02 / 03 / 2024

TOKİ Türk-Alman Üniversitesi Kampüsü ihalesi 25 Ocak'ta!

TOKİ Türk-Alman Üniversitesi Kampüsü ihalesi 25 Ocak'ta!

TOKİ Başkanı Ergün Turan, TOKİ tarafından İstanbul’un Beykoz ilçesinde inşa edilecek “Türk-Alman Üniversitesi Kampüsü” ihalesi ikinci oturumunun 25 Ocak’ta yapılacağını belirtti.2010 yılında kurulan Türk-Alman Üniversitesi'nin Beykoz İlçesi'nde yaklaşık 120 bin metrekarelik alan üzerine kurulacak binasını  TOKİ  inşa edecek.

 

TOKİ Başkanı Ergün Turan, TOKİ tarafından İstanbul’un Beykoz ilçesinde inşa edilecek “Türk-Alman Üniversitesi Kampüsü” ihalesi ikinci oturumunun 25 Ocak’ta yapılacağını belirterek, ihale kapsamında; Fen Fakültesi ve Fen Bilimleri Enstitüsü, Mühendislik Fakültesi, laboratuvarlar, derslik binaları ile sosyal tesislerin inşa edileceğini söyledi. 


Türkiye ile Almanya arasında imzalanan anlaşma kapsamında 2010 yılında kurulan Türk-Alman Üniversitesi, faaliyetlerini İstanbul’un Beykoz ilçesinde yaklaşık 120 bin metrekarelik alan üzerinde TOKİ’nin inşa edeceği yeni kampüsünde sürdürecek. Beykoz’da inşa edilecek kampüsün ihalesi, 25 Ocak’ta gerçekleştirilecek. TOKİ Başkanı Ergün Turan, ‘birinci etap kampüs binaları inşaatları ile altyapı ve çevre düzenlemesi işi’ ihalesi kapsamında; Fen Fakültesi ve Fen Bilimleri Enstitüsü, Mühendislik Fakültesi, Eğitim ve Merkezi Araştırma Laboratuvarları, A blok derslik binası, B blok derslik binası, genel bilgisayar mekânları, kütüphane, kafe ve yemekhane, misafirhane inşaatlarının yer aldığını söyledi. Üniversite kampüsünün ikinci aşamasında ise İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Hukuk Fakültesi, Kültür/Sosyal Bilimler Fakültesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü, Kongre Merkezi ve Bilgi İşlem Merkezi ile spor tesisleri inşa edilecek. Rektörlük binasının inşası ise sürüyor. 


Değişime açık yerleşke


Başkan Ergün Turan, kampüsün tasarımında; eğitimin sadece bilimsel araştırma alanlarında değil, doğrudan ve dolaylı olarak kampüsün her alanında devam edebileceğini belirterek, farklı kültürlerin bir araya geleceğini, değişimlere açık ve uzun süre yaşayabilecek bir yerleşkenin inşa edilmesinin hedeflendiğini aktardı. TOKİ Başkanı Turan, “Üniversite yerleşkesi araziye uyumlu olarak çizgisel ve yürünebilir, ulaşılabilirlik ölçütlerine uygun kurgulandı. Motorlu araç trafiği, yaya trafiğinden ayrıldı ve araçların sadece arazi sınırında oluşturulan çevre yolundan yerleşke alanına ulaşımı sağlandı. Yerleşkeye ulaşım otobüs hatlarıyla ve Beykoz’dan deniz yoluyla sağlanabiliyor. Mevcut yeşil dokunun korunması, arazi ve iklime uyumlu yerleşim dikkate alındı” diye konuştu.


DünyaHaber Bugün Gazetesi'nde şu şekilde yer aldı;


Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Ergün Turan, TOKİ tarafından İstanbul'un Beykoz ilçesinde inşa edilecek "Türk-Alman Üniversitesi Kampüsü" ihalesi ikinci oturumunun 25 Ocak'ta yapılacağını açıkladı. Turan, ihale kapsamında fen fakültesi ve fen bilimleri enstitüsü, mühendislik fakültesi, laboratuvarlar, derslik binaları ile sosyal tesislerin inşasının bulunduğunu söyledi.

