27 / 02 / 2024

Tat Towers'ta 56 ofise 150 talip çıktı

Tat Towers'ta 56 ofise 150 talip çıktı

Tat Towers'daki 56 ofis katı için 60'ı yabancı 150 firma talip oldu. 28 Nisan'da AVM, ofisleri ve otoparkıyla kapılarını açacak olan Tat Towers, yılbaşına kadar kiracılarıyla sözleşmelerini imzalayacak.
Ne olacağı yıllardır merakla beklenen, Salih Tatlıcı'ya ait Zincirlikuyu'daki Tat Towers'ın için talepler toplanıyor. İnşaatına 1988'de başlanan ve 1999'da inşaatı duran Zincirlikuyu'daki iş ve alışveriş merkezi Tat Towers, Tepe İnşaat proje yönetiminde 28 Nisan 2008'de kapılarını açacak. Dışı, asansörleri ve yürüyen merdivenleri tamamlanmış olarak Tepe İnşaat'ın 8 ay önce proje yönetimini üstlendiği Tat Towers'ın pazarlamasını ise Korkmazgil Emlak yürütüyor. 41 katlı, 143 metre yüksekliğindeki Tat Towers'da 56 ofisin bulunduğunu söyleyen Korkmazgil Emlak sahibi Turgay Korkmazgil, Tat Towers'a kapasitelerinin çok üzerinde talep olduğunu belirtti. Metrekaresini 20-23 dolara kiralayacakları ofisler için 150 firmanın talip olduğunu kaydeden Korkmazgil, “Kimi firmalar bin 141 metrekare alana sahip ofislerden, 25'ini birden kiralamak istiyor” dedi. Tatlıcı Ailesi'nin az kiracıyla muhattap olmak istediğini ifade eden Korkmazgil şunları söyledi: “Özellikle gıda sektöründen ofislerimize yoğun talep geliyor. Müracaat sırasına ve sayısal olarak fazla kata talip olanları öncelikle tercih edeceğiz. Yılbaşına kadar tüm talepleri değerlendirip, kiracılarımızla imzaları atmış olacağız. 3-5 yıllığına kiralamalar olsun istemiyoruz, uzun yıllar sürsün, kiracılarımızla aramızda evlilik olsun istiyoruz.”


POLAT HOLDİNG OTEL YAPMAK İSTİYOR


Polat Holding'in kuleleri tamamen alıp otel yapmak istediğini ifade eden Korkmazgil, “1,5 aydır Polat Holding'le görüşmelerimiz sürüyor. Henüz netleşen bir şey yok” dedi. Yabancılardan da yoğun talep geldiğini vurgulayan Korkmazgil, “Talip olan 150 firmanın 60'ını yabancılar oluşturuyor. Bunların içerisinde İngilizler, Ruslar ve Almanlar var” diye konuştu. Tepe İnşaat'ın iç dizaynını ve çevre düzenlemesini 2008 Nisan'ının sonunda bitirmeyi taahhüt ettiği Tat Towers, yerin üzerinde 30 kat, yerin altında 8 kat, 2 mekanik ve zemin kat olmak üzere toplam 41 kattan oluşuyor. 5 katlı alışveriş merkezi ve 5 katlı otopark kulelerin altında yer alıyor. Tat Towers'ın, kapalı alan inşaatı 141 bin metrekare. Mağazalar, fast food alanları ve sağlık klubünün bulunacağı alışveriş merkezinde kaç mağazanın olacağı ise henüz netleşmedi. Mağazaların metrekareleri talebe göre planlanacak.


MADDi SIKINTI YA DA YASAL PROBLEM YOK


Tat Towers'ın inşaası 1988'de başladı ve 1999'da inşaası beklemeye alındı. Salih Tatlıcı'ya ait Towers'ın inşaasının bekleme nedeninin Salih Bey'in sağlık problemleri olduğunu söyleyen Korkmazgil, “Burada inşaatın beklemeye alınmasının altında her hangi bir maddi sıkıntı yok. O dönemde kulelere talip olan yabancıların kararsızlıkları ile de proje çok oyalanmış. Şimdi Tatlıcı Ailesi çok tedbirli hareket ediyorlar. Doğru insanlarla çalışmak için ince eleyip sık dokuyorlar.” Korkmazgil ayrıca, kulelerin her hangi bir yasal problemden dolayı beklemede olmadığının altını çizerek, “Ruhsat yönünden hiç bir problemimiz yok. Tat Towers, eski ruhsatla yapılmasına rağmen yenilenmiş deprem yönetmeliğine de uygun olarak inşa edilmiş. Bina yaşanan depremlerden bu yana hiç bir zarar görmemiş” diye konuştu.


TAT MERKEZ UNiVERSiTE OLABiLiR


Bu arada yine Tatlıcı Ailesi'ne ait olan Şişli'deki iş merkezi Tat Merkez'in pazarlanmasını da Korkmazgil Emlak yürütüyor. 24 katlı 2 kulede 48 ofisin yer alacağı Tat Merkez'de ofislerin metrekare kiraları ise 18-20 dolar arasında olacak. Tat Merkez'in dış çephesinin tamamlandığını, şu an iç dekorasyonun yapıldığını söyleyen Turgay Korkmazgil, Tat Merkez'e bir üniversitenin talip olduğunu ve görüşmelerinin sürdüğünü kaydetti.


(Bugün)


Geri Dön