25 / 06 / 2024

TOKİ 100 bin sosyal konut E devlet başvurusu nasıl yapılır?

TOKİ 100 bin sosyal konut E devlet başvurusu nasıl yapılır?

TOKİ 100 bin sosyal konut E devlet başvurusu nasıl yapılır sorusunun yanıtı haberimizde yer alıyor. İşte TOKİ 100 bin konut başvuru detayları 2020...
Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından müjdesi verilen,TOKİ 100 bin sosyal konut projesi için başvuru dönemi 16 Aralık tarihinde başlamıştı. Sabah'ta yer alan habere göre, düşük gelire sahip aileleri konut sahibi yapmanın amaçlandığı yeni projeye hayallerindeki eve sahip olmayı düşünen pek çok vatandaş başvuruların başlamasıyla beraber büyük ilgi göstermişti.  TOKİ  100 bin sosyal konut E devlet başvurusu nasıl yapılır?


100 bin sosyal konut çerçevesinde 2 oda 1 salon konutlar 140 bin-180 bin TL, 3 oda 1 salon konutlar ise 160 bin-210 bin TL fiyat aralığında satışa sunuldu. Projelerden aylık 894 TL ödemeyle konut sahibi olunabiliyor.

E DEVLET İLE TOKİ 100 BİN SOSYAL KONUT BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Toplu Konut İdaresi tarafından 81 şehirde yapılacak olan 100 bin sosyal konut projesine ilişkin vatandaşlarımı internet üzerinde yoğun olarak araştırmalarına devam ediyor. İşte TOKİ 100 bin konut başvuru detayları...

E-DEVLET ÜZERİNDEN YAPILACAK BAŞVURU İŞLEMLERİ

Başvuru sahibi;
- E-devlet üzerinde, Toplu Konut İdaresi Başkanlığı hizmetleri arasında yer alan "Konut İşyeri Başvuru" hizmeti ile başvuru yapabilmektedir.
- Başvuru ekranında, bilgilendirme ve ilan metninde başvuru şartları ile ilgili bilgilendirme yer almaktadır.
- E-Devlet üzerinden yapılan başvurunun tamamlanması için ilgili banka tarafından SMS ile tarafınıza iletilen hesap numarasına Başvuru Bedeli'nin yatrılması gerekmektedir.
- Başvuru durumunuzu E-Devlet Başvuru Listesi ekranından takip edebilirsiniz.
- Internet Bankacılığı üzerinden gerçekleştirilecek başvuru bedeli ödemelerinde sahte SMS bilgilendirmesine karşı dikkatli olunması ve hesabın adınıza başvuru işlemi için açılmış hesap olduğundan emin olunması önemle duyurulur...

TOKİ 100 BİN SOSYAL KONUT PROJESİ BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

Projeye başvuru yapabilmek için, başvuru sahibinin;

-T.C. vatandaşı olması,
-Proje il /ilçe sınırları içerisinde 1 yıldan az olmamak koşulu ile ikamet ediyor olması veya Proje il veya ilçe nüfusuna kayıtlı olması,
-Konut satın almak için başvuruda bulunanların kendileri, eşleri ve velayetleri altındaki çocukları üzerine T.C. sınırları dahilinde tapuda kayıtlı bağımsız konutlarının bulunmaması, kendileri, eşleri ve velayetleri altındaki çocuklarının daha önce Toplu Konut İdaresinden konut satın almamış olması şartları aranacaktır. (Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri kategorisi hariç).
-Aylık hane halkı gelirinin, en fazla net 5.500 TL olması gerekmektedir. (İstanbul İli için 6.000 TL (Başvuru sahibinin ve eşinin gıda, yol, vs. her türlü aldıkları yardımlar dâhil olmak üzere toplam hane halkı aylık net gelirinin toplamı.) (Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile bunların Dul ve Yetimleri Hariç)
-Bir hane halkı adına, yani kişinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları adına yalnızca bir adet başvuru yapılabilecektir.
-Başvuruları yapacak vatandaşlarımızın; 25 yaşını tamamlamaları gerekmektedir.
-Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile bunların Dul ve Yetimlerinde; Konutlar %10 peşin 240 ay vadeli sabit taksit ödemeli ve taksit başlangıçları teslim tarihini takip eden ay itibariyle başlayacak şekilde satılacaktır. Sosyal Güvenlik Kurumu'ndan alınan "HAK SAHİPLİĞİ BELGESİ" ile Projenin bulunduğu İl sınırları içerisinde son 3 yıldır oturuyor olduklarına dair adrese dayalı nüfus kayıt sisteminden alacakları belge veya İl nüfusuna kayıtlı olduklarına ait belgeler istenecektir.
 

TOKİ 2020 ucuz konut kampanyasının tüm detayları!

100 bin sosyal konut projesi 13 soruda tüm detaylarıyla!


Geri Dön