TOKİ Başkanı Turan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Türkiye ile Almanya arasında imzalanan anlaşma kapsamında 2010 yılında kurulan üniversitenin, faaliyetlerini İstanbul'un Beykoz ilçesinde yaklaşık 120 bin metrekarelik alan üzerinde TOKİ'nin inşa edeceği yeni kampüsünde sürdüreceğini belirtti.


- Türk-Alman işbirliğine katkı sağlayacak

Üniversitenin, Türkiye ve Almanya'nın yükseköğretim alanındaki başarılarını ve kazanımlarını birleştirerek iki ülke arasındaki bilimsel, iktisadi ve kültürel işbirliğine katkı sağlayacağını belirten Turan, Beykoz'da inşa edilecek kampüsün ihalesi için ikinci oturumun 25 Ocak'ta gerçekleştirileceğini dile getirdi.


TOKİ Başkanı Turan, "1. etap kampüs binaları inşaatları ile altyapı ve çevre düzenlemesi işi" ihalesi kapsamında fen fakültesi ve fen bilimleri enstitüsü, mühendislik fakültesi, eğitim ve merkezi araştırma laboratuvarları, A blok derslik binası, B blok derslik binası, genel bilgisayar mekanları, kütüphane, kafe ve yemekhane, misafirhane inşaatlarının yer aldığını açıkladı.


Üniversite kampüsünün ikinci aşamasında ise iktisadi ve idari bilimler fakültesi, hukuk fakültesi, kültür/sosyal bilimler fakültesi, sosyal bilimler enstitüsü, kongre merkezi ve bilgi işlem merkezi ile spor tesisleri inşa edileceği bilgisini veren Turan, daha önce üniversite tarafından yapımına başlanan Yabancı Diller Yüksek Okulu binasının tamamlanma aşamasında bulunduğunu, rektörlük binasının ise inşaatının sürdüğünü kaydetti.


"Kampüsün tasarımında; eğitimin sadece bilimsel araştırma alanlarında değil, doğrudan ve dolaylı olarak her alanda devam edebileceği, farklı kültürleri bir araya getirecek, değişimlere açık ve uzun süre yaşanabilecek bir yerleşke inşa edilmesi hedeflendi" ifadesini kullanan Turan, sözlerini şöyle sürdürdü:"Üniversite yerleşkesi araziye uyumlu olarak çizgisel ve yürünebilir, ulaşılabilirlik ölçütlerine uygun kurgulandı. Motorlu araç trafiği, yaya trafiğinden ayrıldı ve araçların sadece arazi sınırında oluşturulan çevre yolundan yerleşke alanına ulaşımı sağlandı. Yerleşkeye ulaşım otobüs hatlarıyla ve Beykoz'dan deniz yoluyla sağlanabiliyor. Mevcut yeşil dokunun korunması, arazi ve iklime uyumlu yerleşim dikkate alındı. Yapıların kurgularında esneklik ve fonksiyonellik ön plana alındı. Binalar doğal dokuyu bozmayacak şekilde tasarlanırken, yapılarda mümkün olduğu ölçülerde doğal malzemeler kullanılması planlandı. Arazinin yakınında tarihi bir köşk olduğu için tüm cepheler Anıtlar Kurulu tarafından onaylandı."


Bugün
Haber Takvim Gazetesi'nde şu şekilde yer aldı...2010 yılında kurulan Türk-Alman Üniversitesi, faaliyetlerini İstanbul Beykoz'da TOKİ'nin inşa edeceği yeni kampüsünde sürdürecek. Yaklaşık 120 bin metrekarelik alan üzerinde inşa edilecek kampüsün ihalesi, 25 Ocak'ta gerçekleştirilecek. TOKİ Başkanı M. Ergün Turan, "Kampüsün tasarımında eğitimin sadece bilimsel araştırma alanlarında değil, doğrudan ve dolaylı olarak kampüsün her alanında devam edebileceği, farklı kültürleri bir araya getirecek bir yerleşke inşa edilmesi hedeflendi" dedi.Takvim


Haber Bugün Gazetesi'nde şu şekilde yer aldı;


Üniversiteye TOKI imzası atılacak TOKİ tarafından inşa edilecek Türk-Alman Üniversitesi Kampüsü ihalesinin ikinci oturumu 25 Ocak 2016 tarihinde yapılacak.


