17 / 06 / 2024

Termavilla'nın temeli Ağustos ayı sonunda atılacak!

Termavilla'nın temeli Ağustos ayı sonunda atılacak!

Türkiye'nin gelişmekte olan sağlık turizmine büyük kattı sağlayacak olan ve Ilgın ilçesini sağlık turizminde bir üst liğe taşıyacak olan Termavilla Otelinin temeli Ağustos ayı sonunda atılacak.Türkiye'nin gelişmekte olan sağlık turizmine büyük kattı sağlayacak olan ve Ilgın ilçesini sağlık turizminde bir üst liğe taşıyacak olan Termavilla Otelinin temeli Ağustos ayı sonunda atılacak. Projesi tamamlanan, Ilgın Belediyesinden inşaat ruhsatını alan ve Türkiye'nin en büyük termal oteli ünvanma sahip olacak olan Termavilla Otel, Pankobirlik tarafından yapılacak. 


600 YATAKLI VE 5 YILDIZLI OLACAK 

Ağustos ayı sonunda temeli atılacak olan Termavilla Otel, dünya standartlarında 5 yıldızlı bir otel olarak inşa edilecek. Ilgın ilçesinin sağlık turizmindeki önemini de büyük ölçüde artıracak olan otel, 6oo yatak kapasiteli olup yatırım bedeli olarak yaklaşık 64 milyon 343 bin liraya mal olacak. Ilgın ilçesinin en önemli arzı olan kaplıca suyunu bu otelle halka daha güzel bir şekilde sunacaklarını söyleyen yetkililer, "Bu otel hem ilçe ekonomisine hem de ülke ekonomisine çok büyük katkılar sağlayacaktır. Ayrıca bölge gençlerinin işsizlik problemini kökten çözecektir" dedi. 


Aynı zamanda teşvik alan yatırımlar arasında yatırım bedeli bakımından en büyük ikinci otel olacak olan Termavilla Otel, Pankobirlik bünyesindeki Termavilla Otelcilik ve Turizm A.Ş. tarafından yapımı gerçekleştirilecektir. 


Anadolu'da Bugün 


Geri Dön