyatlar 120 bin dolardan başlıyor. Kurtuluş'un çehresini değiştirmeye aday projedeki, sosyal tesislerin ikna edici bir rol oynayacağı belirtiliyor.

İstanbul Alemdağ ve KKTC'de yaptığı projelerle dikkat çeken Ofton İnşaat, Kurtuluş'un çehresini değiştirme iddiasında olan Elysium Cool projesinde ilk kazmayı yarın vuruyor. 210 konutun bulunduğu projede metrekare fiyatlar 1950 dolar olarak belirlendi ve fiyatlar 120 bin dolardan başlıyor. 7 bin 100 metrekare arazi üzerine kurulacak projede, 4 bin metrekare yeşil alan için ayrıldı. Proje 5 bin metrekare kapalı alanı olan sosyal tesisi, açık-kapalı yüzme havuzu ve tenis, basketbol, futbol sahasıyla da dikkat çekiyor. Ofton İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Hakkı Altun ile, Aralık 2008'de bitirmeyi planladıkları Elysium Cool projesini konuştuk.

Elysium Cool Kurtuluş projesini genel özellikleriyle anlatır mısınız?

Elysium Cool, 7 bin 100 metrekare alan üzerine kurulu 5 eşit bloktan oluşuyor. Kurtuluş'un merkezinde bulunan projede 210 adet konut bulunuyor ve proje içerisinde yeşil alan olarak 4 bin metrekare ayrıldı.

Projenin diğerlerinden ayrılan özelikleri nelerdir? Hangi yönüyle öne çıkıyor?

Elysium Cool'un, şehir merkezinde olması en büyük özelliği. Merkezi yerlere yürüme mesafesinde oluşu ve proje içerisinde sunduğu sosyal imkanlar ile diğer projelerden ayrışmakta. Kurtuluş'un çehresini değiştirecek bir proje.

Projenin inşaat çalışmaları ne zaman başlayacak? Projenin bitiş takvimi nedir?

Şu anda saha çalışmaları süren projede 20 Temmuz'da hafriyat çalışmaları başlayacak. Projeyi Aralık 2008'de bitirmeyi planlıyoruz.

Konutların özellikleri nedir?

Elysium Cool projesindeki dairelerin tamamı birinci sınıf yerli malzemeler ile üretilmiş standart paketler ile sunuluyor. Standart paketler kapsamlı tutularak daire sakinlerinin bütün ihtiyaçları düşünülerek planlandı.

Kaç çeşit konut var? Büyüklükleri nedir?

Projede bulunan 210 adet daire 12 farklı tipte üretildi. 61 metrekareden 212 metrekareye kadar daire seçenekleri sunuluyor.

Fiyat aralığıyla ilgili de bilgi verir misiniz?

Projede başlangıç olarak 1950 dolar sabit metrekare fiyatı ile şerefiye farkları olmaksızın satışlar yapılıyor. Projede en düşük fiyat 120 bin dolardan başlıyor.

Satışlar ne zaman başladı? Ne kadarı satıldı?

Projenin aktif satış performansı Haziran 2007'de başladı. 25 adet net satış 50 adet opsiyonlu daire bulunuyor.

Projenin sosyal ve ortak alanlarında neler var?

Projede 5 bin metrekare kapalı alan olarak daire sahiplerinin hizmetine sunulan sosyal tesis alanı bulunuyor. Ayrıca açık ve kapalı kullanılabilen yüzme havuzu, tenis, basketbol ve mini futbol sahası olarak kullanılabilen kompleksler mevcut. Bunların yanı sıra çocuk parkları da düşünüldü ve projeye adapte edildi.

Projenin hedef kitlesi kim? Kimler ilgi gösteriyor?

İstanbul'un merkezinde üstün bir yaşam standardı arzulayan yatırımcılar hedef kitlemiz.

Projenin büyüklüğü nedir? Yatırım veya satış cirosu olarak...

Projenin yatırım bedeli 25 milyon dolar. Satış performansında proje 30 milyon dolarlık bir hacme sahip.

İstanbul ve KKTC'de Elysium'lar yükseliyor

Önceki projelerinizden de bahseder misiniz

Ofton İnşaat ilk olarak Alemdağ'da 54 villa 54 rezidans daireden oluşan Elysium Park projesine imza attı. Elysium Park'da 2.5 yılı aşkın süredir yaşam başladı. Bu projenin arkasından 202 daire ve alışveriş merkezinden oluşan Elysium Residence inşa edildi. Burada da yaşam başladı. Yine Alemdağ bölgesinde 50 villa 70 rezidans daireden oluşan ve Elysium Park projesininde devamı sayılabilecek Elysium Garden projesine başlanıldı ve teslim edildi. Şu an bu projemizde de yaşam başladı. Ve son olarak Samandıra bölgesinde Elysium Life projesine başladı. 170 adet ikiz tek tip villadan oluşan projemiz şu an satışta ve teslimatları Ağustos 2007 tarihinde yapılacak. Ayrıca Ofton İnşaat, KKTC'de Elysium Residence, Elysium Garden ve Elysium Park adında üç projeye de imza attı.

Çağı takip ederek, ülke gerçeklerine uyumlu şirket

Ofton İnşaat'ı tanıyacak olursak...

Ofton İnşaat, 1980 yılından beri 26 yıldır münferit ortaklar olarak inşaat sektöründe başarıyla sürdürdükleri çalışmaları ve deneyimleri 2002 yılından itibaren aynı çatı altında birleştirmiştir. Ofton İnşaat çağın gelişiminin gerisinde kalmadan, ülke gerçeklerine uygun ve her türlü ekonomik krizden etkilenmeyecek ekonomik yapıya sahip olarak ülkenin önde gelen inşaat şirketlerinden biri olmayı hedefliyor. Halkın ihtiyaçlarına yönelik ve deprem kuşağında olan ülkemizin coğrafyasını da göz önünde bulundurarak, insan yaşamına önem veren, kaliteli, dayanıklı, ekonomik ve en son teknolojinin imkánlarıyla donatılmış, alt ve üst yapı işlerini kusursuz üretmek Ofton İnşaat'ın misyonudur.

Yeni oyuncular, standartları yükseltmeyi tetikleyecek

Konut sektörünü nasıl değerlendiriyorsunuz? Piyasaya pek çok yerli ve yabancı firma girdi. Gelişmeleri olumlu buluyor musunuz?

Sektörde çok sayıda ve ayrıca yabancı firma olması daha nitelikli yapıların yapılmasını, insan yaşamını daha üst seviyelere taşıyacak projelerin yapılmasını tetikleyecektir. Biz Ofton İnşaat olarak her yeni projemizde çıtamızı yükseltmeyi ve daha nitelikli yaşam standartları sunan projeler yapmayı hedefliyoruz. Konut sektöründeki bu gelişmeler ve yükselen trend 2020 yılına kadar hem yatırımcıyı hem de nitelikli projelerde bulunmak isteyen insanlar için cazibesini koruyacaktır.

Mortgage yasası sektörü canlandırır

Mortgage sektörü ne yönde etkiler?

Kredi faizlerinin düşmesi, uzun vade de borçlanma imkanı sunulduğunda hem yatırımcı hem de konut ihtiyacı olan insanların konut alma kolaylığından dolayı sektöre yeni bir yükseliş ivmesi kazandıracağını ve sektörün canlanacağını düşünüyorum.

 


Geri Dön