Türkiye ile Almanya arasında imzalanan anlaşma kapsamında 2010 yılında kurulan Türk-Alman Üniversitesi, faaliyetlerini İstanbul'un Beykoz ilçesinde yaklaşık 120 bin metrekarelik alan üzerinde TOKİ'nin inşa edeceği yeni kampüsünde sürdürecek. Kampüsün ihalesi, 25 Ocak 2016'da yapılacak. TOKİ Başkanı M. Ergün Turan, ihale kapsamında Fen Fakültesi ve Fen Bilimleri Enstitüsü, Mühendislik Fakültesi, Eğitim ve Merkezi Araştırma Laboratuvarları, A Blok derslik binası, B Blok derslik binası, genel bilgisayar mekânları, kütüphane, kafe ve yemekhane, misafirhane inşaatlarının yer aldığını açıkladı.  


Bugün Gazetesi


Haber Akşam Gazetesi'nde şu şekilde yer aldı;


Türk-Alman Üniversitesi kampusunu TOKi yapacak Altı yıl önce kurulan Türk-Alman Üniversitesinin Beykoz İlçesi'nde yaklaşık 120 bin metrekarelik alan üzerine kurulacak kampüs binasını TOKİ inşa edecek. 

Türkiye Cumhuriyeti ile Almanya Federal Cumhuriyeti arasmda imzalanan anlaşmaya dayalı olarak 2010 yılında kumlan ve 2014 yılında Beykoz'da kapılarını açan Türk-Alman Üniversitesi'nin kampüsünü Toplu Konut İdaresi (TOKİ) inşa edecek. 


İnşaatında yeşil doku korunacak 

PROJENİN detaylan hakkında bilgi veren Turan şunları söyledi: "Yerleşkeye ulaşım otobüs hatlarıyla ve Beykoz'dan deniz yoluyla sağlanabiliyor. Yeşil dokunun korunması, arazi ve iklime uyumlu yerleşim dikkate alındı. Yapıların kurgularında fonksiyonellik ön plana alındı. Binalar doğal dokuyu bozmayacak şekilde tasarlanırken, yapılarda mümkün olduğunca doğal malzemeler kullanılması planlandı." 

Rektörlük inşaatı sürüyor 

KAMPÜSÜN ikinci aşamasında iktisadi ve idari bilimler, hukuk, kültür/ sosyal bilimler fakültelerinin inşa edileceği bilgisini veren Turan, Yabancı Diller Yüksek Okulu binasının tamamlanma aşamasında bulunduğunu, rektörlük binasının ise inşaatının sürdüğünü kaydetti. 


İHALESİ 25 OCAKTA OLACAK

 'Türk-Alman Üniversitesi Kampusu' ihalesinin ikinci oturumunun 25 Ocak'ta yapılacağını kaydeden TOKİ Başkanı Ergün Turan: "Üniversite, Türkiye ve Almanya'nın yükseköğretim alanındaki başarılarını ve kazanımlarını birleştirerek iki ülke arasındaki bilimsel, iktisadi ve kültürel işbirliğine katkı sağlayacak" dedi. İhale kapsamında fen fakültesi ve fen bilimleri enstitüsü, mühendislik fakültesi, laboratuvarlar, derslik binaları ile sosyal tesislerin inşasının bulunduğunu ifade eden TOKİ Başkanı Turan, "Üniversite faaliyetlerini İstanbul'un Beykoz İlçesi'nde yaklaşık 120 bin metrekarelik alan üzerinde inşa edeceğimiz yeni kampüsünde sürdürecek. 1. etap ihalesi kapsamında fen fakültesi mühendislik fakültesi, eğitim ve kütüphane ve yemekhane yer alıyor" ifadelerini kullandı. 


