18 / 05 / 2024

TOKİ Kayabaşı Sosyal Konutları'nın kuraları bugün çekiliyor!

TOKİ Kayabaşı Sosyal Konutları'nın kuraları bugün çekiliyor!

TOKİ'nin Kayabaşı projesi kapsamında satışa sunduğu Sosyal Grubu Konutları'nın kuraları bugün çekiliyorKura sonuçlarının tam listesi için tıklayınız!

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından İstanbul Kayabaşı'nda yapılacak toplam 7 bin 588 konut için kuralar çekiliyor. TOKİ'den yapılan açıklamaya göre, kura çekimine, sosyal konutlardan
başlandı. 1.809 konuttan oluşan sosyal konutlar için Büyükçekmece Gazanfer Bilge Spor Salonunda başlayan kura çekimi, yarın sona erecek. Sosyal konutların kurasına toplam 3 bin 381 aile başvurdu.

5 bin 275 alt gelir grubu konut için konut sayısının iki katı (10.855) başvuru geldi. Bu konutların kuraları da 26 Ekim Pazartesi günü çekilecek. 504 konuttan oluşan 45 metrekarelik 1+1 yoksul grubu konutları için ise
konutların 10 katından fazla başvuru yapıldı. 100 lira taksitli konutlardan almak isteyen 6 bin 320 aile, 3 Kasım Salı günü gerçekleştirilecek kuraya katılacak.

KAYABAŞI PROJESİ
Kayabaşı Projesine özel önem veren TOKİ, geçen Haziran ayında Kayabaşı konutları için "Konut Tasarımı, Mimari Fikir Proje Yarışması" düzenlemiş ve yarışmaya katılan özgün çalışmalardan 8'ini uygulamak üzere satın almıştı.

Kayabaşı'nda özel sektörle birlikte 65 bin konutluk yeni bir yaşam alanı oluşturan TOKİ, konutların yanı sıra 2 bin 324 yatak kapasiteli hastane, 2 bin 785 derslikli ilköğretim okulu ve kreş, 1.287 derslikli lise, 246 derslikli
meslek lisesi, 160 dönüm büyüklüğünde gezi parkı ve ağaçlandırma bölgesi, 551 dönüm rekreasyon alanı ile resmi binalar, halk eğitim tesisleri ve kültür merkezi yapacak.
AA

Normal Başvurular

Şehit Grubu Başvuruları

Gazi Grubu Başvuruları

Satışla ilgili detaylı bilgi

İlgili haber:

TOKİ Kayabaşı Sosyal Konutları'nın kuraları 3 gün sonra!

TOKİ Kayabaşı'nda kura çekimi ay sonu başlıyor!


Geri Dön