03 / 03 / 2024

TOKİ Çay Mahallesi Kentsel Dönüşüm projesinde evler sahibini buldu!

TOKİ Çay Mahallesi Kentsel Dönüşüm projesinde evler sahibini buldu!

Samsun Büyükşehir Belediyesi ve Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) ortaklığı ile gerçekleştirilen Çay Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında 48 hak sahibi, ev sahibi oldu. Samsun Büyükşehir Belediyesi ve Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) ortaklığı ile gerçekleştirilen Çay Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında 48 hak sahibi, ev sahibi oldu.

Samsun Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu'nda gerçekleştirilen kura çekilişinde hak sahipleri, çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Samsun 4. Noterliği Başkatibi Necla Korkmaz huzurunda yapılan kura ile 31 3+1, 7 4+1 daire ile 10 2+1 daire olmak üzere 48 daire sahibini buldu.

TOKİ Kentsel Yenileme Dairesi Başkanı Gürol Konyalıoğlu, proje alanında yapılan çalışmaların tüm hızıyla sürdüğünü belirtti.

Önceki yıllarda Samsun'da yaşanan sel felaketinin ardından Planlı Alanlar Tip İmar Yönetmeliği'nde değişiklikler yapıldığını da anlatan Konyalıoğlu, "Bu projemizde herhangi bir can kaybının önüne geçmek için ilgili yönetmelik çerçevesinde tüm önlemlerimizi aldık. Ayrıca konutların dere yatağına uzaklığı en az 15 metre olması gerekirken, biz 40 metre uzaklaşarak projemizi gerçekleştiriyoruz. Samsun Büyükşehir Belediyesinin de vatandaş odaklı çalışmaları ve hassasiyeti sonucu güzel bir proje ortaya çıktı" dedi.55 Yenigün 


Geri Dön