Akşam
Haber Milat Gazetesi'nde şu şekilde yer aldı...Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı M. Ergün Turan, TOKİ tarafından İstanbul'un Beykoz ilçesinde inşa edilecek "Türk - Alman Üniversitesi Kampüsü" ihalesi ikinci oturumunun 25 Ocak 2016 tarihinde yapılacağını açıkladı. TOKİ Başkanı ihale kapsamında; Fen Fakültesi ve Fen Bilimleri Enstitüsü, Mühendislik Fakültesi, laboratuvarlar, derslik binaları ile sosyal tesislerin inşa edileceğini söyledi. 

Türkiye ile Almanya arasında imzalanan anlaşma kapsamında 2010 yılında kurulan Türk - Alman Üniversitesi, faaliyetlerini İstanbul'un Beykoz ilçesinde yaklaşık 120 bin metrekarelik alan üzerinde TOKİ'nin inşa edeceği yeni kampüsünde sürdürecek.


Türk-Alman işbirliğine katkı sağlayacak


Türkiye ve Almanya'nın yükseköğretim alanındaki başarılarını ve kazananlarını birleştirerek, iki ülke arasındaki bilimsel, iktisadi ve kültürel işbirliğine katkı sağlayacak Üniversitenin, Beykoz'da inşa edilecek kampüsünün ihalesi, 25 Ocak 2016 tarihinde gerçekleştirilecek. "1. etap kampüs binaları inşaatları ile altyapı ve çevre düzenlemesi işi" ihalesi kapsamında; Fen Fakültesi ve Fen Bilimleri Enstitüsü, Mühendislik Fakültesi, Eğitim ve Merkezi Araştırma Laboratuvarları, A blok derslik binası, B blok derslik binası, genel bilgisayar mekânları, kütüphane, kafe ve yemekhane, misafirhane inşaatlarının yer aldığını açıkladı. Üniversite kampüsünün ikinci aşamasında ise İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Hukuk Fakültesi, Kültür/Sosyal Bilimler Fakültesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü, Kongre Merkezi ve Bilgi İşlem Merkezi ile spor tesisleri inşa edilecek. Kampüs inşaatı çerçevesinde daha önce Üniversite tarafından yapımı başlayan Yabancı Diller Yüksek Okulu binası tamamlanma aşamasında bulunuyor. Rektörlük binasının inşası ise sürüyor.  TOKİ Başkanı M. Ergün Turan, "Kampüsün tasarımında; eğitimin sadece bilimsel araştırma alanlarında değil, doğrudan ve dolaylı olarak kampüsün her alanında devam edebileceği, farklı kültürleri bir araya getirecek, değişimlere açık ve uzun süre yaşayabilecek bir yerleşke inşa edilmesi hedeflendi." dedi. TOKİ Başkanı sözlerini şöyle sürdürdü, "Üniversite yerleşkesi araziye uyumlu olarak çizgisel ve yürünebilir, ulaşılabilirlik ölçütlerine uygun kurgulandı. Motorlu araç trafiği, yaya trafiğinden ayrıldı ve araçların sadece arazi sınırında oluşturulan çevre yolundan yerleşke alanına ulaşımı sağlandı. Yerleşkeye ulaşım otobüs hatlarıyla ve Beykoz'dan deniz yoluyla sağlanabiliyor. Mevcut yeşil dokunun korunması, arazi ve iklime uyumlu yerleşim dikkate alındı. 

Yapıların kurgularında esneklik ve fonksiyonellik ön plana alındı. Binalar doğal dokuyu bozmayacak şekilde tasarlanırken, yapılarda mümkün olduğu ölçülerde doğal malzemeler kullanılması planlandı. Arazinin yakınında tarihi bir köşk olduğu için tüm cepheler Anıtlar Kurulu tarafından onaylandı. MilatHaber Milliyet Gazetesi'nde şöyle yer aldı;


Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Mehmet Ergün Turan, İstanbul’un Beykoz ilçesinde inşa edecekleri ‘Türk-Alman Üniversitesi Kampüsü’ ihalesi ikinci oturumunun 25 Ocak 2016 tarihinde yapılacağını açıkladı.

TOKİ Başkanı ihale kapsamında, Fen Fakültesi ve Fen Bilimleri Enstitüsü, Mühendislik Fakültesi, laboratuvarlar, derslik binaları ile sosyal tesislerin inşa edileceğini söyledi.

Türkiye ile Almanya arasında imzalanan anlaşma kapsamında 2010 yılında kurulan Türk-Alman Üniversitesi, faaliyetlerini İstanbul’un Beykoz ilçesinde yaklaşık 120 bin metrekarelik alan üzerinde TOKİ’nin inşa edeceği yeni kampüsünde sürdürecek. 

İki aşama olacak


TOKİ Başkanı Turan, ‘1. etap kampüs binaları inşaatları ile altyapı ve çevre düzenlemesi işi’ ihalesi kapsamında, Fen Fakültesi ve Fen Bilimleri Enstitüsü, Mühendislik Fakültesi, eğitim ve Merkezi Araştırma Laboratuarları, A blok derslik binası, B blok derslik binası alanlarının yer aldığını açıkladı.


Üniversite kampüsünün ikinci aşamasında ise İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Hukuk Fakültesi, Kültür/Sosyal Bilimler Fakültesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü, Kongre Merkezi ve Bilgi İşlem Merkezi ile spor tesisleri inşa edilecek. Üniversite tarafından yapımı başlayan Yabancı Diller Yüksek Okulu binası tamamlanma aşamasında bulunuyor. Rektörlük binasının inşası ise sürüyor.  

Çevre yolundan ulaşım sağlandı

 
Turan, üniversite yerleşkesinin araziye uyumlu olarak çizgisel ve yürünebilir, ulaşılabilirlik ölçütlerine uygun kurgulandığını belirterek, “Motorlu araç trafiği, yaya trafiğinden ayrıldı ve araçların sadece arazi sınırında oluşturulan çevre yolundan yerleşke alanına ulaşımı sağlandı. Yerleşkeye ulaşım otobüs hatlarıyla ve Beykoz’dan deniz yoluyla   sağlanabiliyor. Mevcut yeşil dokunun korunması, arazi ve iklime uyumlu yerleşim dikkate alındı. Arazinin yakınında tarihi bir köşk olduğu için tüm cepheler Anıtlar Kurulu tarafından onaylandı” diye konuştu. 


Milliyet


Haber Star Gazetesi'nde şu şekilde yer aldı;


TOKİ Başkanı M. Ergün Turan, TOKİ tarafından inşa edilecek Türk-Alman Üniversitesi Kampüsü ihalesinin ikinci oturumunun 25 Ocak’ta yapılacağını açıkladı.


Türkiye ile Almanya arasında imzalanan anlaşma kapsamında 2010 yılında kurulan Türk-Alman Üniversitesi, faaliyetlerini İstanbul’un Beykoz ilçesinde yaklaşık 120 bin metrekarelik alan üzerinde TOKİ’nin inşa edeceği yeni kampüsünde sürdürecek. Üniversite kampüsünün ikinci aşamasında ise İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Hukuk Fakültesi, Kültür/Sosyal Bilimler Fakültesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü, Kongre Merkezi ve Bilgi İşlem Merkezi ile spor tesisleri inşa edilecek. Kampüs inşaatı çerçevesinde daha önce üniversite tarafından yapımı başlayan Yabancı Diller Yüksek Okulu binası tamamlanma aşamasına gelirken, Rektörlük binasının inşası ise sürüyor. Turan “Kampüsün tasarımında eğitimin sadece bilimsel araştırma alanlarında değil, doğrudan ve dolaylı olarak kampüsün her alanında sürebileceği, farklı kültürleri bir araya getirecek, değişimlere açık ve uzun süre yaşayabilecek bir yerleşke inşa edilmesi hedeflendi” dedi.


Star

Geri Dön